Statybos, remonto ir buities prekių prekybos bendrovė „Kesko Senukai Lithuania“ turi sumokėti daugiau nei 630 tūkst. eurų skolų ir delspinigių už patalpų nuomą prekybos centrui „Nordika“, nusprendė teismas. Tokia skolos suma susikaupė pandemijos metu. 

Lietuvos apeliacinis teismas praėjusią savaitę atmetė „Kesko Senukų“ skundą ir paliko nepakeistą Vilniaus komercinio arbitražo teismo kovo mėnesį priimtą sprendimą – pagal jį prekybos įmonė „Nordika“ prekybos slėniui turi sumokėti 601,4 tūkst. eurų skolą, 34,4 tūkst. eurų delspinigių, 8 proc. metų palūkanų bei 58,2 tūkst. arbitražinių išlaidų.

„Nordika“ teismo prašė priteisti iš „Kesko Senukų“ 601,4 tūkst. eurų skolą už nuomą bei 127,7 tūkst. eurų delspinigių.

Apeliacinis teismas nurodė, kad arbitražo teismas nepadarė akivaizdžių klaidų, nepažeidė šalių lygiateisiškumo, sąžiningumo ir teisėtumo principų.

Arbitražas konstatavo, jog visų karantino ribojimų rizika tenka „Kesko Senukams“, nes karantinas buvo taikomas ne įmonės teisei valdyti ir naudoti patalpas, o jos prekybos veiklai.

Teismas atkreipė dėmesį, kad per visą karantino laiką „Kesko Senukai“ galėjo veikti ir iš esmės veikė – ji galėjo prekiauti išnuomotose patalpose, o kai kontaktinė veikla buvo draudžiama, įmonė naudojo patalpas internetinei prekybai, prekių  pristatymui arba atsiėmimui.

„Šalių sudaryta nuomos sutartis neįpareigoja ieškovės užtikrinti atitinkamą pirkėjų srautą į atsakovei išnuomotas patalpas ar atitinkamas atsakovės apyvartas. Atsakovė kaip verslo subjektas privalo pati planuoti savo finansų srautus ir prisiimti atitinkamas rizikas“, – rašoma teismo nutartyje. 

Bendrovės 2014 metais pasirašė patalpų nuomos sutartį dešimčiai metų, o dėl pandemijos ribojimų „Nordika“ nustatė atsiskaitymo už išnuomotas patalpas schemą.

Tuo metu „Kesko Senukai Lithuania“ teigė, kad karantino ribojimų objektas buvo ne išnuomotos patalpos, o veiklos draudimas bei ribojimas jose. Dėl to „Kesko Senukai“ teigė neturinti mokėti daugiau nuomos mokesčio nei yra sumokėjusi.

Įmonė taip pat aiškino, kad per abu karantino laikotarpius parduotuvėje prarado 380 tūkst. klientų, o tai turės neigiamos 2022–2023 metų rinkodaros biudžetui. Bendrovė teigė, jog ji turėtų būti atleista nuo atsakomybės už nuomos sutarties neįvykdymą dėl force majeure aplinkybių. 

Autorė Erika Alonderytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist