Vilniaus rinka

Tarptautinis verslas: tik įprasto paslaugų teikimo šiai dienai nebepakanka

Jau įprasta girdėti ne tik apie vis daugiau tarptautinių kompanijų, besirenkančių Lietuvą savo tolimesnei plėtrai, bet ir didėjantį skaičių lietuviškų įmonių, besiplečiančių į užsienio rinkas. Verslo tarptautiškumas ne tik atveria didesnes galimybes prekinio ženklo žinomumui ir pajamų augimui, tačiau duoda didelę vertę idėjų, žinių plėtrai bei papildomas naudas vartotojui.

„Tarptautinėms įmonėms, svarstančioms tolimesnę plėtrą, svarbu ne tik įprastinės finansų, kaštų analizės. Tai galime pasakyti ir iš biurų centro operatoriaus pusės: tampa svarbi ne tik kvadratinio metro kaina, bet ir lankstumas, visą apimančios paslaugos, o taip pat – bendradarbiavimo, verslo ryšių mezgimo galimybės.“ – Teigia Laura Panovienė, „Workland“ pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių vadovė Lietuvoje.

Verslo tarptautiškumas parodo ne tik verslo statusą – anot L. Panovienės, šiandieniniam profesionalui labai svarbu paslaugas ir reikalingus sprendimus, net jei tai liečia užsienio valstybę, gauti kaip įmanoma greičiau: „Kalbant apie darbo erdvę – tai ypatingai svarbu. Besirenkantys pilnai aptarnaujamų darbo erdvių konceptą žmonės iš tiesų vertina komfortą ir, svarbiausia, savo laiką, todėl ir komandiruočių metų, kuomet vyksta į kitas šalis, nori gauti tolygią paslaugą turimai savo šalyje: greitai rezervuoti reprezentatyvią posėdžių salę svarbiam susitikimui, tiesiog turėti vietą, kurioje galės ramiai ir efektyviai nudirbti darbus.“

 

Tam pritaria ir teisines paslaugas verslui teikiančios suomių kapitalo kompanijos „Fondia“  Lietuvos biuro vadovė Jurgita Vaičiulionienė. Anot jos, tarptautiškumas svarbus ir dėl patogumo aspekto, ir dėl gerokai didesnės, platesnės žinių ir patirties bazės.

„Būdami tarptautinės kompanijos dalimi, turime daugiau galimybių keistis patirtimi su kolegomis ir klientams rasti optimalius teisinius sprendimus. O į naujas rinkas žengiantiems verslams naudinga gauti reikiamas paslaugas ir informaciją iš jau pažįstamo paslaugų teikėjo. Pavyzdžiui, mūsų Suomijos ir Švedijos klientai, plečiantys verslą Baltijos šalyse, yra užtikrinti, kad aukštos kokybės paslaugas teiks patyrę, tuo pačiu jiems iš anksto pristatyti Estijos ir Lietuvos specialistai. Taip sukuriamas didesnis pasitikėjimas tarp abiejų pusių bei pradedamas spartesnis iškilusių klausimų sprendimo procesas. Be to, mūsų kolegų vietinių rinkų ir teisės specifikos išmanymas padeda tikslingai konsultuoti klientą ir atkreipti jo dėmesį į tai, ko pats net nesugalvotų paklausti apie ne taip gerai pažįstamą šalį. Taip išvengiama nemalonių netikėtumų ir taupomi resursai.“ – dalinasi J. Vaičiulionienė.

Be to, kaip teigia „Workland“ ir „Fondia“ atstovės, dalijimasis žiniomis, galimybės megzti naujus verslo ryšius suteikimas – tai puiki praktika, kurią šios įmonės stengiasi vystyti vis labiau. L. Panovienės teigimu, vadinamasis „networking“ tampa vis svarbesniu aspektu tiek startuoliams, tiek gerai įsitvirtinusioms kompanijoms.

 

„Visi supranta, kad svarbiausiu faktoriumi visur išlieka žmogus. O surasti naują darbuotoją, partnerį, klientą – patogiausia ir efektyviausia gyvo susitikimo metu. Mes labiau džiaugiamės, kad ne tik organizuojame tokias iniciatyvas, bet kad tai daro ir mūsų nariai, pasirinkdami „Workland“ kaip partnerius ir erdvę renginiams.“

Birželio 16 d. „Workland Gedimino“ biurų centre „Fondia Lietuva“ kartu su „Workland“ bei Švedijos prekybos rūmais Lietuvoje organizuoja konferenciją „Doing business in Sweden: practical approach and legal challenges“, kurios metu “Fondia” vyr. teisininkė iš Švedijos Linda Graf pristatys, kaip reikia pasiruošti ir ką žinoti, pradedant bei plečiant verslą šioje rinkoje. Lietuvos ambasados Švedijoje komercijos atašė Aleksandras Laurinavičius suteiks žinių apie Lietuvos ir Švedijos verslų bendradarbiavimą, verslo praktikai, veikiantys ir gerai žinantys Švedijos rinką, pasidalins savo patirtimi, o panelinės diskusijos metu renginio dalyviams bus sudaryta galimybė užduoti iškilusius aktualius klausimus.

„Džiaugiamės kartu su partneriais galėdami organizuoti tokias iniciatyvas tiesiog nežengdami iš biuro. Patys naudojamės tarptautinio verslo teikiamomis galimybėmis ir tai daryti kviesime ir renginio dalyvius: po pranešimų, klausimų – atsakymų sesijos taip pat pakviesime ir susipažinti bei užmegzti naujų ryšių.“ – Teigia „Fondia Lietuva“ vadovė J. Vaičiulionienė.

 

Registruotis į konferenciją galite paspaudę šią nuorodą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button