Vilniaus rinka

Taivanas žada atstovybę Vilniuje iki metų pabaigos

Lietuvoje viešintis Taivano ekonomikos ministras Kung Ming-hsinas (Kung Mingsinas) trečiadienį pareiškė, kad Taivanas iki šių metų pabaigos turėtų įsteigti ekonominę atstovybę Vilniuje, nepaisant Kinijos protestų.

Tuo tarpu Lietuva ketina atstovybę Taivane atverti 2022 metų pradžioje, teigia Lietuvos ekonomikos ministrė Aušrinė Armonaitė.

„Taivaniečių atstovybė bus įsteigta netrukus“, – sakė K. Ming-hsinas, prasidedant Taivano verslo delegacijos vizitui Lietuvoje.

 

„Tikiuosi, kad tai įvyks iki šių metų pabaigos“, – kalbėjo ministras.

„Mūsų vizitas, tikiuosi, sukurs tvirą pamatą ekonominiam ir prekybiniam bendradarbiavimui“, – teigė jis.

A. Armonaitė teigė, kad Lietuvos atstovybė Taivane turėtų būti įsteigta „kitų metų (…) pačioje pradžioje“.

 

„Teisinis pagrindas (atverti atstovybei – BNS) jau yra sukurtas, jis, tiesa, įsigalioja nuo kitų metų“, – kalbėjo ministrė.

Pasak jos, parengiamieji darbai atstovybei atverti prasidės anksčiau – bus ieškoma darbuotojų, patalpų, vyks kontaktų plėtra.

Lietuvos sprendimas leisti šios salos atstovybei šalyje veikti taivaniečių vardu užrūstino Kiniją, protestuojančią dėl bet kokių Taivano mėginimų veikti kaip nepriklausomai valstybei.

 

Kitur pasaulyje Taivano atstovybės veikia sostinės Taibėjaus vardu, nusistovėjus tarptautiniam sutarimui, kad toks pavadinimas neprieštarauja „vienos Kinijos“ politikai, neleidžiančiai Taivano traktuoti kaip atskiros valstybės.

Kilus diplomatiniam konfliktui, Kinija vasarą atšaukė savo ambasadorių Lietuvai ir nurodė šaliai padaryti tą patį. Šalies ambasadorė Kinijoje Diana Mickevičienė į Vilnių grįžo rugsėjo pradžioje.

Lietuvos verslininkai sako, kad dėl Vilniaus ir Pekino ginčų prekyba su šia Azijos šalimi gerokai apsunko.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Taivanas
Taivanas
11 dienas (-ų)

Taivanas yra labai turtingas, 9 vietoj JAV prekybos partneris. Trumpuoju laiku gal ir paskaudės dėl Kinijos netekimo, bet ilguoju, Taivanas daug patikimesnis, nuspėjamesnis prekybos partneris.

Vytautas
Vytautas
1 mėnesį

Ir kokia mums iš jų nauda?
Čia man primena situaciją, kai tenka rinktis tarp senojo Zaporožiečio ir naujos Teslos. Atrodo pasirinkimas aiškus. Bet mano nuomone kažkoks trumparegis ir arogantiškas žmogus norėdamas pasirodyt, tyčia pasirenka seną Zaporožietį ir bando visus įtikinti, kad tai teisingas pasirinkimas turintis daug perspektyvų.

PAZADAI....
PAZADAI....
1 mėnesį

IS KONCERVARMONAUTU VERTIBINES POLITIKOS LIKO TIK PAZADAI…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button