Vilniaus rinka

Taivanas siūlo 1 mlrd. JAV dolerių paskolų fondą bendriems su Lietuva projektams

Taivanas artimiausiu metu pasiūlys 1 mlrd. JAV dolerių paskolų fondą bendriems Lietuvos ir Taivano verslo projektams, pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija. 

Apie tai antradienį Vilniuje ekonomikos ir inovacijų ministrę Aušrinę Armonaitę informavo Taivano nacionalinės plėtros tarybos ministras Ming-Hsin Kungu. 

Pasak pranešimo, A. Armonaitė tikisi, kad šių fondų sąlygos bus palankios bendrų projektų įgyvendinimui, o Taivano investicijos Lietuvą pasieks kuo greičiau.

 

Ji taip pat teigė sveikinanti Taivano planuojamas investicijas Lietuvoje ir laukianti sprendimų dėl konkrečių investicinių projektų. Lietuvą labiausiai domina galimos investicijos į puslaidininkių ir lazerių gamybos, biotechnologijų sektorius.  

„Laukiame konkrečių sprendimų dėl Taivano investicijų, o susitikimo metu pasiūliau Lietuvą įvertinti kaip potencialią puslaidininkių pramonės investicijų vietą“, – sakė A. Armonaitė.   

Pasak jos, Lietuva labai suinteresuota bendradarbiauti su Taivanu kuriant puslaidininkių gamybos ekosistemą šalyje. Taivanas galėtų pasiūlyti žinių, kompetencijų ir specialistų, o Lietuva – visame pasaulyje garsėjančių lazerių, kurie galėtų būti integruoti į puslaidininkinių gamybą.

 

„Taivano investicijos į lustų dizainą, dalijimasis šiandieninėmis lustų technologijomis ir tiesioginėmis investicijomis į lustų gamybą kurtų pridėtinę vertę ne tik Lietuvai, bet ir visai Europa“, – sakė ministrė.  

Praėjusią savaitę Taivanas paskelbė, kad įsteigs 200 mln. JAV dolerių fondą, skirtą investicijoms į Lietuvos pramonę.  

A. Armonaitė taip pat informavo Taivano ministrą apie pasirengimą steigti Lietuvos prekybos atstovybę Taipėjuje. Siekiama, kad prekybos atstovas pradėtų darbą pavasarį. 

 

Eksportas į Taivaną 2020 metais siekė 19 mln. eurų (0,1 proc. viso Lietuvos eksporto), o importas iš Taivano – 66 mln. eurų (0,2 proc. viso Lietuvos importo).

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
6 dienas (-ų)

Žinoma tai būtų reikšminga parama Klaipėdai ir Kaunui kurių ekonominio augimo perspektyvoms dabartinė politika tikrai labai nepalanki, neprošalį būtų ir Vilniuje tokio kapitalo įplaukų sulaukti.

Koba
Koba
6 dienas (-ų)

Che, che, che – bravo Taivanio “verslininkams”, kurie nori pasodinti praskolintą LR dar ant vienos paskolų “adatos”… O nepriklausomybių mylėtojams siūlau reikalauti, kad gabrikas atidarytų Katalonijos ambasadą, jeigu ką.

zigmus
zigmus
16 valandas (-ų)
Atsakinėti į  Koba

Škotijos. Baskų. Šiaurės Airijos. Vyšnia ant torto – Žemaitijos ambasada 😄😄

Vaclovas
Vaclovas
6 dienas (-ų)

Viliuosi, kad mano nuomonė sėkmingai pereis tikrinimą ir vėl bus paviešinta skaitytojų dvasinėms reikmėms. Kur dar gali tikti rimti samprotavimai, jei ne čia?

Vilnius
Vilnius
6 dienas (-ų)

Kad ir kaip palaikau Taivano nepriklausomybe, bet turbut nuostoliai kuriuos Lietuvos tures uz tokius ju uzsienio politikos sprendimus turbut tikrai sieks miliarda doleriu, nes jau dabar prades strigti siuntos is Kinijos ir tt.

viko2000
viko2000
6 dienas (-ų)

Gal dar visai pripažinimo Taivanį nepriklausoma valstybe. Nors regis dar jie to net ir neprašo. Ten sudėtingi santykiai su SNO. Tai tada gal lnarda padovanos. O ten investicijų ir paskolų keliasdešimt ljardu. Po to pastatysm Gabrieliui auksinį paminklą.

Vaclovas
Vaclovas
6 dienas (-ų)
Atsakinėti į  viko2000

Nes kaip jūs rašote – SNO, tai reiktų skaityti – Suvienytų nacijų organizacija (tautų plačiąja prasme draugija). Paviešiai visgi vadinama Jungtinių tautų organizacija (draugija). Iš čia kyla samprotavimas, kokią tautą atsovauja Taivanas ir kokią tautą atstovauja Kinija. Jei tokią pačią, tai Taivanui, kurios laisvę apsprendžia tik kitokia santvarka, neturėtų būti skirta vieta JTO. Tačiau, kiek žinau, Taivaną nuo Kinijos skiria ne tik santvarka, bet ir požiūris į tautą. Tai tauta, kuri užima didžiąją dalį Rytų ir Šiaurės Rytų žemyninės Kinijos. Žodžiu, požiūris tautiška akimi. Gi Kinijos liaudies respublikos požiūris yra paremtas tarptautiškumu, Kiniją sudarančių tautų liaudimi (neatmesčiau, kad tik paviršutiniškai… Skaityti daugiau

Vaclovas
Vaclovas
5 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Atsiprašau! Suklydau, siedamas su vlasovininkais. Tie išdavikai, piktadariai nieko bendro neturėjo su carine Rusija ir jokių lygiagrečių su Taivanu. Valdystė ir praeitovė ne mano sritis. Atleiskite. Esami valdeiviai turi gilių žinių, platų akiratį, vertybes.

Vaclovas
Vaclovas
5 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Vaclovas

Vlasovininkai tai belaisviai nacistų patimpos, būdami išdavikai ir kraugeriai, vaidino baltosios Rusijos ir Europos gynėjus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button