Šalyje tebeaugant COVID-19 užsikrėtusiųjų žmonių ir paveiktų zonų skaičiui, bendrovei „Švaros broliai“ Sveikatos apsaugos ministerija suteikė licenciją dezinfekuoti patalpas –  tiek profilaktiškai, norint užtikrinti darbuotojų saugumą, tiek tokiais atvejais, kai patalpose buvo aptiktas ar darbuotojams nustatytas koronavirusas. Specialistų teigimu, jau dabar užklausų tokiai paslaugai yra nemažai ir šis skaičius artimiausiu metu tik augs.

 „Dezinfekciją  galime atlikti nedelsiant, o po jos patalpos būtų tinkamos veiklai iš karto, nes naudojamos greito poveikio sertifikuotos priemonės. Toks greitas patalpų parengimas darbui šioje situacijoje itin svarbus, kad verslas galėtų sklandžiai ir nenutrūkstamai tęsti veiklą“, – sako „Švaros brolių“ Valymo paslaugų departamento direktorius Andrius Kinderis.

Remiantis situacijomis kitose viruso paveiktose šalyse, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai prognozuoja, kad per artimiausius mėnesius užsikrėtimo atvejų Lietuvoje dar vis daugės. A. Kinderio eigimu, todėl patalpų dezinfekcija taps itin svarbia priemone negalintiems dirbti nuotoliniu būdu ir norintiems užkirsti kelią tolesniam viruso plitimui bei užtikrinti darbuotojų saugumą.

„Karantino laikotarpis yra itin palankus metas dezinfekuoti patalpas, kadangi biurai šiuo metu yra tušti, tad valymą galima atlikti greitai ir be įmonės veiklos sutrikdymo, kad darbuotojams sugrįžus patalpos būtų tinkamai paruoštos ir saugios dirbti. Vis dėlto tikėtina, kad šios paslaugos poreikis dar labiau išaugs atšaukus karantiną“, – pažymi A. Kinderis.

Dezinfekuos labiausiai patyrę darbuotojai

Bendrovė patalpų dezinfekciją nuo COVID-19 vykdys pasitelkdama itin patyrusią ir papildomai apmokytą valymo komandą, aprūpintą visomis reikalingomis apsaugos priemonėmis: specialia apranga, respiratoriais, antbačiais, apsauginiais akiniais ir pirštinėmis. Dėl tinkamo pasiruošimo jie galės užtikrinti ne tik valymo greitį ir efektyvumą, bet ir savo bei patalpose dirbsiančių darbuotojų saugumą.

„Tam, kad procedūra būtų maksimaliai veiksminga, taikome įvairius paviršių dezinfekcijos būdus. Tinkamai paruošti paviršių prieš jį dezinfekuojant itin svarbu, neužtenka jo tiesiog nupurkšti ar naudoti rūko generatorius. Purvini ir dažniausiai liečiami paviršiai, tokie, kaip durų rankenos, stalai ar kėdės pirmiausia turi būti nuvalomi. Tik tuomet naudojamos greito poveikio dezinfekcijos priemonės ir įranga – šalto ir karšto rūko generatoriai, purkštuvai, kurie pasiekia visas ertmes ir padengia paviršius atitinkamu dezinfekciniu sluoksniu. Jis yra mūsų akiai nematomas ir sunaikina ne tik COVID-19, bet ir kitus ant paviršiaus patenkančius virusus“, – atskleidžia A. Kinderis.

Specialistas taip pat akcentuoja, jog išvalius ir dezinfekavus paviršius svarbu pasirūpinti ir oro dezinfekcija. Tačiau nenuvalius ir nedezinfekavus paviršių, oro dezinfekcija taip pat neduos norimo rezultato ir bus efektyvi prevencinė priemonė tik prieš tai atlikus aukščiau išvardintus veiksmus.

„Šis virusas plinta ne tik per mus, bet ir aplinkoje, dėl to itin didelis dėmesys turi būti skirtas ir patalpoms, kuriose mes esame. Pradedant kasdieniniu jų valymu ir baigiant reguliariu dezinfekavimu“, – teigia A. Kinderis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist