MiestasVilniaus rinka

Stotelės „Dėk’ui“ atnaujina veiklą

Geri daiktai vėl keliaus iš vienų namų į kitus. Dėl pandemijos nuo lapkričio užsivėrusios DĖK`ui stotelės – gerų daiktų nemokamo dalijimosi vietos Vilniaus apskrityje  vėl atvers duris nuo kovo 23 d. Įvertinus kiek gerėjančią situaciją, DĖK`ui stotelės  vėl atsidaro, tačiau, siekiant išvengti lankytojų antplūdžio ir viruso plitimo, numatoma imtis priemonių ribojančių lankytojų srautą.  

Sėkmės paslaptis – galimybė dalintis

Atsakingo vartojimo idėją Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) pavertė šešiolikos dalijimosi daiktais stotelių DĖK`ui tinklu. Stotelės, kurios yra įrengtos visose Vilniaus regiono savivaldybėse esančiose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse, yra pamėgtos gyventojų – nuo 2019-ųjų vasaros pradžios stotelėse išdalinta daugiau nei 11 tūkst. daiktų. Bendras jų svoris – 222 tonos.

„Akivaizdu, kad gerų daiktų dalijimosi vietos tampa svarbia atliekų kultūros dalimi. Gyventojai vis aiškiau supranta besaikio pirkimo padarinius, taip pat – savo galimybes prisidėti prie atliekų tvarkymo, patiria dalijimosi džiaugsmą ar, pavyzdžiui, padeda pasigerinti buitį stokojantiems. Ne mažiau svarbu ir tai, kad taip tausojami ir gamtos resursai, mažinamos atliekomis tampančių ne vietoj paliktų gerų daiktų perdirbimui ar utilizavimui reikalingos išlaidos“,– sako „VAATC“ vadovas Tomas Vaitkevičius.

 

Viena iš stotelių DĖK`ui populiarumo priežasčių – paprastas ir patogus jų veikimo principas. Nors dalį nebereikalingų daiktų šalies gyventojai parduoda antrinėje rinkoje, keičiasi jais tarpusavyje gyvai ar socialinių tinklų grupėse, tačiau daiktų dalijimasis stotelėse DĖK`ui yra patrauklus, nes taupo laiką ir energiją. Noriai stotelėmis naudojasi ir įmonės, kurios čia pristato po remonto likusias statybines medžiagas, nebereikalingus biuro baldus – kėdes, stalus, lentynas.

Stotelėse gyventojai gali nemokamai palikti nebereikalingus, bet tvarkingus, geros būklės, naudojimui tinkamus baldus, indus, veikiančius buitinės technikos ar elektronikos prietaisus, knygas, kitus buityje naudojamus daiktus. Norintiems patikusius daiktus pasiimti tereikia atvykti į stoteles.

Atnaujinus veiklą – priemonės saugumui užtikrinti

„Dėl viruso grėsmės laikinai sustabdžius DĖK`ui veiklą, žmonės skambindavo ir rašydavo kone kasdien, teiravosi, kada vėl dirbsime. Įvertindami šį poreikį bei kiek gerėjančią epidemiologinę situaciją, nusprendėme, kad laikas stoteles atidaryti“ – sako VAATCGamybinio proceso tarnybos vadovėJolita Šalkauskienė.

 

Tačiau VAATC atstovė atkreipė dėmesį į tai, kad šiuo metu per svetainę stoteledekui.lt yra rezervuota daugiau nei 1000 daiktų, kas kelia susirūpinimą dėl stotelių lankytojų antplūdžio, o kartu ir jų saugumo. Tai paskatino VAATC ieškoti sprendimų, leidžiančių valdyti lankytojų srautus.

Nuo kovo 23 iki balandžio 6 dienos daiktus išduosime tik tiems, kurie jau yra šį tą rezervavę. Prašome visų, kas rezervavo daiktus karantino laikotarpiu, dabar rezervuotis laiką atvykimui bei daiktų atsiėmimui. Visiems, kurie yra rezervavę daiktus, išsiųsime elektroninius laiškus, kviesdami pasirinkti palankiausią laiką atvykimui. Tai bus lengva padaryti spustelėjus laiške įterptą nuorodą į rezervavimo sistemą.

Atvykimo į stoteles laiko rezervavimo sistemą surasite adresu https://stoteledekui.lt/lt/rezervacija

 

Labai svarbu atvykti sutartu laiku, nes apsilankymui DĖK`ui stotelėje ir daiktų atsiėmimui bus skirta 10 minučių. Nepamirškime, kad karantinas dar nesibaigė ir rizika užsikrėsti išlieka“, – pabrėžė Jolita Šalkauskienė.

Taip pat atkreiptina dėmesys, kad atsiimti daiktus bus galima tik antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 10.30 iki 18.00 val. (pietų pertrauka daugelyje stotelių – nuo 12 iki 12.30 val., išskyrus esančias Vilniuje, Pumpėnų g. 10 ir Ukmergėje, Gerseniškių g. 5. Pertrauka jose – nuo 13 iki 13.30 val.).

Planuojama, kad tokia daiktų atsiėmimo tvarka bus taikoma iki balandžio 6 dienos, po kurios neatsiimtus daiktus galės rezervuoti ar tiesiog atvykę pasiimti kiti svetainės lankytojai. Nuo balandžio 8 d. DĖK`ui stotelės veiks įprastu ritmu.

 

Kartu stotelių tinklo organizatoriai pabrėžia, kad norintys pasidalinti turimais daiktais, juos gali atvežti į bet kurią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę įprastu darbo metu.

„Atnaujindami stotelių veiklą taip pat tikimės, kad atvykusieji laikysis saugaus atstumo, asmens higienos reikalavimų, dėvės burną ir nosį dengiančias apsaugos priemones. Tai jau įprastos priemonės, kurios leidžia būti saugesniems tiek lankytojams, tiek didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse dirbantiems ir tuo pačiu DĖK`ui stotelių lankytojus pasitinkantiems VAATC darbuotojams,“ – primena J. Šalkauskienė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button