Vilniaus rinka

„Starbucks” kavą jau galima nusipirkti ir Vilniuje: atsirado neoficialus kavinės atstovas (papildyta)

Lietuviai jau seniai pasigenda populiaraus pasaulinio tinklo „Starbucks” kavinių Lietuvoje. Oficialios „Starbucks” kavinės visoje Lietuvoje kaip nebuvo, taip nėra, visgi norint paragauti kavos, pagamintos iš „Starbucks” pupelių galima naujoje Vilniaus kavinėje.

Verta atkreipti dėmesį, kad tai nėra oficialus „Starbucks” tinklo kavinių atstovas. Kavinę, kurios pavadinimas „Starcafe”, galima rasti PC „CUP” pirmame aukšte. Ją pastebėti yra nesunku, nes joje apstu „Starbucks” kavinių tinklo simbolių. Beje, ant kai kurių puodelių irgi yra nupieštas „Starbucks” tinklo logotipas.

Kavinė naudoja „Starbucks” logotipą ir pardavinėja jų atributiką bei kavą – tai patvirtino kavinės atstovas Andrius Jurkoit. Anot jo, kavinė turi oficialią licenciją importuoti ir pardavinėti tinklo ,,Starbucks” kavos pupeles, kapsules, puodelius ir kitą produkciją. Tik vieno dalyko kavinė daryti negali – naudoti oficialaus ,,Starbucks cafe” pavadinimo, to ji ir nedaro. Savo prekės ženklą kavinės tinklas Lietuvoje užregstravp.

 

„Starcafe” siekdamas pritraukti lankytojus giriasi, kad jų kava yra gaminama iš pasaulinio tinklo „Starbucks” kavos pupelių. „Kava iš „Starbucks” pupelių išsinešimui. Užsuk į mūsų „Starcafe” ir paragauk taip ilgai lauktos kavos”, – skaitome kavinės socialiniame tinkle Facebook.

Kavinė neseniai įkūrė ir TikToką, kuriame pasistūmėjo toliau ir pasivadino „Starbucks Lietuva”. Visgi pasaulinis tinklas niekada nepranešė apie savo oficialų atėjimą į Lietuvos rinką ir to daryti nežada. Anksčiau tinklo atstovai teigė, kad atėjimas į vieną iš Baltijos šalių rinką jiems neapsimoka ir jeigu nori plėsti savo veiklą į Baltijos šalis, tai atsidarytų visose regiono šalyse.

MadeinVilnius.lt portalas gavo ir Valstybinio patento biuro komentarą, kuriuo aiškinama, kad ,,Starcafe” veikla atitinka visus LR reikalavimus.

 

,,2022-07-20 dienos duomenimis Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre UAB „Ecologicalm“ vardu yra paduota paraiška prekių ženklui STARCAFE (paraiškos Nr. 2022 0762) registruoti. VPB atliko pareikšto registruoti ženklo ekspertizę, nustatė, kad ženklas atitinka absoliučius reikalavimus, numatytus PŽĮ 7 straipsnyje. Viešoje ES prekių ženklų duomenų bazėje galima rasti informaciją, kad yra registruotas ES prekių ženklas starcafe (ES prekių ženklo Nr. 009304254), kurio savininkas yra Vokietijos fizinis asmuo”, – komentuoja Raimonda Smagurauskaitė, LR valstybinio patentų biuro Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus specialistė.

Norintieji paragauti pasaulinio tinklo kavos gali tai padaryti ,,Starcafe” kavinėje ,,CUP” prekybos centre. Kavinės atstovas patikino, kad tai yra originali ,,Starbucks” produkcija, kurią, pagal galiojantį leidimą, kavinės atstovai į Lietuvą veža jau daugelį metų.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
50 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button