Vilniaus rinka

„Solet“ saulės modulių gamykla stabdo gamybą Vilniuje

Į tarptautines rinkas veiklą išplėtusi „Solet Technics“ saulės modulių gamybą laikinai iškelia iš Lietuvos. Vilniuje veikiančios saulės modulių surinkimo gamyklos pajėgumai jau kurį laiką nebepatenkino visų bendrovės poreikių.

Pasak bendrovės vadovų, pastaraisiais metais sparčiai augant pardavimams Skandinavijoje, taip pat daugėjant projektų Afrikos ir Azijos valstybėse, tenka pasitelkti saulės modulių gamybos partnerius Europoje ir Azijoje.

„Jau dešimtį metų Lietuvos rinkoje dirbanti „Solet Technics“ šiuo metu aktyviai plečiasi – nusimato labai įdomūs metai Danijoje, dairomės ir į kitas Skandinavijos šalis. Daugėja projektų Afrikoje ir Azijoje, kur sulaukiame vis daugiau užklausų. Tiek dėl turimos gamybos linijos  pajėgumo, tiek dėl gerokai išaugusių logistikos kaštų gamyba Lietuvoje tapo ribojančiu bendrovės veiklos veiksniu, todėl priėmėme sprendimą ją patikėti Europos ir Azijos gamintojams, su kuriais jau sėkmingai bendradarbiaujame“, – komentuoja saulės energetikos bendrovės „Solet Technics“ generalinis direktorius Andrius Karazinas.

 

Pasak A. Karazino, gaminiams bus keliami tokie patys kokybės atitikties reikalavimai kaip ir Lietuvoje pagamintiems produktams, prekių kokybė bus tikrinama specialia įranga. Lietuvoje dirbantys specialistai spręs dėl pramoninio saulės modulių dizaino, nustatys kokybinius reikalavimus modulių komponentams, parinks kokybę užtikrinančius gamybos būdus.

Saulės modulių gamyba Vilniuje bus sustabdyta šių metų gruodžio mėnesį. „Solet Technics“ vadovai patikina, kad šiuo metu įgyvendinamiems projektams tai neturės jokios įtakos, mat moduliai jiems jau pagaminti.

A. Karazinas priduria, kad gamybos Lietuvoje visiškai neatsisakoma – rengiami planai modernesnei ir efektyvesnei gamybos linijai, tačiau apie laiką, kada gamyba galėtų būti atnaujinta, šiuo metu kalbėti dar anksti.

 

Nuo veiklos pradžios „Solet Technics“ įrengė daugiau kaip 14,5 MW galios saulės elektrinių Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Danijoje, Gruzijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Italijoje, Armėnijoje, Moldovoje bei Nigerijoje.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
VERTYBINE UZSIENIO POLITIKA
VERTYBINE UZSIENIO POLITIKA
1 mėnesį

IS LIETUVOS ISSIKELINEJA KROVINIU VEZEJAI, DIRBANTYS SU KINIJA AR GAUNANTYS KOMPLEKTUOJANCIAS DALIS IS KINIJOS IR TOKIU VIS DAUGES…JAU ZINAU NE VIENA IMONE KURI ISSIKELE AR PERSIREGISTRAVO KIOSE SALYSE. O AR GIRDEJOTE APIE UZSIENIO INVESTICIJAS I LIETUVA PER PASKUTINIUS METUS ???? NE, NES I TOKIA NESTABILIA VALSTYBE NIEKS NEINVESTUOS NIEKADA….KAM RIZIKUOT NES RYT NEZINAI SU KUO PRADES KARIAUTI ANUKAS IR PASAKYS KAD DEL PRARANDAMU RINKU AR PINIGU KALTI PATYS VERSLININKAI NES NEIVERTINO RIZIKU TUREDAMI REIKALU SU TA AR ANA VALSTYBE….ATSPEKIT IS 10 KARTU KOKIOJE DAR VALSTYBEJE APART LIETUVOS KUR POLITIKAI TARNAUJA EKONOMIKAI IR VERSLUI O VERSLAS VERGAUJA POLITIKAI….TAIP, RUSIJOJE.

one
one
1 mėnesį

Man rodos, kad tamsta esate nestabilus 😀

BUDILNIKAS DUCHOVKEJ VLOBINTAS I SLOJIKA
BUDILNIKAS DUCHOVKEJ VLOBINTAS I SLOJIKA
1 mėnesį
Atsakinėti į  one

Nestabilus uzsienio reikalu anukas ir ko

Viiii
Viiii
1 mėnesį

nerėk, propagandiste

Arta
Arta
1 mėnesį

Jei gamyba iskelta i azija, tai nera jokios priezasties rinkis Solet pries kitus azijos gamintojus.

one
one
1 mėnesį
Atsakinėti į  Arta

Priežastis tą, kad inžinieriai yra Lietuvoje, ir kokybės tikrinimas iš Lietuvos.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button