Vilniaus rinka

Sodybos tvarkymo darbai: nuo ko pradėti ir ko neatidėlioti?

Nors šiemet pavasaris negausiai lepina šiltomis ir saulės kupinomis dienomis, sodybų šeimininkų, kaip ir kasmet, laukia daugybė šiltojo sezono darbų. Vis dėlto, net jei kai kuriuos darbus tenka atidėti dėl nepalankaus oro, verta kruopščiai suplanuoti visų būsimų darbų eigą, kad vėliau netektų vienu metu griebtis visų lauko veiklų. Be to, sudėlioję tokį planą neabejotinai išvengsite ir per vėlai atliktų darbų pasekmių.

Pradėkite nuo neatidėliotinų darbų

Savaime suprantama, kad sodybos tvarkymą ir paruošimą šiltajam sezonui derėtų pradėti nuo tų darbų, kurių negalite atidėti vėlesniam laikui ir kuriuos būtina padaryti čia ir dabar. Vienas tokių darbų – žolės pjovimas. Vos atšilus orui ima stiebtis pirmieji žolės kuokšteliai, tad ilgai delsiant ar nuolat atidėliojant žoliapjovė gali nebepajėgti nupjauti sodrios ir itin vešlios pavasarinės žolės. Ne mažiau svarbu laiku pasirūpinti sodu – vaismedžių genėjimu ir skiepijimu. Tiesa, pastaruosius darbus derėtų atlikti dar iki žydėjimo, kitaip rizikuojate prarasti derlių.

Išnaudokite nepalankų orą nuo jo nepriklausantiems darbams

Jei į sodybą nuvykstate tik savaitgaliais ir jau kelintą kartą tenka susitaikyti su lietingais, drėgnais ar šaltais orais, išnaudokite laisvalaikį darbams, kuriems klimatas neturi įtakos. Pradėti galite nuo interjero remonto – pakeiskite grindis, perdažykite sienas ar apšiltinkite lubas. O jei šiuo metu neketinate imtis tokių esminių pokyčių, galite tiesiog pakeisti keletą interjero detalių, kurios sodybai suteiks jaukumo.

 

Tiesa, jei sodyboje turite tvenkinį ar mažesnį vandens telkinį, ne pačiu šilčiausiu oru galite pasirūpinti jo švara. Jei jau kelerius metus svarstote pašalinti gausiai sužaliavusius vandens augalus, tai daryti geriausia jiems dar nesužydėjus. Raunant augalus su žiedais kartu gali išbirti ir jų sėklos, o tai kitąmet lems dar didesnį žolėmis ir vandens vijokliais apaugusį plotą. Tiesa, technikos samdymas ir valymo darbų atlikimas, priklausomai nuo ploto, gali nemažai kainuoti, tad planuojant tokius darbus verta pasidomėti vartojimo kreditų galimybėmis. General Financing Banke paskolos suteikiamos itin lanksčiomis sąlygomis, tad atidėlioti darbų dar kitiems metams tikrai neteks. Beje, jei sodyboje turit miško, pasirūpinkite ir jo valymu – dažnai įmonės, užsiimančios aplinkos tvarkymu, siūlo visų paslaugų paketus. Tai puikus būdas sutaupyti tiek laiko, tiek finansinių resursų.

Pasiruoškite sodinimo sezonui, bet neskubėkite sėti

Be abejonės, vis drąsiau šylant orams kyla didžiulis noras imtis visų sodininkystės darbų ir nieko nelaukiant pradėti sėją. Atminkite – žemę paruošti darbams galite net tokiu atveju, jei naktimis ją vis dar kausto šalnos, tačiau jokiu būdu nesuklyskite sėdami ir sodindami. Paskubėję galite netekti viso derliaus – sodinukus pakąs šaltis, o sėklos numirs nė nesudygusios. Verčiau palaukite tikrai šiltų ir lietaus palaistytų dienų – verčiau sulaukite šiek tiek vėlesnio derliaus nei sodinkite visą daržą antrąkart.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button