Siūloma uždrausti pakuočių pardavėjams ir platintojams prekių ar produktų pardavimo vietose neatlygintinai dalinti lengvuosius ir labai lengvus plastikinius pirkinių maišelius.

Tai numatančias Pakuočių ir pakuočių atliekų įstatymo pataisas įregistravo Seimo Laisvės frakcijos narys, Aplinkos apsaugos komiteto narys Kasparas Adomaitis. 

Administracinių nusižengimų kodekse jis siūlo numatyti, kad tai užtraukia įspėjimą arba baudą pakuočių pardavėjams ir platintojams fiziniams asmenims nuo trisdešimt iki šešiasdešimt eurų ir baudą pakuočių pardavėjų ir (ar) platintojų juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno šimto iki dviejų šimtų eurų.

K. Adomaitis Aplinkos apsaugos įstatyme siūlo numatyti ir juridinių asmenų atsakomybę už lengvųjų ir labai lengvų plastikinių pirkinių maišelių neatlygintiną dalijimą prekių ar produktų pardavimo vietose.

Pagal projektą, tai užtrauktų  baudą nuo vieno tūkstančio iki trijų tūkstančių eurų, o toks pažeidimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų  baudą nuo trijų tūkstančių iki penkių tūkstančių eurų.

K. Adomaičio teigimu, plastikinių maišelių naudojimas – įpročio klausimas, o kitų valstybių patirtis rodo, kad, nebelikus nemokamų maišelių, jų naudojimas drastiškai sumažėja. Pavyzdžiui, nuo 2020 m. įvedęs 5 centų už maišelį mokestį prekybos tinklas „Rimi“ Estijoje sutaupo net 6 tonas plastiko.

„Kiekvienais metais visame pasaulyje yra pagaminama 5 trilijonai plastikinių maišelių, o kiekvienam iš jų suirti gali prireikti daugiau nei 1000 metų. Beveik 513 mln. tonų plastiko atliekų kasmet patenka į vandenynus, o tarp jų – ir plastikinių maišelių atliekos. Europos Komisijos duomenimis, plastikiniai maišeliai yra vienas iš dešimties dažniausiai išmetamų daiktų Europoje. Nelikus nemokamų maišelių, vartotojai bus skatinami teigiama linkme keisti įpročius, o pokytis aplinkai nuo to – išties didžiulis“, – sako įstatymų projektus parengęs K. Adomaitis.

Siūloma, kad įstatymų pataisos įsigaliotų 2022 m. liepos 1 d.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.