Pačioje senamiesčio širdyje kulinarinėms patirtims dedikuota erdvė „Senatorių pasažas“ duris atvers jau liepos 31 dieną, penktadienį. Čia miesto gyventojai ir svečiai galės praleisti visa dieną – įsikurs kulinarijai dedikuotas knygynas „Raidė”, gėlių parduotuvė „Gėlynas”, interjero detalių parduotuvė „Hygge”, gatvės maisto vieta „Okayum”, ekologiškų maisto prekių parduotuvė „Dirva”, daniškų kepinių įkvėpta kepykla „Grūdas”, mėsinė „Muu”, vyninė „Taurės” ir delikatesų parduotuvė „Dešros”.

Vakarienei ar vėlyviesiems pusryčiams kvies jau žinomi ir į „30 geriausių restoranų Lietuvoje“ sąrašą patekę restoranai „14Horses” ir „Nineteen18”. Į šiuos restoranus, kaip ir į maisto parduotuves “Senatorių pasaže”, dauguma produktų atvyksta iš įmonės ūkio „Farmers Circle” arba kitų Lietuvos ūkių. Šiuo projektu siekiama suvienyti atsakingai veikiančius Lietuvos ūkininkus bei amatininkus ir tapti nauja susitikimų vieta senamiestyje.

„Tai buvo daugiau nei trijų su puse metų kelionė, kurios vaisiais pagaliau galėsime pasidalinti ir su jumis. Prie šio projekto statybų ir vystymo prisidėjo daugiau nei 1000 žmonių, kurie dirbo jau nesuskaičiuojamas valandas, kad visa tai virstų „Senatorių pasažu“. Tuo tarpu mes, „Baltic Food Republic“ šeima, praleidome 7 mėnesius t.y. daugiau nei 50 000 valandų, kurdami ir tobulindami kiekvienos parduotuvės ir restorano koncepcijas. Nors tai ir bus skirtingos vietos po vienu stogu, tačiau viską apjungianti idėja – viena ir vientisa“,- apie projektą pasakoja jo įkūrėjas ir maisto entrepreneris Niels Peter Pretzmann.

Įkūrėjų noras vidinį pasato kiemą atverti žmonėms išsipildė – kiemas virsta pasažu, į kurį bus galima patekti tiek iš Dominikonų gatvės, tiek ir iš Stiklių gatvės. „Kurdami šį projektą mes vadovavomės principu „kas yra sena – išlieka sena”, o tai, kas pridėta nauja – tampa šiuolaikiška. Šis praėjimas į Stiklių gatvę egzistavo jau labai seniai ir tai galima matyti senuosiuose dokumentuose, todėl mums norėjosi jį atkurti ir sukurti atvirą bei demokratišką vietą Vilniaus svečiams ir gyventojams. Taip pat pagrindinė mūsų architektūros ir dizaino idėja paremta „Wabi-sabi” estetika, reiškiančia netobulumo tobulumą“,- pasakoja N.P.Pretzmann.

„Senatorių pasažas” įsikurs Domininkonų g. 11 ir veiks antradieniais – šeštadieniais.

Projekto architektūra – „Do architects“, dizainas „YesDesign“.

Dar prieš mėnesį „Senatorių pasažas“ atrodė taip:

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

15 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.