Vilniaus rinka

Rugsėjį pradės veikti Seimo lankytojų centras

Rugsėjo pradžioje netoli parlamento rūmų pradės veikti Seimo lankytojų centras.

Jis įsikurs Gedimino prospekte, anksčiau SEB bankui nuomotose patalpose.

„Pagrindinis centro veiklos tikslas – skatinti atvirą Seimo ir visuomenės dialogą, užtikrinti Seimo pasiekiamumą, ugdyti atsakingą rinkėją“, – teigiama antradienį išplatintame Lankytojų centro biuro vedėjo Donato Čečergio pranešime.

 

Anot jo, tai bus ir edukacinė erdvė sostinėje, draugiška šeimoms, vaikams, pavieniams lankytojams, bendruomenėms ir moksleiviams.

Atidarius Lankytojų centrą, iki šiol Seime organizuojamos ekskursijos bus papildytos įvairiais edukaciniais užsiėmimais, paskaitomis ir diskusijomis, kuriose žmonės turės galimybę giliau susipažinti su parlamentarizmo istorija, šiuolaikinio parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūromis, taip pat bus organizuojami susitikimai su Seimo nariais.

Pasak pranešimo, į Lankytojų centrą darbo valandomis galės patekti kiekvienas sostinės gyventojas ar svečias be išankstinės registracijos.

 

Jo atidarymas planuojamas rugsėjo 10 dieną.

Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius tvirtino, kad kuriant centrą domėtasi kitų parlamentų patirtimi.

„Daugelis jų labai modernūs ir inovatyvūs. Be abejonės, tokie centrai labai patrauklūs visuomenei ir ypač šiuolaikines technologijas įvaldžiusiam jaunimui. Tačiau šių centrų darbuotojai mums taip pat išsakė, kad būta klaidų – ne visos vizijos pasiteisino, ne visi įgyvendinti projektai patrauklūs lankytojams, kai kurie jų nepraktiški ar reikalauja nuolatinio atnaujinimo. Supratome, kad negalime švaistyti mokesčių mokėtojų pinigų ir už milijonines sumas įrenginėti Lankytojų centrą pagal savo suvokimą“, – sakė A. Nekrošius.

 

Seimo spaudos biuro vedėja Justė Radzevičiūtė-Laugalienė teigė, kad centras bus kuriamas kartu su lankytojais. 

„Tam tikras programas, edukacines programas ir galbūt ekspozicijas taikysime prie pačių lankytojų poreikių. Iš pradžių labai daug klausinėsime, ko jie norėtų“, – žurnalistams sakė ji.

Lankytojų centas įkurtas 1385 kvadratinių metro ploto patalpose priešais Seimą. Anksčiau čia buvo įsikūręs SEB banko skyrius, bet nutraukus nuomos sutartį, patalpos kelerius metus stovėjo tuščios.

 

Lankytojų centre kol kas dirbs keturi Seimo kanceliarijos tarnautojai. Naujų etatų steigti nenumatoma.

Patalpoms remontuoti išleista apie 6 tūkst. eurų. 

Seimo Spaudos biuro duomenimis, per metus Seime apsilanko apie 20 tūkst. ekskursijų dalyvių, daugiau nei 700 grupių. Jų kasmet vis daugėja. Daugumą ekskursijų inicijuoja Seimo nariai.

 

Autorius: Jūratė Skėrytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button