Specializuoto banko licenciją Lietuvoje gavęs Jungtinės Karalystės startuolis „Revolut“ dar neprognozuoja būsimos veiklos masto, jau pasigirdus nuogąstavimams dėl galimų rizikų, rašo portalas delfi.lt.

„Bankines operacijas planuojame pradėti teikti 2019-ų metų antroje pusėje. Tikimės, kad tada ir startuosime su indėlių priėmimu, tačiau nuspėti jų apimčių kol kas neįmanoma, o apie numatomas palūkanų normas informuosime vėliau ateityje“, – portalui komentavo „Revolut“ atstovė spaudai Ieva Elvyra Kazakevičiūtė.

Ji pridūrė, kad „Revolut“ neabejotinai jungsis ir prie Lietuvos valstybinės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimo“ dalyvių iki dar priimant indėlius. Taip pat mokės įmokas įstatymų numatyta tvarka.

Valstybės įmonės „Indėlių ir investicijų draudimas“ Veiklos organizavimo skyriaus vadovė Valdonė Ugianskienė portalui sakė, kad iki sausio 7 dienos įmonė nėra gavusi prašymo drausti indėlius iš specializuotų bankų.

Pasak portalo, specializuotas bankas savo klientams gali teikti visas pagrindines paslaugas kaip ir bet kuris kitas bankas, skirtumas tik tas, kad jis neturi teisės teikti investicinių paslaugų. Tad jeigu, pavyzdžiui, ispanas pasinaudos tokio banko paslauga ir pasidės 100 tūkst. eurų indėlį, o bankas bankrutuos, šis indėlis turės būti išmokamas iš Lietuvos indėlių draudimo fondo, į kurį įmokas sumoka Lietuvoje veikiantys bankai.

Savo ruožtu Lietuvos banko (LB) valdybos narys Marius Jurgilas praėjusią savaitę žurnalistams sakė, kad šalyje besikuriantys specializuoti bankai, tarp jų ir „Revolut“, nekelia rizikų vartotojams – jie kaip tik gali padidinti konkurenciją. Pasak M. Jurgilo, vertinant specializuotų bankų planuojamos veiklos apimtis, kurios esą žinomos centriniam bankui, nekyla jokių sisteminių rizikų. 

Kaip skelbta, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT) ir Valstybės saugumo departamentą (VSD) dėl „Revolut“ veiklos. Delfi.lt teigimu, „Revolut“ S. Jakeliūno veiksmų komentuoti nežada. 

S. Jakeliūnas sako, kad su LB „Revolut“ klausimu bus diskutuojama vasario pradžioje.

Londone įkurtas finansinių technologijų („fintech“) startuolis „Revolut“ žada rimtai konkuruoti su įprastais šalies bankais. Bendrovė ketina iš esmės pakeisti žaidimo taisykles rinkoje. „Revolut” verslo plėtros vadovas Andrius Bičeika pernai BNS teigė, kad „tikrai bus potencialas daryti daug didesnes, nei dabartinių bankų siūlomos palūkanos indėliams“. 

Specializuoto banko licenciją pernai gavo kredito unija „Mano unija“, jau pakeitusi pavadinimą į „Mano bankas“, taip pat „Revolut“ ir britų „Akce“ grupės Lietuvos bendrovė „European Merchant“.

Pasak Lietuvos banko, nė vienas iš specializuotų bankų dar neteikia paslaugų. Be to, LB informavo BNS, kad šiuo metu vertinamos 4 paraiškos specializuoto banko licencijai gauti.

Galimybė steigti specializuotą banką Lietuvoje atsirado 2017-ųjų pradžioje, įsigaliojus bankų įstatymo pataisoms. Šio tipo bankai turi atitikti visus bankams keliamus reikalavimus, tačiau jiems numatytas žemesnis – 1 mln. eurų – įstatinio kapitalo reikalavimas, apribojama teisė teikti investicines paslaugas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist