Vilniaus rinka

Restoranų ir viešbučių asociacija: nereikia tikėtis labai didelių apyvartų rudenį

Lietuvos restoranų ir viešbučių asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigia nemananti, kad darbo iš namų skatinimas galėtų padaryti didelę įtaką restoranų apyvartai, kadangi tiek darbdaviai, tiek patys darbuotojai veikiau linkę rinktis darbą pamainomis.

„Aišku, sumažėtų klientų, nes vis tiek iš ofisų visi atbėga pavalgyti. Bet labai daug įmonių, kiek pasikalbame, (organizuoja darbą – ELTA) pamainomis, kad vieną dieną vieni dirba iš namų, kitą – kiti. Kaip parodė praktika, žmonės labai norėjo dirbti iš namų, o dabar labai nebenori“, – teigė E. Šiškauskienė.

Anot jos, klientų skaičius tiek viešbučiuose, tiek restoranuose pastebimai sumažėjo jau rugsėjo pradžioje, visgi ji priduria, kad išvadas daryti dar anksti.

 

„Be abejo, klientų skaičius šiek tiek pamažės, bet žiūrėsime, kaip bus rudenį, nes rugsėjo apyvartos krito, (…) viešbučiuose iš karto situacija labai liūdna pasidarė, užimtumas nukrito iki 6 proc. Restoranuose apyvartos rugsėjo pradžioje irgi krito apie 20 proc. Visgi apie patį rugsėjį kalbėti dar anksti“, – Eltai teigė E. Šiškauskienė.

„Aišku, užsidarys lauko terasos orui atšalus, tai pamatysime, ar žmonės norės eiti į vidų. Bet be abejonės, reikės ir atstumus išlaikyti, ir nėra ko tikėtis labai didelių apyvartų. Svarbu, kad Vyriausybė neuždarytų, netrumpintų laiko, kad verslas neužsidarytų kaip buvo balandį“, – pridūrė ji.

E. Šiškauskienė taip pat pabrėžia, kad karantino laikotarpiu restoranų apyvartai padidinti pasitelktas maisto išvežiojimas kurjeriais nepasitvirtino dėl didelių išvežiojimo kaštų.

 

„SME Finance“ patarėjas ekonomikai Aleksandras Izgorodinas teigė, kad sumažėjęs gyventojų srautas į biurus gali kelti riziką restoranų ir kavinių apyvartai. Vėl pradėjęs mažėti Lietuvos gyventojų srautas į biurus reikš mažesnę dienos pietų paklausą, atitinkamai ir mažesnę restoranų apyvartą, teigė ekonomistas.

Monika Grigutytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas
Rokas
7 mėnesius

Šiandiena kalbėjau privačiame pokalbyje su pajūrio verslininkais, sakė visi iki vieno, kad geresnių metų senai nebuvo. Bet viešai aišku visiems baisiai sunku. O kita vertus sunku jau tikėti kažkuo kai į mokyklas du metrai atstumo, o Vilniaus dienose be kaukių visi glamonėjasi. Kažkokia degeneratų šalis.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button