Antradienį Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) prie Vyriausybės surengė protesto akciją dėl Finansų ministerijos pozicijos nepalaikyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų viešbučiams ir restoranams pratęsimo.

Į Vinco Kudirkos aikštėje vykusį protestą susirinkę dalyviai atėjo nešini plakatais „Neprašom pašalpų, prašom galimybės dirbti!“, „Premjere, kur kitąmet pietausit??“, „Lietuvoje – verslo genocidas!“.

Protestuojantys sektoriaus atstovai aikštėje išstatė staliukus su informacija apie skirtingose ES šalyse taikomus PVM tarifus, bei infografiku, kuriame nurodoma, kad grįžus prie standartinio 21 proc. PVM, Lietuva taptų vieną iš aukščiausių tarifų taikančia šalimi Europoje.

LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė akcentuoja, kad dar bent metams nepratęsus 9 proc. lengvatinio tarifo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugoms, įvyktų „smulkaus verslo genocidas“, o didelė dalis šiuose sektoriuose veikiančių įmonių paprasčiausiai užsidarytų.

„Visi turi paskolų ir įsipareigojimų. Gal ne nuo sausio pirmos, bet kokie 50 proc. tikrai bankruotuotų. Be jokios abejonės“, – atsakinėdama į žurnalistų klausimus teigė ji.

Maitinimo paslaugų sektoriaus atstovė kelia klausimą, kokios po pandemijos pasikeitusios sąlygos leidžia galvoti, jog turizmo ir verslo aplinka jau yra pagerėjusi.

„Viešbučiams visa Europa taiko sumažintą PVM, kaip eksportui, o restoranams 22 šalys taikė prieš pandemiją, dabar taiko, o per pandemiją dar sumažino. Tai kodėl mes į Europą nežiūrime šiuo atžvilgiu“, – tikino E. Šiškauskienė.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė praėjusią savaitę teigė, kad ministerija neplanuoja pratęsti PVM lengvatos maitinimo paslaugas teikiančioms įmonėms, kadangi ji buvo įvesta kaip laikina pagalbos priemonė per koronaviruso pandemiją.

Tuo metu kalbėdama apie galimybes PVM lengvatą apgyvendinimo paslaugų sektoriui taikyti neterminuotai, ministrė dar kartą akcentavo, kad ministerijos pozicija dėl šio siūlymo paaiškės teikiant kitų metų biudžetą.

Už lengvatų pratęsimą pasisako ekonomikos ir inovacijų ministrė A. Armonaitė, taip pat Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Neterminuotą lengvatinį 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo paslaugoms siūlančias pataisas dar liepos pabaigoje įregistravo būtent M. Majauskas ir Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerijos vadovybei susitikus su maitinimo įstaigų, sporto klubų, kino teatrų ir renginių atstovais, viceministras Vincas Jurgutis sakė, kad bus siūloma ir kitiems metams pratęsti 9 proc. lengvatinio PVM tarifo taikymą šiems sektoriams.

Lengvatinio PVM pratęsima restoranams numatančias pataisas Seime yra įregistravęs Laisvės frakcijos parlamentaras Vytautas Mitalas.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

13 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.