Vilniaus rinka

Prezidentas: „Teltonika“ kovoje su koronavirusu pademonstravo neįtikėtiną lankstumą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį lankėsi Vilniuje veikiančioje aukštųjų technologijų įmonės „Teltonika“ gamykloje, kur susipažino su priemonėmis, skirtomis darbo saugai koronaviruso pandemijos (COVID-19) sąlygomis užtikrinti.

„Tai yra puikus pavyzdys, kai daug gerai apmokamų darbo vietų sukūręs lietuviško kapitalo verslas siekia apsaugoti darbuotojus, o kartu – ir nenutrūkstamus gamybos procesus. Kol diskutuojama, koks turi būti bendras darbuotojų saugos standartas, įmonė jį jau senokai įdiegė. Aprūpinimas apsaugos priemonėmis ir aiškios instrukcijos, kaip jomis naudotis, termovizoriai, griežtas pamainų atskyrimas – visa tai mažina riziką, kad virusas pasklis ir sutrikdys įprastinį darbo ritmą“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas su įmonės vadovais aptarė naujas jos veiklos kryptis – telemedicinos įrangos gamybą, skirtą sveikatos sutrikimams kuo anksčiau aptikti ir medicinos įstaigų darbuotojų darbui palengvinti, bei dirbtinės plaučių ventiliacijos (DPV) aparatų kūrimą ir gamybą. Pasak šalies vadovo, „Teltonika“ pademonstravo neįtikėtiną lankstumą, per rekordiškai trumpą laiką suprojektavusi DPV aparatą, kuris turėtų papildyti jau anksčiau įmonės sukurtų šiuolaikinių medicinos įrenginių spektrą.

 

„Krizė suteikia dvi alternatyvas. Viena jų – užlopyti audros metu laive atsiradusias skyles ir mėginti plaukti toliau. Tačiau aš matau ir antrąją – pasinaudoti šia krize ir pastatyti naują ekonomikos laivą, kuris plauktų kur kas greičiau. Lietuvoje yra ne viena įmonė, pademonstravusi galimybes persiorientuoti ir pradėti arba išplėsti šiuo metu būtiniausios įrangos gamybą. Taip pat kurti ir gaminti visame pasaulyje paklausius gaminius“, – pabrėžė šalies vadovas.

Pasak Prezidento, tokie pavyzdžiai rodo, kad inovatyvumas, „žalumas“, skaitmenizacija ir gamyba eksportui yra ne lozungai, o vienintelis kelias Lietuvos ekonomikai išlikti konkurencingai po krizės.

Šalies vadovas atskirai padėkojo „Teltonikos“ vadovams už jų neįkainojamą pagalbą su COVID-19 kovojantiems mažųjų Lietuvos savivaldybių medikams bei aktyvią mecenatystę. Įmonės įkūrėjas Arvydas Paukštys 2018 m. buvo pripažintas pirmuoju nacionaliniu mecenatu už 1 mln. Eur, skirtų sudegusiai Balbieriškio Rožinio Švč. Mergelės Marijos bažnyčiai atkurti.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button