Vilniaus rinka

Plečiamas tekstilės konteinerių tinklas

„Ecoservice“ nuo šiol aptarnaus 30 proc. didesnį tekstilės konteinerių tinklą – prie iki šiol buvusių 262 konteinerių prisideda 76 nauji konteineriai. Bendrovė pradeda aptarnauti tekstilės konteinerius Skuodo ir Raseinių rajonų savivaldybėse, visa jose surinkta tekstilė bus vežama į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje.

Plečiasi į naujus rajonus

Iki šiol „Ecoservice“ tekstilės atliekų surinkimu iš tam skirtų konteinerių rūpinosi aštuoniose savivaldybėse – Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Joniškio, Radviliškio, Kupiškio, Trakų ir Šalčininkų, nuo šiol prie sąrašo prisideda Raseinių ir Skuodo rajonų savivaldybės. 

„Praėjusių metų rugsėjį atidarėme „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Siekiame kuo labiau išplėsti konteinerių tinklą ir pasirūpinti visu ciklu – nuo atliekų surinkimo, išrūšiavimo iki antrinio panaudojimo arba perdirbimo. Esame atviri bendradarbiauti su visomis savivaldybėmis – galime ne tik surinkti ir sutvarkyti surinktą tekstilę, bet ir prisidėti kuriant pačią infrastruktūrą, pastatyti reikiamą kiekį tekstilės konteinerių“, – teigė „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius Konstantinas Gurinas. 

 

2021 m. „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centre iš viso išrūšiavo 670 tonų tekstilės atliekų. Aplinkos ministerijos duomenimis, iš viso Lietuvoje kasmet išmetama daugiau nei 11 tūkst. tonų tekstilės atliekų. Tekstilė sudaro apie 8 proc. visų komunalinių atliekų Lietuvoje. 

Pasak K. Gurino, statistika rodo, kad svarbu toliau plėtoti tiek pačią konteinerių infrastruktūrą, tiek vykdyti pokyčius jų aptarnavime, kad kuo daugiau tekstilės būtų panaudojama pakartotinai, o ne atsidurtų sąvartynuose. Nuo 2025 m sausio 1 d. reikalavimas atskirai surinkti tekstilės atliekas numatytas Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje.

Tekstilė panaudojama dar kartą

Visa surinkta tekstilė iš Raseinių ir Skuodo rajonų, taip pat kaip ir iš Vilniaus, Klaipėdos, Trakų ir Šalčininkų rajonų keliaus į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Rūšiavimo centre šiuo metu dirba 19 darbuotojų, kurie antriniam panaudojimui ruošia išskirtinai tik Lietuvoje surinktą tekstilę. 

 

„Didžioji dalis į rūšiavimo centrą atkeliaujančios tekstilės, apie 80 proc., yra dar tinkama dėvėti, todėl yra skiriama antriniam panaudojimui. Likusi tekstilės dalis taip pat yra tikslingai panaudojama – apie 10 proc. perdirbama į industrines šluostes, o 10 proc. tekstilės yra negrįžtamai sugadinta ir gali būti panaudota šilumos energijai gauti“, – sakė K. Gurinas. 

Tekstilės rūšiavimas ir pakartotinis panaudojimas yra ypač svarbus, siekiant sumažinti sąvartynuose atsiduriančios šios žaliavos kiekį. Perdirbti tekstilę yra sudėtinga dėl daugybės gamyboje naudojamų skirtingų audinių sudėčių, todėl siekiama, kad nesugadinti tekstilės gaminiai pasiektų tuos žmones, kuriems jie dar būtų reikalingi.

Tik nesugadintai tekstilei

Tekstilės rūšiavimo centre gaminiai kruopščiai rūšiuojami į skirtingas kategorijas, taip pat atskiriama jau nebetinkanti naudoti tekstilė. Kiekvienas gaminys turi būti atskirai apžiūrimas ir įvertinamas, todėl šį darbą centro darbuotojai atlieka rankiniu būdu.

 

„Kad tekstilės gaminių rūšiavimo procesas būtų sklandesnis, labai svarbus ir gyventojų indėlis – jau namuose tekstilę reikėtų atrinkti ir į konteinerį išmesti nebereikalingus, tačiau tik tvarkingus gaminius. Tekstilė, prieš ją išmetant į tam skirtą konteinerį, turėtų būti švari, sausa ir sudėta į plastikinius maišelius. Tekstilės konteinerius galima rasti gyventojų dažnai lankomose vietose – bendro naudojimo konteinerių aikštelėse, prie parduotuvių, prekybos centrų, seniūnijų“, – paaiškino K. Gurinas. 

Tekstilės konteineriuose prašoma palikti tik nesuplyšusius, švarius ir dar tinkamus naudoti drabužius, batus porose, rankšluosčius, patalynės užvalkalus, užuolaidas, diržus ir rankines, kuprines. Jau sudėvėtus ir naudoti netinkamus tekstilės gaminius, atraižas, kilimus reikėtų pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Kada?

Kada mūsų Vilnius pastatys konteinerius maisto atliekoms? Šiauliai, Panevėžys, Alytus pradeda, o Vilnius miega…

zita

Pirmiausia, kodėl vežiojosi mašinoj kelias dienas tuos drabužiu, o konteineriai-perpildyti. Dėl medžiagų ir drabužių netinkamų naudoti, kažin kodėl turiu belstis į pakampes-stambiagabarites aikšteles. Man geriau jas išmesti į bendrus konteinerius. Nemanau, kad labai tinkamus nešioti drabužius ten kiša-tuos skaičius tik ataskaitai manau parašo.. O visokie Caritai ir panašūs yra pertekę drabužiais. Drabužiai anksčiau gi buvo panaudojami, kaip priedas makalaturai, celiuliozės gamybai.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button