Vilniaus rinka

Pirmojo pusmečio „Small Planet Airlines“ rezultatai – daugiau nei pusantro karto didesnės pajamos

Pirmąjį šių metų pusmetį atostogų skrydžių bendrovė „Small Planet Airlines” vėl skaičiavo smarkiai augančias pajamas – jos pasiekė 118,1 mln. EUR – net 63,2 proc. daugiau, nei tuo pačiu periodu pernai. Pervežtų keleivių skaičius išaugo trečdaliu – iki 871 tūkst.

Investicijos į skrydžių punktualumo didinimą ir augančio įgulų skaičiaus paruošimą lėmė, kad pirmąjį metų pusmetį oro linijos patyrė 10,2 mln. EUR nuostolių. Tiesa, tai tik laikina, sezoniškumo aviacijoje nulemta situacija. Planuojama, kad metų pabaigoje konsoliduotos „Small Planet Airlines“ pajamos pasieks 286 mln. EUR., o pelnas turėtų išaugti iki 5-6 mln. EUR. Tikimasi, kad iš viso 2017 m. bus pervežta apie 2,7 mln. keleivių.

„Galime pasidžiaugti, jog investicijos ir dėmesio sutelkimas į skrydžių punktualumo didinimo priemones duoda vaisių – rugpjūtis buvo pelningiausias mėnuo kompanijos istorijoje. Visus šiuos metus daugiausia dėmesio skyrėme veiklai stabilizuoti, o kitąmet vėl planuojame plėtrą – Europoje turėtume augti penkiais lėktuvais“, – sako Kristijonas Kaikaris, „Small Planet Airlines“ vadovas.

 

Siekdama sumažinti skrydžių vėlavimų riziką, šių metų vasarą „Small Planet Airlines“ du orlaivius naudojo kaip pakaitinius. Sprendimas pasiteisino – vos 1,59 proc. bendrovės skrydžių buvo atidėti trims valandoms ar ilgiau. Tuo pačiu periodu pernai šis skaičius siekė 6,27 proc.

Įmonei ypač svarbūs buvo ir pirmąjį metų ketvirtį sėkmingai įgyvendinti projektai Azijos šalyse: Saudo Arabijoje, Indijoje ir Kambodžoje. Pirmą kartą savo istorijoje „Small Planet Airlines“ Azijoje skraidė daugiau valandų nei Europoje. Sėkmingai įgijusi Kambodžos oro vežėjo licenciją, Pietryčių Azijoje bendrovė planuoja skraidyti vis daugiau – šią žiemą 5 „Small Planet Airlines“ lėktuvai bus perkelti į Kambodžą, taip pat planuojama tęsti veiklą Indijoje.

Pasak K. Kaikario, atsigaunančiai bendrovei vienu iš didžiausių iššūkių išlieka pilotų trūkumas. „Pastaruoju metu visi galėjome įsitikinti, kad su pilotų trūkumu susijusių problemų neišvengia net didžiausios aviacijos bendrovės. Mūsų plėtros planai taip pat priklauso nuo to, ar pajėgsime pakankamai pritraukti skraidančio personalo. Tam imamės įvairių priemonių – anksčiau pradedame samdos procesą, kuriame talentų programą įmonės viduje, taip pat jungtines programas su pilotus rengiančiomis mokyklomis, kurias baigusiems siūlome užtikrintą darbo vietą“, – teigia jis.

 

Šiuo metu „Small Planet Airlines” orlaivių parke skraido 22 lėktuvai, iš jų – 18 „Airbus A320” ir 4 „Airbus A321“. Ateinantį žiemos sezoną bendrovė ir vėl skraidys Europoje iš bazių Lenkijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Nyderlanduose populiariomis žiemos sezono kryptimis – į Kanarų salas, Egiptą ir slidinėjimo kurortus.

Parengta pagal pranšimą spaudai

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button