Vilniaus rinka

Pernai BVP, tenkančio vienam gyventojui, atotrūkis tarp Vilniaus ir tam tikrų apskričių tradiciškai nesumažėjo

Išankstiniais duomenimis, 2020 m., palyginti su 2019 m., bendrasis vidaus produktas (BVP) sparčiausiai augo Telšių (2,9 proc.), Marijampolės (2,6 proc.) ir Utenos (2,5 proc.) apskrityse, o Alytaus, Klaipėdos ir Tauragės apskrityse sumažėjo.

Pernai daugiausia – 25,6 tūkst. EUR – BVP vienam gyventojui teko Vilniaus apskrityje, Kauno apskrityje – 18,0 tūkst. EUR. Likusiose apskrityse BVP vienam gyventojui nesiekė šalies vidurkio (17,7 tūkst. EUR), o mažiausias buvo Tauragės apskrityje – 9,7 tūkst. EUR.

 2020 m. BVP, tenkančio vienam gyventojui, šalies vidurkį viršijo Vilniaus ir Kauno apskritys, atitinkamai 144,6 proc. ir 101,7 proc. Kaip ir ankstesniais metais BVP, tenkančio vienam gyventojui, atotrūkis tarp Vilniaus ir tam tikrų apskričių nesumažėjo – Vilniaus apskrityje šis rodiklis daugiau nei du kartus viršijo Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių rodiklius.

 

Sostinės regione buvo sukurta 21,1 mlrd. EUR, arba 42,7 proc., viso šalies BVP. Sostinės regione sukurtas BVP vienam gyventojui 1,8 karto viršijo Vidurio ir vakarų Lietuvos regiono lygį.

2020 m. BVP Sostinės regione, palyginti su 2019 m., sumažėjo 0,1 proc., o Vidurio ir vakarų Lietuvos regione 0,2 proc., vertinant pokyčius praėjusių metų kainomis.

Sostinės regionas yra sudarytas iš Vilniaus apskrities savivaldybių.

 

Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas yra sudarytas iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskričių.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Aldona
Aldona
5 mėnesius

Negalima tokio žodžio vartoti „Made in Vilnius”. Mes turime 16 amžiaus kultūrą, o kur genties palikimas, kur žinyčios, aukurai? 2 kvartalai priklauso istorijai. Vilnius yra originali istorija. Ar galima modernizuoti piliakalnius, ar įmanoma gyventi mūšio lauke, kur skriejo strėlės, žvangėjo ietys ir kardai? Ne. Made neturi teisės užkliudyti požeminių būstų, valstybinių miesto sienų, bažnytinių institucijų. Nereikia. Švaru, gražu, pagal senojo gyvenimo taisykles. Made turi išsikelti į naujus miestus: Elektrėnus, Vievį, Žiežmarius. Neliks ir 16 amžiaus architektūros, rašto paminklų. Ant Tauro kalno stovėjo akmeninė juoda koplyčia, tai ateiviai užkliudė. Rytinis Senamiesčio pylimas buvo saugojamas, tai kažkam pritrūko vietos mieste ir nugriovė… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button