Priešingai nei ankstesniais metais, šiemet daugelis vilniečių dėl karantino apribojimų didžiąsias metų šventes sutiks savo namuose. Todėl tikėtina, kad vandens suvartojimas, o kartu su juo ir galimų incidentų skaičius, šiemet mieste bus didesnis nei įprastai švenčių metu. Reaguodama į tai, vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ šventinėmis dienomis ruošiasi intensyvesniam budėjimui.

Įprastai Vilniuje per šventes vandens suvartojimas sumažėja, rodo „Vilniaus vandenų“ duomenys. Kūčių dieną sunaudojama keliais procentais daugiau vandens dėl pasiruošimo šventinei vakarienei darbų, tačiau Kūčių vakare vandens vartojimas pradeda sparčiai mažėti. Didžiausias pokytis pastebimas pirmąją Kalėdų dieną, kai žmonės švenčia sėdėdami prie stalo ar būna išvykę pas gimines, draugus. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais Kalėdų dieną suvartoto vandens kiekis buvo daugiau nei penktadaliu mažesnis už metų vidurkį.

Paprastai šventinės dienos lemdavo ir mažesnį incidentų skaičių. Pavyzdžiui, 2018 m. ir 2019 m. pirmąją Kalėdų dieną avarijų, incidentų skaičius mieste buvo daugiau nei 70 proc., o pirmąją naujųjų metų dieną – daugiau nei 50 proc. mažesnis už metų vidurkį.

„Šiemet dėl karantino ribojimų ruošiamės priešingam scenarijui – vilniečiams likus namuose vandens vartojimas bus toks pats ar net intensyvesnis nei įprastomis dienomis. Kadangi intensyvus vandens vartojimas yra neatsiejamas nuo galimų incidentų, šiemet per šventes budės ir gausesnė mūsų darbuotojų komanda. Ji pasirūpins, kad netikėti nemalonumai nesugadintų šventinės nuotaikos“, – teigia bendrovės „Vilniaus vandenys“ gamybos direktorius Tadas Kazlauskas.

Šventiniu laikotarpiu, gruodžio 24–27 dienomis, pasikeisdami iš viso budės 143 „Vilniaus vandenų“ darbuotojai: dispečeriai, operatoriai, avarijų likvidavimo skyriaus brigados.

Prieš šventes išauga ir nuotekų vamzdynų avarijų rizika. Nuotekų vamzdyno avarijos dažnai įvyksta dėl netinkamai tvarkomų buitinių atliekų, pažymi T. Kazlauskas. Todėl „Vilniaus vandenys“ primena, kad į klozetą ar kriauklę negalima mesti drėgnų ir popierinių servetėlių, popierinių rankšluosčių, ant naujų indų ar vaisių užklijuotų lipdukų. Taip pat negalima pilti kavos tirščių, salotų padažų, pagardų, majonezo, aliejaus ir riebalų. Taip pat buities ruošos darbams reikėtų rinktis ekologiškus ar natūralius valiklius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist