Vilniaus rinka

Per pastarąją savaitę benzino kainos labiausiai mažėjo Lietuvoje

Lietuvos energetikos agentūros duomenimis, birželio 27–liepos 4 dienomis vidutinės benzino kainos visose lyginamose šalyse sumažėjo 0,03–0,06 Eur/l, išskyrus Estiją, kurioje benzinas brango 0,02 Eur/l (1,0 proc.). Daugiausiai benzino kaina mažėjo Lietuvoje (0,06 Eur/l arba 3,1 proc.), mažiausiai – Vokietijoje (0,03 Eur/l arba 1,5 proc.).

Dyzelino vidutinės kainos sumažėjo visose lyginamose šalyse 0,03–0,12 Eur/l. Daugiausiai mažėjo Estijoje (0,12 Eur/l arba 5,7 proc.), mažiausiai – Lietuvoje (0,03 Eur/l arba 1,6 proc.).

Benzino vidutinė kaina Baltijos valstybėse (1,99–2,17 Eur/l) išlieka didesnė už benzino vidutinę kainą Vokietijoje (1,90 Eur/l).

 

Lietuvoje vidutinės degalų kainos jau nėra mažiausios tarp Baltijos šalių – nors benzino vidutinė kaina Lietuvoje mažiausia, dyzelino vidutinė kaina yra mažesnė Estijoje.

Lietuvoje benzino vidutinė kaina ir toliau yra didesnė už dyzelino kainą, tačiau šis skirtumas nuosekliai mažėja – liepos 4 d. šis skirtumas sudarė tik 0,01 Eur/l (birželio 27 d. skirtumas buvo didesnis – 0,04 Eur/l).  

Lietuvoje benzino vidutiniai pardavimo kaštai dėl sparčiai augusių jo bazinių (didmeninių) kainų gegužės mėn. buvo sumažėję ir sudarė 0,04 Eur/l. Birželio mėn. benzino vidutiniai pardavimo kaštai augo ir sudarė 0,13 Eur/l (kaip sausio – balandžio mėn.).

 

Dyzelino vidutiniai pardavimo kaštai gegužės – birželio mėn. mažėjo ir sudarė atitinkamai 0,10 Eur/l ir 0,07 Eur/l – buvo mažesni už vidutinius pardavimo kaštus sausio – balandžio mėn. (0,13 Eur/).

Biodegalų įtaka degalų kainos padidėjimui paskutiniuoju metu (gegužės – birželio mėn.) yra sumažėjusi vidutiniškai apie 0,02 Eur/l lyginant su jų įtaka degalų kainos padidėjimui sausio – balandžio mėn.

Per šiuos metus (nuo sausio 3 d. iki liepos 4 d.) „Brent“ naftos kaina išaugo nuo 0,44 Eur/l iki 0,72 Eur/l. Vien tik toks žaliavinės naftos kainos pabrangimas galėjo tiesiogiai įtakoti benzino ar dyzelino pabrangimą apie 0,13 Eur/l (su PVM) arba 0,11 Eur/l (be PVM).

 

Birželio 27 – liepos 4 dienomis „Brent“ nafta pabrango 1,5 USD už barelį, „Urals“ nafta pabrango 2,0 USD už barelį.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button