Maisto pristatymo platformos „Wolt“ ir „Bolt food“ dėl sąsajų su Rusija nuo antradienio pagal užsakymus nebevežioja vienos didžiausių restoranų grupių „Amber Food“ maisto, BNS patvirtino šių platformų atstovai. „Amber Food“ vadovas tokį sprendimą vadina pagrįstu emocijomis.

„Mes ėmėmės veiksmų, kad sustabdytume savo partnerystę su visais restoranais ir mažmeninės prekybos parduotuvėmis, kurias kontroliuoja arba remia Rusijos vyriausybė ar valstybė. Taip pat paprašėme visų savo prekybos partnerių Baltijos šalyse pašalinti iš „Wolt“ programėlės produktus, kurie yra pagaminti Rusijoje arba iš jos tiekiami, arba yra tiesiogiai susiję su Rusijos vyriausybe“ , – komentare BNS teigė „Wolt“ generalinė direktorė Baltijos šalyse Liis Ristal.

„Atsižvelgiant į šią informaciją, mūsų bendradarbiavimas su „Amber Food Group“ yra sustabdytas nuo balandžio 19 dienos. Artimiausiu metu platformoje neturėsime jokių grupės restoranų“, – pridūrė „Wolt“ vadovė.

Apie tai, kad stabdo partnerystę su „Amber Food“, trečiadienį BNS patvirtino ir „Bolt food“ atstovas.

„Situaciją dėl šios restoranų grupės stebėjome jau kurį laiką. Šiandien matome, kad esminių pokyčių šioje situacijoje nėra, todėl bendradarbiavimas buvo sustabdytas“, – sakė „Bolt Food“ vadovas Lietuvoje Justinas Bambalas.

„Kol nebus išsklaidytos bet kokios abejonės dėl ryšių su Rusija, galimybių grąžinti restoranus į „Bolt Food“ nematome“, – pridūrė jis.  

Smulkusis „Amber Food“ grupės akcininkas ir vadovas Gediminas Balnis BNS teigė neigiamai vertinantis šių platformų sprendimą nebendradarbiauti. Jo teigimu, užsieniečių valdomi „Wolt“ ir „Bolt food“ tai padarė paveikti emocijų.

„Aišku, tokius emocinius sprendimus vertinu neigiamai. Yra „Mcdonald’s“, „Burger King“, KFC, kurie tiesiogiai dirba ir moka mokesčius Rusijoje, tačiau prieš juos pas mus neprotestuojama ir su jais (maisto pristatymo platformos – BNS) Lietuvoje toliau bendradarbiauja“, – BNS teigė G. Balnis. 

„Visus atsakymus šioms platformoms esame pateikę, kad nesame integruotas verslas, o pagrindinis mūsų akcininkas apie tokį bendradarbiavimo sustabdymą greičiausiai sužinos tik iš spaudos, nes jis į mūsų verslą nesikiša“, – pridūrė „Amber Food“ vadovas.

G. Balnio teigimu, pandemijos metu grupės restoranų pardavimai per maisto išvežiojimo platformas sudarė apie 15 proc. grupės pajamų, tačiau panaikinus apribojimus jų dalis mažėja. 

„Amber Food“ valdo G. Balnis ir netiesiogiai – per bendrovę „Deltos investicijos“ – Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuriam priklauso 50 proc. „Vičiūnų grupės“ akcijų.

Prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą ir Lietuvos bei kitų Vakarų šalių verslams masiškai traukiantis iš Rusijos, „Vičiūnų grupė“ pranešė stabdanti gamybą fabrike Tilžėje, o vėliau, sulaukusi kritikos patikslino, jog gamybą tęs, kol turės žaliavų, ir per kelis mėnesius parduos verslą. Jos produkcija iki šiol parduodama Rusijoje ir kitose Rytų rinkose. 

„Vičiūnų grupės“ valdybos narys Dainius Matijošaitis interviu BNS teigė, kad skubotas pasitraukimas iš Rusijos sužlugdytų visą „Vičiūnų grupę“ – kreditoriai ir tiekėjai jos nebelaikytų patikima partnere.  

„Amber Food“ valdo restoranus „Charlie Pizza“, „Sugamour“, „Manami“, „Katpėdėlė“, „La Crepe“, „Guacamole“ bei dar kelis prekės ženklus. 2020 metų pabaigoje ji turėjo 39 restoranus. 

Autorius Remigijus Bielinskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

22 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist