Vilniaus rinka

Paskaičiavo, kaip Lietuvoje grąžinamos gėrimų pakuotės

Ar skaičiavote, kiek vienkartinių gėrimų pakuočių grąžinote šiemet? Pagal ne pelno organizacijos VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) duomenis, per pusmetį kiekvienam Lietuvos gyventojui teko vidutiniškai po 104 grąžintas pakuotes. Tiesa, skirtingose šalies dalyse šis rodiklis svyruoja – nuo 109 Klaipėdos apskrityje iki 92 Tauragės apskrityje. Kas lemia šiuos skirtumus? Ir kuriose šalies dalyse grąžinama daugiausia pakuočių?

Per pirmuosius 6 šių metų mėnesius Lietuvoje sugrąžinta beveik trečdalis milijardo vienkartinių gėrimų pakuočių. Didžiausias skaičius grąžintas daugiausia gyventojų turinčiuose didmiesčiuose: Vilniuje (64 mln.), Kaune (36 mln.), Klaipėdoje (18 mln.), Šiauliuose (12 mln.), Panevėžyje (10 mln.) ir Alytuje (7 mln.).

Tačiau situacija pasikeičia, vos tik imame skaičiuoti, kiekgi vidutiniškai pakuočių sugrąžina vienas gyventojas kiekvienoje iš 10 Lietuvos apskričių.

 

Utena lenkia didmiesčius

„Matome, kad pagal šį rodiklį geriausiai atrodo Klaipėdos apskritis, aplenkusi tiek Vilnių, tiek Kauną. Tačiau labiausiai stebina ketvirtoje vietoje atsidūrusi Utena, kuri aplenkė tokius didmiesčius kaip Šiauliai, Alytus ir Panevėžys“, – teigia USAD vadovas Gintaras Varnas.

Anot jo, vienam gyventojui tenkantis grąžintų pakuočių skaičius parodo, kaip stropiai grąžinamos pakuotės, o kartu – kiek gėrimų įsigyja gyventojai. Tad nekeista, kad ekonomiškai stipresniuose šalies regionuose rezultatai kiek geresni.

„Aukštus Klaipėdos apskrities rezultatus lėmė ir turizmo sezonas. Miesto svečiai taip pat gerina Vilniaus bei Kauno rezultatus, be to, šiuose miestuose gyvena nemažai žmonių, oficialiai registruotų kituose šalies regionuose.

 

Įvertinus tai, galima manyti, kad didžiausias įsigytų gėrimų pakuočių procentas sugrąžinamas Utenos apskrityje“, – sako G. Varnas.

Geresni metai

USAD vadovo teigimu, šiemet kiekvieną metų mėnesį grąžinama daugiau gėrimų pakuočių nei pernai, o pagrindinė to priežastis – gyventojai perka daugiau gėrimų.

„Taip pat pastebime, kad nors pakuočių grąžinama daugiau, jų surinkimo procentas kol kas yra vos mažesnis nei pernai tuo pat metu.

 

Augant gėrimų pardavimams, didėja ir jų atsargos pas prekybininkus. O mūsų apskaita ir surinkimo procento vertinimas yra grindžiami ne pardavėjų, bet gėrimų gamintojų ir importuotojų duomenimis. Dar vienas svarbus aspektas – dabar atostogų metas, tad gyventojai yra išvykę ar tiesiog neskuba grąžinti susikaupusių pakuočių“, – sako G. Varnas.

Per pusmetį beveik kiekvienoje šalies savivaldybėje surinkta bent milijonas pakuočių. Ši riba nebuvo pasiekta tik mažiausiose Kalvarijos, Alytaus rajono, Rietavo, Pagėgių, Birštono bei Neringos savivaldybėse.

„Jeigu viskas ir toliau taip klosis, rudens pradžioje pasieksime naują riboženklį – 2 mlrd. grąžintų pakuočių  nuo sistemos starto 2016-aisiais“, – sako USAD vadovas.

 

Šiuo metu užstato sistemoje dalyvauja 6,5 tūkst. skirtingų gėrimų pakuočių, o gyventojai dažniausiai grąžina 1 l, 0,5 l bei 1,5 l tūrio pakuotes.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
JOLANTA
JOLANTA
2 metus

Svarbu, kad toliau tos pakuotės būtų tinkamai tvarkomos.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button