Vilniaus rinka

Parama buitinių nuotekų valymo įrenginiams: ką verta žinoti?

Biologinių nuotekų valymo įrenginių poreikis ir populiarumas nuolat auga. Atsižvelgiant į tai, nuo 2020 metų pavasario bandomiesiems projektams kaimo vietovėse, kuriose nėra galimybės naudotis centralizuotai tvarkomais nuotekų tinklas, įgyvendinti skiriama parama. Apie tai, kaip ir kas ją gali gauti, skaitykite tekste.

Koks šios paramos tikslas?

Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare, buvo įsipareigota tinkamai tvarkyti buitines nuotekas, kuriose esantys azoto ir fosforo junginiai daro žalą aplinkai. Todėl jie neturėtų patekti nei į dirvožemį, nei į vandens telkinius. Blogiausia individualių nuotekų tvarkymo padėtis iki šiol išlieka kaimo vietovėse, kur gyventojai dažniausiai tiesiog neturi galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema.

Siekdama spręsti tokią problemą, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija yra pateikusi „Paramos buitinių nuotekų (biologinio) valymo įrenginių bandomiesiems projektams“ teikimo taisykles. Taip skatinamas tinkamas buitinių nuotekų tvarkymas kaimo vietovėse.

Kas gali gauti paramą?

Parama skiriama savivaldybių, kuriose gyventojų skaičius kaimo vietovėse yra ne didesnis nei 6 tūkst. ir nėra įrengtų centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų, administracijoms. Projekte gali dalyvauti fiziniai asmenys, individualių vienbučių arba dvibučių namų ūkių savininkai. Nustatyta, kad didžiausia paramos suma vienam projektui negali viršyti 30 tūkst. Eur, įskaitant PVM.

Bandomasis projektas turi būti įgyvendinamas vientisoje teritorijoje, jei tiksliau – vienoje kaimo vietovėje. Tačiau į jį gali būti įtraukti ir aplinkiniai vienbučiai namų ūkiai. Parama netaikoma komerciniams, pramonės, paslaugų ir viešiesiems statiniams. Taip pat privaloma užtikrinti, kad projekte dalyvauja ne mažiau kaip 20, tačiau ne daugiau kaip 30 vientisos teritorijos namų ūkių.


Kokios išlaidos finansuojamos?

Pasinaudojus Europos Sąjungos parama, gali būti finansuojamos išlaidos, susijusios su: buitinėms nuotekoms skirtų biologinių valymo įrenginių įsigijimu ir jų montavimo darbais, techninio projekto parengimu ir jo ekspertizės išlaidomis.

Vienas iš labiausiai svarstomų kriterijų, kai planuojami įsigyti nuotekų valymo įrenginiai kaina. Ji gali priklausyti ne tik nuo gaminio našumo, bet ir montavimo sąlygų, poreikio sudaryti techninį projektą. Ieškantiems ekonomiškai palankaus ir patikimo sprendimo rekomenduojama rinktis valymo įrenginių gamintoją, siūlantį plataus spektro paslaugas. Taip galima sutaupyti ne tik laiko, bet ir lėšų.

Kokiais būdais galima pateikti paraišką?

Paraiška gali būti teikiama spausdintine ir elektronine forma, jei dokumentai pateikiami asmeniškai, per įgaliotą asmenį, atsiunčiami per kurjerį arba paštu, registruota siunta.

Užpildytus dokumentus ir paramos paraiškos formą galima pateikti ir elektroniniu būdu. Tokiu atveju dokumentai turi būti pasirašyti elektroniniu parašu arba suformuoti elektroninėmis priemonėmis, leidžiančiomis užtikrinti teksto vientisumą bei nepakeičiamumą, ir pateikti NMA elektroniniu paštu.

Jau kurį laiką svarstote galimybę įsigyti nuotekų valymo įrenginius? Susisiekę su juos gaminančios įmonės specialistais, galite pasinaudoti profesionaliomis konsultacijomis ir palengvinti savo apsisprendimą. Pasirūpinkite tvarkinga kanalizacija ir pamirškite bet kokias dėl jos kylančias problemas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button