Vilniaus rinka

Pajamas šiemet deklaravo 260 tūkst. vilniečių

2020 m. liepos 2 d., Vilnius. Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) informuoja, kad šiemet pateikta daugiau nei 1,54 mln. gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) ir 101 tūkst. turto deklaracijų bei gauta beveik 249 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio pasirinktam paramos gavėjui. Vilniaus mieste iš viso jau pateikta apie 323 tūkst. pajamų ir apie 22 tūkst. turto deklaracijų, bei apie 125 tūkst. gyventojų užpildė prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai.  

Šiemet mokesčių permokas norintys susigrąžinti Vilniaus miesto gyventojai deklaracijas teikė aktyviau: net 164 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta beveik 39 mln. eurų GPM permokų suma (pernai 143 tūkst. gyventojų deklaravo 25 mln. eurų GPM permokas). Apie 73 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti 72 mln. eurų GPM.

Šiuo metu 392,7 tūkst. šalies gyventojų VMI grąžino apie 82,6 mln. eurų pajamų mokesčio permokos, visos permokos jas tinkamai deklaravusiems asmenims bus grąžintos iki liepos 31 d. Pažymima, kad VMI jau patikrino 567 tūkst. pajamų deklaracijų, kuriose gyventojai deklaravo GPM permoką. Iš patikrintų pajamų deklaracijų 4,8 proc. (virš 27 tūkst.) nustatyti neatitikimai su VMI turimais duomenimis.

 

Šiais metais pajamų deklaracijas laiku pateikė virš 79 proc. Vilniuje individualią veiklą pernai vykdžiusių asmenų (56 tūkst. iš 70 tūkst.).

Nauja GPM lengvata pasinaudojusių gyventojų – beveik 22,6 tūkst.  

Duomenis apie 2019 m. būsto ar automobilio remontui bei auklių paslaugoms patirtas išlaidas pateikė apie 22,6 tūkst. gyventojų, kurie pateikus tinkamus duomenis ir deklaravus pajamas gali susigrąžinti kiek daugiau nei 5 mln. eurų pajamųmokesčio permokos. Daugiausiai gyventojų (69 proc.) kreipėsi siekiant susigrąžinti GPM už automobilio remonto darbus (siekiama susigrąžinti 1,24 mln. eurų GPM), beveik 32 proc. – už atliktus pastatų ir kitų statinių apdailos ir bet kokio remonto darbus (siekiama susigrąžinti 3,63 mln. eurų GPM). Likusieji kreipėsi siekdami susigrąžinti apie 129 tūkst. eurų GPM už įsigytas nepilnamečių vaikų iki 18 metų priežiūros paslaugas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button