Vis daugiau žmonių, svarstančių nuosavos saulės elektrinės įrengimą, pradeda domėtis ir nutolusiais saulės parkais. Rinkos dalyviai teigia, kad tą skatina ne tik valstybės parama, skirta nutolusių parkų gaminantiems vartotojams, tačiau ir gerokai lengvesnis įsigijimas bei naudojimasis žaliąja energija.

Kaip teigia įmonės „Saulės bendruomenė“ vadovas Aidas Ignatavičius, nusprendę įsigyti dalį nutolusio saulės parko žmonės patiria mažiau rūpesčių, nes visu rangos procesu rūpinasi pasirinkto parko vystytojas.

„Dabar norintys įsirengti nuosavą saulės elektrinę dažnai susiduria su papildomomis ESO sąlygomis. Vis dažniau pasitaiko ir situacijos, kuomet vartotojams tenka pakloti nemenką sumą už elektros tinklo atnaujinimus, reikalingus įgyvendinant privatų saulės projektą. Be to, tai reikalauja nemažai pastangų ir laiko. Vartotojai, nusprendę įsigyti dalį nutolusios saulės elektrinės, su tokiais rūpesčiais nesusiduria, nes visa biurokratija bei leidimais iš anksto rūpinasi rangovas“, – teigia A. Ignatavičius.

Kadangi vis daugiau objektų, įskaitant mokyklas, savivaldybes ir įmones, naudoja saulės energiją, papildomų prisijungimų galimybės sparčiai mažėja. O tai gali tapti dar viena kliūtimi asmenims, norintiems įsirengti privačias saulės elektrines. Yra tikimybė, jog jie negaus reikiamos tinklo dalies.

32 mln. eurų subsidijos įsigyjantiems nutolusios elektrinės dalį

A. Ignatavičiaus teigimu, viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios žmonės nusprendžia

įsigyti dalį saulės parko, yra tai, kad jie gali pasinaudoti valstybės parama. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) šiemet tokiai paramai skyrė rekordinę 32 mln. eurų suma. Ja pasinaudoti galima įsigyjant iki 10 kW galios nutolusios saulės elektrinės dalį, o už 1 kW skiriama 323 eurų kompensacija – tiek pat, kiek ir nuosavų saulės elektrinių savininkams.

Atsakydamas į itin visiems svarbų klausimą – investicijos atsipirkimo laikotarpį – A. Ignatavičius teigia, kad tai priklauso nuo įvairių faktorių: energijos suvartojimo, plano pasirinkimo, perkamos galios. Vidutinis atsipirkimo terminas yra apie 5-eri metai.

Pasak jo, saulės parkai turi keletą techninių pranašumų prieš nuosavas elektrines. Vystant projektą, specialistai atidžiai įvertina daugybę faktorių. Jiems parenkamos tinkamiausios vietos, moduliai montuojami geriausia orientacija ir kampu, ant jų nekrenta aplinkinių objektų šešėliai, todėl parkai yra efektyvesni.

A. Ignatavičius primena, kad į valstybės paramą gali kandidatuoti kiekvienas nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties pastatą, gyvenamosios paskirties butą arba sodų paskirties pastatą. Visi jie turi būti įregistruoti Registrų centro Nekilnojamojo turto registre.

Nuolatinė saulės parko priežiūra – 30 vartojimo metų

Tam, kad saulės projektas veiktų sklandžiai ir būtų našus, reikalinga profesionali priežiūra. Efektyvų parko veikimą užtikrina bei visas priežiūros paslaugas teikia vystytojas.

„Mūsų įrengtų ir valdomų parkų specialistai rūpinasi visais svarbiausiais priežiūros klausimais. Jie atsako tiek už įrenginių techninę priežiūrą, tiek už jų apsaugą ar elektrinės garantinių gedimų šalinimą. Taip užtikriname maksimalią vartotojų investicijų grąžą“, – sako „Saulės bendruomenės“ vadovas Aidas Ignatavičius.

„Saulės bendruomenė“ Lietuvos gyventojams ir įmonėms yra įrengusi keturis sėkmingai veikiančius nutolusius saulės parkus: „Kaišiadorys 1“ (249 kW galios), „Kaišiadorys 2“ (248 kW), „Vievis“ (1 MW), „Dumpiai“ (1,2 MW). Kitų metų pirmą pusmetį pradės veikti penktasis, 3 MW galios saulės parkas „Rudamina“, taip pat, 899.2 kW galios parkas, „Kryžiškės“ bei „Palubėliai“ (1599 kW). Pastaruosiuose jau galima rezervuoti nutolusio parko dalį.

Daugiau apie tai galima sužinoti paspaudus šią nuorodą į „Saulės bendruomenės“ svetainę.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist