Vilniaus rinka

Nusprendusiems palikti Didžiąją Britaniją – kaip susigrąžinti mokesčius iš UK?

Jeigu kurį laiką dirbote Didžiojoje Britanijoje (United Kingdom – UK), tačiau nusprendėte, kad jau metas grįžti į tėvynę, nepamirškite, kad galite susigrąžinti dalį Anglijai sumokėtų mokesčių. Visgi, mokesčių susigrąžinimas gali atrodyti keblus biurokratinis procesas, reikalaujantis ne tik laiko, bet ir išmanymo. Todėl jeigu norite patys susigrąžinti mokesčius iš UK, pirmiausia nepamirškite pasidomėti, kokių dokumentų reikia pateikiant deklaraciją, kur kreiptis dėl mokesčių sugrąžinimo UK, kada ir kokią sumą permokėtų mokesčių galima atgauti. Svarbiausia naudotis patikima informacija ir mokesčių grąžinimo procesas bus daug paprastesnis.

Kokią permokėtą pajamų dalį įmanoma susigrąžinti iš UK?

Kiekvienas grįžęs iš po darbo Didžiojoje Britanijoje turi galimybę susigrąžinti permokėtų mokesčių dalį. Žinoma, mokesčių grąžinimas iš Jungtinės Karalystės nėra paprastas ir greitai atliekamas procesas, be to, kiek pinigų atgausite priklausys nuo kelių aspektų. Vidutiniškai kiekvienas grįžęs iš po darbo Jungtinėje Karalystėje atgauna apie 2900 svarų sterlingų. Žinoma, tai nėra konstanta: vieni gali atgauti didesnę sumą, kiti – mažesnę. Paprastai ši suma priklauso nuo bendrųjų pajamų, atskaitytų pajamų, laikotarpio, kurį dirbote ir kt. Svarbu žinoti, kad permokėtą pajamų mokesčio dalį galite susigrąžinti už penkerius metus, o preliminarią grąžintiną sumą visada galite sužinoti pasinaudoję mokesčių skaičiuokle. Visgi, reikėtų įvertinti, kad skaičiuoklės nustatyta suma yra preliminari: tikroji mokesčių susigražintina suma gali būti ir didesnė, ir mažesnė.

Kokių dokumentų reikia norint susigrąžinti mokesčius UK?

Jei norite susigrąžinti mokesčius iš UK, pirmiausia reikės su savimi turėti būtinus dokumentus. Pasimesti tarp dokumentų paprasta, todėl čia pateikiami visi būtini dokumentai, kurių reikia norint atgauti permokėtą pajamų mokesčio dalį iš Didžiosios Britanijos.

 
 1. Paso arba asmens tapatybės kortelės kopija. Ji patvirtins jūsų tapatybę ir pilietybę.
 2. National Insurance numerio (NIN) pažymos kopija. Tai Didžiosios Britanijos Darbo ir Pensijų departamento paskirtas unikalus numeris. Šis dokumentas nėra privalomas, tačiau, jei turite – prisekite ir jį.
 3. P45 ir (arba) P60 formų kopijos iš visų darbdavių. P45 forma išduodamas išėjus iš darbo, o P60 – kasmet. Abiejuose dokumentuose pateikiama informacija apie pajamas ir sumokėtus mokesčius.
 4. Jei neturite P45 ir (ar) P60 formų, jas gali atstoti paskutiniai algalapiai iš visų darboviečių. Juose nurodomos pajamos ir sumokėti mokesčiai.
 5. UTR numerio pažymos kopija. Šis dokumentas reikalingas, jeigu buvote savarankiškai dirbantis asmuo (self-employed) arba dirbote su verslo liudijimu. Tai 10 skaitmenų numeris, kurį išduoda Didžiosios Britanijos mokesčių inspekcija. Net ir tuo atveju, jei nedirbote savarankiškai, bet registravotės kaip savarankiškai dirbantis asmuo, pateikite UTR numerį.
 6. Paskutinis dokumentas, kurio reikia, norint susigrąžinti mokesčių permoką iš Didžiosios Britanijos – Subcontractor Monthly Statements, Payment Statements  (CIS) arba banko sąskaitos išrašai. CIS reikalingas, jeigu dirbote savarankiškai (self-employed) su UTR numeriu. Tai mėnesiniai pajamų išrašai, išduodami savarankiškai arba pagal verslo liudijimą dirbantiems asmenims. Šiame dokumente pateikiama informacija apie pajamas ir sumokėtus mokesčius. Banko sąskaitos išrašų reikia tiems, kurie buvo įdarbinti kaip samdomi darbuotojai.

Jei nesate tikri, ar turite reikiamus dokumentus, visada galite pasitikrinti mokesčių grąžinimo agentūrų svetainėse. Čia rasite visų reikalingų dokumentų pavyzdžius. Be to, jei neturite kurio nors iš šių dokumentų ir nežinote iš kur jį gauti, jūs vis tiek galite pradėti mokesčių grąžinimo procedūrą. Gauti trūkstamus dokumentus jums padės mokesčių grąžinimo specialistai.

Kaip susigrąžinti mokesčius UK: 5 žingsniai

Jei nusprendėte susigrąžinti permokėtą pajamų mokesčio dalį, prisiminkite, kad tai nėra greitas procesas. Įprastai dirbę užsienyje mokesčius susigrąžina per 40–180 dienų. Tai priklauso nuo to, ar iškart turite visus reikalingus dokumentus, kaip greitai jūsų užpildyta forma pasieks Didžiąją Britaniją ir kaip greitai ši šalis imsis veiksmų. Be to, mokesčių sugrąžinimo iš UK kelias nėra trumpas, norėdami jį nukeliauti, turėsite įvykdyti penkis žingsnius.

 1. Norėdami susigrąžinti mokesčius UK, pirmiausia, išsiregistruokite iš Jungtinės Karalystės darbo biržos.
 2. Antrasis žingsnis – užsiregistruokite mokesčių grąžinimui iš UK. Užpildykite mokesčių grąžinimo formą ir laukite tolimesnių instrukcijų. Jei nežinote, kaip užpildyti šiuos dokumentus, mokesčių grąžinimo agentūrų svetainėse lengvai surasite naudingų pavyzdžių.
 3. Užsiregistravę ir užpildę dokumentų formas, susirinkite visus mokesčių grąžinimui būtinus dokumentus, kurie jau buvo aptarti šiame straipsnyje anksčiau.
 4. Kai gausite visus reikalingus dokumentus, padarykite jų kopijas ir prisekite prie užpildytų dokumentų.
 5. Paskutinis žingsnis – laukimas. Įvertinkite, kad procesas gali užsitęsti ne vieną mėnesį, todėl nepraraskite kantrybės.

Kur kreiptis, jei norite susigrąžinti mokesčius iš UK?

Kaip jau minėta, susigrąžinti mokesčius iš UK – nelengvas procesas. Jei patys nesiryžtate jo įgyvendinti savo jėgomis, visada galite kreiptis į mokesčių grąžinimo agentūras. Šios agentūros užtikrina ne tik kokybiškai pateiktą pajamų mokesčio deklaraciją, bet ir glaudų bendradarbiavimą su užsienio mokesčių inspekcijomis, kad grąžintina mokesčių suma būtų kuo didesnė. Be to, naudodamiesi mokesčių grąžinimo agentūrų darbuotojų pagalba, už suteiktas paslaugas mokėsite tik tuomet, kai atgausite permokėtą mokesčių dalį, o jei liksite nepatenkinti atgauta suma – agentūros mokesčio netaikys. Taip be didelio vargo gausite visą reikalingą informaciją iš patikimų šaltinių ir lengvai bei paprastai susigrąžinsite permokėtą pajamų mokesčio dalį.

 

Grįžkite ne tuščiomis

Jei nusprendėte, kad užteks dirbti svetimoje šalyje ir jau laikas grįžti namo, nepamirškite susigrąžinti to, kas jums priklauso. Išvykdami iš Didžiosios Britanijos, susigrąžinkite permokėtą pajamų mokesčio dalį. Mokesčių grąžinimas nėra paprastas procesas, tačiau tikrai įgyvendinamas. Svarbiausia, gauti visus procesui reikiamus dokumentus, norint susigrąžinti mokesčius iš UK ir kokias dokumentų formas būtina užpildyti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button