Nuo artėjančių metų sausio didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ savo klientams taikys naujus paslaugų įkainius, kurie dėl išaugusių elektros kainų padidės 57 euro centais (su PVM). Naujus paslaugų tarifus šiandien patvirtino Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT).

Nuo 2023 m. sausio 1-osios bendrovės klientai už geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą mokės 0,47 Eur už kubinį metrą daugiau, skaičiuojant be PVM arba 0,57 Eur daugiau, skaičiuojant su PVM.

Butų gyventojams tarifas už paslaugas padidės nuo 1,20 iki 1,67 Eur be PVM (2,02 Eur su PVM), individualių namų gyventojams nuo 1,18 iki 1,65 Eur be PVM (2,00 Eur su PVM), įmonėms – nuo 1,24 iki 1,71 Eur be PVM (2,07 Eur su PVM). Vidutiniškai šis paslaugų kainų pasikeitimas vieno šeimos ūkio sąskaitas už vandenį ir nuotekų tvarkymą padidins 1,88 Eur per mėnesį, skaičiuojant be PVM (arba 2,28  Eur su PVM).

Dėl šiais metais neprognozuotai stipriai išaugusių elektros energijos kainų, visos šalies vandentvarkos bendrovės susidūrė su drastišku sąnaudų augimu. Per pirmus devynis šių metų mėnesius bendrovės „Vilniaus vandenys“ kaštai už elektros energijos sunaudojimą, lyginant su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, išaugo  3,9 mln. eurų arba 2,4 karto.

Kaip sako „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius Saulius Savickas, didesnio tarifų augimo išvengta dėl pačios bendrovės gaminamos elektros energijos: dėl laiku padarytų įžvalgių bendrovės sprendimų – t. y. saulės elektrinių diegimo, elektros energijos gamybos iš nuotekų tvarkymo procese susidariusio dumblo, galutinis tarifo augimas vartotojams yra ženkliai mažesnis.

„Šiuo metu beveik 26 proc. visos sunaudojamos elektros energijos kiekio pasigaminame patys: dalį iš nuotekų valymo procese susidariusio dumblo, dalį – iš ant bendrovei priklausančių pastatų stogų ir šalia jų įrengtų saulės fotovoltinių jėgainių. Per pirmuosius dešimt šių metų mėnesių bendrovė pati pasigamino 35,2 proc. daugiau elektros energijos nei tuo pačiu laikotarpiu pernai ir taip patyrė maždaug 1,7 mln. Eur mažiau elektros energijos sąnaudų“, – teigia bendrovės vadovas S. Savickas.

„Vilniaus vandenys“ iš viso pagamina 43,9 proc. visos elektros energijos, kuri yra pagaminama Lietuvos vandentvarkos įmonėse ir pagal šį rodiklį yra šio sektoriaus lyderė šalyje. Bendrovė 99 proc. visos elektros energijos, įskaitant ir saulės jėgainių pagaminamą elektros energiją, sunaudoja gamybinėms reikmėms, t. y. vandens išgavimui ir nuotekų tvarkymui.

Vandens ir nuotekų tvarkymo kaina vilniečiams ir rajonų, kuriuos aptarnauja „Vilniaus vandenys“, gyventojams išlieka viena žemiausių Lietuvoje ir visoje Europoje. Palyginimui Rygoje vidutinė kaina už vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymą gyventojams  siekia 2,92 Eur/m3, Talino 2,40 Eur/m3, skaičiuojant su PVM.

Perskaičiuotas tarifas leis užtikrinti bendrovei tolesnį kokybiškų paslaugų teikimą klientams ir tęsti investicijas į svarbiausius strateginius projektus, naujų vartotojų prijungimą prie centralizuotų vandens ir nuotekų sistemų, užtikrinant Europos Komisijos Miestų nuotekų tvarkymo direktyvas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

35 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist