Antrojo Lietuvos „vienaragio“ – kibernetinės saugos sprendimų startuolio „Nord Security“ –vienas įkūrėjų sako, kad bendrovė tokio įvertinimo nesiekė, tačiau pripažinimas yra gera naujiena ne tik verslui, bet ir Lietuvai, į kurią dėmesį gali atkreipti užsienio investuotojai.

Pasak Tomo Okmano, tai gali pritraukti talentus iš viso pasaulio, atkreipti užsienio investuotojų dėmesį į Lietuvą bei padėti jai įsitvirtinti pasaulio technologijų žemėlapyje. 

„Lietuvai ir visai startuolių ekosistemai, kuriai me skiriame labai daug dėmesio, tai labai gera naujiena, nes apie tai praneša žiniasklaida visame pasaulyje, tai tarsi dar vienas žingsnis Lietuvai įsitvirtinti technologijų žemėlapyje, tai gali atvesti ir naujų investuotojų, kurie gali pradėti žvalgytis į Lietuvą, ir talentingi žmonės ims labiau domėtis mūsų šalimi. Lietuvai tai tikrai būtų puiki ateitis, puiki pozicija, kurioje yra ir Estija“, – BNS ketvirtadienį sakė bendrovės, neseniai persivadinusios į „Tesonet Global“, direktorius T. Okmanas.    

Vienas „Nord Security“ įkūrėjų sako, kad „vienaragio“ statusas nebuvo bendrovės tikslas. 

„Mes nedarome verslo tik dėl to, kad gautume „vienaragio“ statusą, darome tam, kad vykdytume savo misiją ir sukurtume produktus, kuriais galėtų naudotis žmonės iš viso pasaulio. Dėl tokio įvertinimo esame dėkingi ir laimingi, nes jis padės dar greičiau įmonei plėstis, nes talentai iš viso pasaulio norės prie mūsų prisijungti. Pripažinimas mums patinka, bet toliau sėdime prie kompiuterių ir dirbame“, – kalbėjo T. Okmanas. 

Lietuvių įkurtas startuolis „Nord Security“ pritraukė 100 mln. JAV dolerių investiciją ir jo vertė perkopė 1,6 mlrd. JAV dolerių, ketvirtadienį pranešė bendrovė.

 T. Okmano teigimu, naujausia investicijas pritraukta ne dėl kapitalo, o dėl partnerių, kurie tikėtų misija sukurti geresnį naujos kartos internetą.

„Esame ir buvome pelninga kompanija, mes kalbėjomės su daug žmonių ir institucinių investuotojų iš viso pasaulio, bet ieškojome visų pirma ne kapitalo, o ieškodami partnerių, kurie tikėtų mūsų misija sukurti geresnį naujos kartos internetą. Tam, kad jiems būtų motyvacija, kad būtų „žaidime“, jie investavo“, – sakė T. Okmanas.

„Nord Security“ pagrindiniu investuotoju tapo rizikos kapitalo fondas „Novator Ventures“, prie sandorio prisijungė investuotojai „Burda Principal Investments“, „General Catalyst“ bei daug verslo angelų: Ilkkas Paananens (Ilkas Pananenas, „Supercel“l), Mikis Kuusis (Mikis Kuusis, „Wolt“) Mattas Mullenwegas (Matas Mulenvegas, „Automattic“) ir kiti.

„Nord Security“ į šią investiciją žengė kartu su kitu kibernetinio saugumo žaidėju „Surfshark“, su kuriuo susijungė šių metų pradžioje. T. Okmano teigimu, naujas statusas padės pagreitinti plėtros planus. 

„Jau šiuo metu turime 200 atvirų pozicijų, toliau aktyviai plečiamės Lietuvoje ir už jos ribų. Su šia investicija mes galėsime tai daryti dar greičiau, bet viskas turi būti suplanuota ir subalansuota. Mes ir taip maksimaliai darėme viską, ką galėjome, o kaip viskas pagreitės laiko prasme, tikrai būtų sunku įvertinti“, – BNS kalbėjo T. Okmanas. 

Anot jo, plėtros planai susiję su žmogiškaisiais resursais ir naujų produktų kūrimu: „Planai – nuo žmonių plėtros iki produktų krepšelio didinimo“. 

Anot jo, „Nord Security“ planų neturėtų paveikti globalūs ekonominiai ir politiniai procesai ir Rusijos pradėtas karas Ukrainoje

„Pagrindinės mūsų rinkos yra Jungtinės Amerikos Valstijos ir Didžioji Britanija, Vokietija – šalys, kurių aplinkos karas tiesiogiai nepaveikė. Tragedija, kas vyksta Ukrainoje, padedame jai kiek galime, bet mes tose rinkose neveikėme arba jos buvo labai mažos“, – teigė T. Okmanas.

Bendrovė turi biurus Vilniuje, Kaune ir Berlyne, darbuotojams taip pat sudaroma galimybė dirbti nuotoliniu būdu, tačiau yra siekis talentingiausius žmones suburti Lietuvoje – „Nord Security“ šiais metais planuoja persikelti į Vilniuje, buvusioje „Spartos“ teritorijoje statomą technologijų miestelį „Cyber City“, į kurio statybas „Tesonet“ investavo apie 50 mln. eurų. 

„Pagrindinė mūsų bazė yra Lietuvoje ir mūsų prioritetas, kad tie žmonės susirinktų čia, bet tai nebūtinai yra įmanoma. Į „Cyber City“ kelsimės šiemet, jau labai greitai“, – pridūrė T. Okmanas. 

„Vienaragio“ statusą iki šiol Lietuvoje turėjo drabužių mainų ir prekybos startuolis „Vinted“, jo vertė milijardo eurų ribą perkopė 2019-ųjų pabaigoje.

Autorius Valdas Pryšmantas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist