Vilniaus rinka

Naujoji Vilniaus kogeneracinė jėgainė aprūpins pusę Vilniaus centralizuotos šilumos vartotojų

Numatoma, kad naujoji Vilniaus kogeneracinė jėgainė (VKJ), naudodama biokurą ir komunalines atliekas, pagamins kone pusę sostinei centralizuotai tiekiamos šilumos. 

VKJ energijos gamybai bus naudojamos po rūšiavimo likusios netinkamos nei perdirbti, nei pakartotinai naudoti, bet turinčios energinę vertę komunalinės atliekos. Čia planuojama apdoroti iki 160 tūkst. tonų atliekų per metus. Toks kiekis atliekų, kaip skelbiama pranešime, nebepatektų į sąvartynus.

Joje taip pat bus naudojami ir atsinaujinantys energijos šaltiniai – per metus elektros energijos ir šilumos gamybai planuojama panaudoti apie 400-450 tūkst. tonų biokuro.

 

VKJ užtikrins Europos Komisijos keliamų Žiedinės ekonomikos tikslų įgyvendinimą – sąvartynuose šalinti tik iki 5 procentų atliekų. Jėgainės elektrinė galia sieks apie 90 MW, šilumos gamybos – apie 230 MW.

Naujosios kogeneracinės jėgainės statybos metu bus sukurta apie 750 darbo vietų, o pastačius jėgainę – apie 100 nuolatinių darbo vietų.

VKJ statybos projektą įgyvendina valstybės kapitalo bendrovės „Lietuvos energija” įmonių grupė. Projektas įgyvendinamas iš Europos Komisijos skirtų lėšų (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei nuosavų įmonės lėšų. Visa statomos jėgainės projekto vertė, kurios apimtyje bus įrengti ir biokurą naudojantys katilai, sieks apie 350 mln. eurų.

 

Jėgainė komercinę veiklą pradės vykdyti 2020 m.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button