Vilniaus rinka

Naujo verslo centro Naujamiestyje statytojai rado būdų kompensuoti prarastus medžius

Dviejų medžių dėl verslo centro statybos Naujamiestyje, Kauno gatvėje 22, negalintys išsaugoti vystytojai sutiko ir su savivaldybės pasiūlytais šį praradimą kompensuojančiais sprendimais, ir pasiūlė savų. Statytojai parengs ir įgyvendins greta jų sklypo esančios rekreacinės teritorijos – apie 2600 kv. m – projektą. Naujos žaliosios erdvės bus naudojamos pirmiausia aplinkinių teritorijų gyventojų.

Administracinės paskirties pastatą „K22“ statysiančiai bendrovei „Eigesa“ teks pašalinti du 72 ir 62 cm skersmens uosius, kurie pateko į užstatomą sklypo plotą. Nors projektuotojai pabrėžia, kad planinį pastatų išsidėstymą ir architektūrinius sprendimus lėmė ne tik architektūriniai bei paveldosauginiai reikalavimai šiai Naujamiesčio daliai, bet ir aplinkui esanti žalioji aplinka, visų sklypo medžių išsaugoti nepavyko.

Medžiai bus šalinami artimiausiu metu, ornitologo ekspertizė parodė, kad perinčių paukščių  juose nėra. Vystytojas sumokėjo kompensaciją už medžių atkuriamąją vertę – 3618 eurų. Išsaugoti pavyko tik už sklypo ribos augantį, 45 cm skersmens uosį, kuriam grėsmę kėlė numatytas gaisrosauginis privažiavimas prie būsimo verslo centro. Vis dėlto sutarta, kad jis bus tik apgenėtas, o ugniagesių automobiliams bus numatytas kitas privažiavimas.    Padaliję pastato tūrį į dvi dalis projektuotojai tikisi išsaugoję ir vizualinius, ir žaliuosius kvartalo ryšius. 

 

Atitraukus pastatą nuo gatvės atsirado galimybė sujungti rekreacinę teritoriją, esančią pastato pietinėje pusėje ir Kauno gatvę, nes būtent šioje vietoje praplatėja gatvės perimetras. 

Apželdinus požeminio garažo stogą bus suformuota žalioji erdvė. Automobilių parkavimas numatomas ne tik požeminiame garaže, bet ir vidiniame kieme. Kartu vystytojas žada kurti privatesnes erdves, apsodinant jas daugiamečiais augalais ir medžiais bei reguliuojant lietaus vandens panaudojimą ir atidavimą į miesto tinklus ar panaudojimą augalų laistymui.  

Verslo centro statytojų planuojamos apželdinto stogo sistemos, priklausomai nuo tipo, gali absorbuoti iki 90 proc. metinių kritulių. Kartu šiuo sprendimu galima paskatinti tam tikrų biologinių grupių išsaugojimą – žalieji stogai tampa sustojimų aikštelėmis paukščiams, taip iš dalies atlikdami medžių funkciją. Kai kurio tipo žalieji stogai gali būti apsodinti net ir medžiais, taip mažindami ne tik oro užterštumą, bet ir aplinkos triukšmą.  Galutiniai sprendimai dėl stogo apželdinimo dar nepriimti, bet bendrovė jau atsižvelgė į Vilniaus miesto savivaldybės prašymą prisidėti kuriant naujas žaliąsias pėsčiųjų jungtis Naujamiestyje.  

 

Atgimstantis, atsinaujantis rajonas  žaliosiomis erdvėmis pildosi ir savivaldybės, ir naujų statomų objektų dėka. Nauja žalioji jungtis turės sujungti tris planuojamus skverus, išsidėsčiusius per tris kvartalus tarp Švitrigailos ir Algirdo g. Vienas iš planuojamų skverų yra Mortos gatvėje, kitas – už rekonstruojamos buvusios „Spartos“ gamyklos, o trečiasis rasis už verslo centro Kauno g. 22. Vystytojams įgyvendinus gretimo sklypo apželdinimo projektą Naujamiesčio žaliosios  arterijos susijungs ties Kauno ir Švitrigailos gatvėmis. Žalioji jungtis su atnaujintais skverais užtikrins Naujamiesčio gyventojams galimybę praleisti laisvalaikį ir pailsėti savo rajone.

Verslo centro „K22“ Statybos metu teritorija bus aptverta, pėsčiųjų srautai nukreipti gat

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Defloracija
Defloracija
5 mėnesius

Rado kaip širmašiui ir kriugeriui pakalniui priimtinu būdu miestą toliau versti betono juodo asfalto ir stiklo orkaite. Verslo centrų nereikia daugiau,kas ne sovietinė liekana, tai gali dirbt namie, 👑👑 tą įrodė

Rita
Rita
5 mėnesius

Jeigu visi taip butu verke del medziu nuo pat Vilniaus ikurimo,tai nebutu miesto o butu miskai.Reiskia nieko statyti negalima tegul auga medziai.Nejaugi iki siol nepastebejote kad pastacius naujus namus,kvartalus iskarto sodinami medziai aplink ta teritorija

TeaTea
TeaTea
5 mėnesius
Atsakinėti į  Rita

Dėl to ir sodinami medžiai nors aplink teritoriją, kad išsikovoti tokie reikalavimai. Nors tokie… Ne iš niekur ir tie atsiradę! // Miesto tankinimo tempai dideli, (per) daug (per dažnai) psichologinio šoko aplinkiniai gaunam ir laisvesniu erdvių ir žalųjų erdvių prarandam. Pasidomėkite, kokios pasekmės be žalumos, koks praradimas brandus medis – per pusę gyveimo gali nebespeti naujas toks užaugti (į gamtą gali kart nuo karto, kai kurie ir to negali); ir kokios pasekmės irgi klimato kaitai vykstant. Kad Vilnius auga ir turtėja galim džiaugtis, taip; tik tegu auga subalansuotai, ne belekaip.

Paskutinį kartą redaguota 5 mėnesius (TeaTea)
Irena
Irena
5 mėnesius

Musu sviesus, zalias miestas tampa juodu

Alina
Alina
5 mėnesius

Kraupu, kas vyksta. Cinizmo virsune. Kas yra verslininkams sumoketi 3000 eur? Jiems tai lasas juroje. O kaip bus kompensuota medziu sukuriama vesa ir deguonis? Pasodinus pora dekoratyviniu medeliu ant stogo? Kokia bus ju verte? Nuline. Tai yra nusikalstoma veika, kai naikinama zalia aplinka nieko nesukiant, tik dangstant zolyte ir medeliais, kiriu jau po metu ant stogo nebeliks.

Giljotina
Giljotina
5 mėnesius
Atsakinėti į  Alina

Berlyne už nulirstą medįmokama nuo 20000e. O čia su tokiom kainom gali ir puse Vilbiaus iškirsti. Apgailėtina!!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button