Vilniaus rinka

Ministerijos nesutaria, ar ilginti alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais

Sveikatos apsaugos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nesutaria, ar reikia penkiomis valandomis ilginti alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais. 

Seimo Sveikatos reikalų komitetas trečiadienį pradėjo svarstyti „darbiečio“ Andriaus Mazūronio parengtas Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas – jis siūlo sekmadieniais leisti alkoholiu prekiauti iki 20 valandos.     

Dabar sekmadieniais alkoholio galima įsigyti nuo 10 iki 15 val., o kitomis dienomis – iki 20 valandos.

 

Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus vedėjo Igno Rubiko teigimu, sekmadieniais ir pirmadieniais, skirtingai nei kitomis savaitės dienos, mirčių dėl apsinuodijimo alkoholiu fiksuojama daugiau. 

Pasak jo, Vytauto Didžiojo universiteto 2018 metais atliktas tyrimas, išnagrinėjęs 2,5 mln. neblaivumo atvejų, parodė, kad pirmadieniais neblaivių darbuotojų būna beveik du kartus daugiau negu kitomis savaitės dienomis.   

„Tai rodo, kad darbuotojai savaitgaliais išgeria per didelius kiekius ir alkoholio vartojimas užsitęsia per ilgai“, – trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitete teigė I. Rubikas.  

 

Politikams, ketinantiems leisti sekmadieniais alkoholiu prekiauti ilgiau, jis siūlo prieš apsisprendžiant įvertinti šią statistiką. 

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų viceministrė Ieva Valeškaitė sako, kad vežėjų įmonės, nuolat tikrinančios vairuotojų blaivumą, nurodo, kad sutrumpinus prekybą sekmadieniais pokyčiai buvo minimalūs.   

„Įvedus ribojimus jos detaliai tyrė darbuotojų elgseną ir pirmą mėnesį buvo 35 proc. neblaivių vairuotojų pirmadieniais rytais sumažėjimas, antrą mėnesį liko, deja, 15 proc. sumažėjimas, lyginant su situacija iki ribojimų įvedimo, o trečią mėnesį viskas grįžo į įprastą režimą. Ką tai reiškia? Matomas didelis prisitaikymas – apsirūpinama alkoholiniais gėrimasi iš anksto“, – komitete kalbėjo I. Valeškaitė. 

 

Todėl ji siūlo atsisakyti ribojimų ir paskatinti verslą, ypač žemės ūkio, statybų ir transporto įmones  aktyviau testuoti darbuotojus.  

Tuo metu Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė pareiškė, kad labiau rūpintis, jog darbuotojai į darbą neatvyktų neblaivūs, galima ir neilginant prekybos laiko sekmadieniais.  

„(Alkoholio prekybos – BNS) ribojimas savaitgaliais yra siejamas su mažesniu nusikalstamumu, sužalojimų dažnumu, todėl labai svarbu neatlaisvinti ribojimų savaitgaliais“, – pareiškė I. Zurlytė.  

 

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktoriaus pavaduotojos Gražinos Belian  duomenimis, pernai 35 proc. gyventojų pripažino, kad sugriežtinus prekybą alkoholiu jų gyvenimo aplinka pagerėjo, pavyzdžiui, mažiau girtuokliaujama ir triukšmaujama.   

Autorė Sniegė Balčiūnaitė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
...
...
26 dienas (-ų)

Lobistai dirba

linas
linas
26 dienas (-ų)

Pažiūrėkite į tuos mitingus – ar jums trūksta alkoholikų? chebra, latrai randa kur gerti, o paprastiems žmonėms tai nėra aktualu.
Juokas ima, kai tokios problemos sprendžiamos, tada tampa akivaizdu, kad už sprendimų stovi verslininkai kurie už kyšius patampo valdininkėlius.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button