Bendruomeniškumą ir atsakingą veiklą puoselėjantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko aštuntus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Net 2 Vilniaus bendruomenės ir dar 17 kitų laimėtojų savo sumanytiems projektams įgyvendinti pasidalins net 130 000 eurų dydžio „Maximos“ įsteigtą paramos fondą.

„Šalies bendruomenės sugalvoja daugybę puikių iniciatyvų, deja, bet dauguma jų susiduria su lėšų trūkumu ir lieka neįgyvendintos. Prekybos tinklo 30-ojo gimtadienio proga, iniciatyvos „Mes – bendruomenė“ fondą padidinome net 30 procentų ir džiaugiamės, kad šiais metais galėjome jį išdalinti net 19 prasmingų projektų. Matome, jog įgyvendinti bendruomenių projektai turi ilgalaikę naudą: žmones vienija ne tik rezultatai, bet ir pats procesas – idėjos virsmas realybe“, – sako „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

„Mes – bendruomenė“ – tai iniciatyvų konkursas, skirtas prisidėti prie visos Lietuvos bendruomenių, kuriant alternatyvias edukacijos, laisvalaikio ir pramogų erdves, didinant neformalaus mokymosi ir užimtumo galimybes bei vystant edukacijos, kultūros, sporto infrastruktūrą.

Iš beveik 250 projektų išsiskyrė ir projekto nugalėtojais tapo 2 Vilniuje veikiančios bendruomenės – VšĮ saviraiškos studija „Ak‘menukai“ su projektu „Knygų nameliai Pavilnyje“ ir Dvarčionių bendruomenė „Dvarčioniškiai“, kuri atkurs sveikatingumo trasą Dvarčionyse.

Kiekvienos laimėjusios idėjos įgyvenimui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų.

Dvarčionių bendruomenė / Sveikatingumo takas „Šeimų judesio pušynas“ Dvarčionyse

Vilniaus miesto Dvarčionių bendruomenės gyventojai  ir mūsų rajono svečiai mėgsta pasivaikščioti aplink žaliuojančių miškelių takais. Tačiau nei vienas jų nėra pritaikytas tėveliams su vaikų vežimėliais, sportuojantiems ar neįgaliesiems –juose gausu šaknų, medžių išvartų, nelygumų ir vandens išgraužų.

Vykdydami projektą „Sveikatingumo takas „Šeimų judesio pušynas “Dvarčionyse“ sugrąžinsime vieną iš senųjų Dvarčionių identitetų –dar 1984-1992metais visame Vilniuje garsėjusią „Sveikatingumo trasą“,  kurioje buvo dvi bėgimo trasos (1000m ir 500m), skersinis sportuojantiems, o centrinėje miškelio erdvėje stovėjo medinės miško žvėrelių skulptūros, supynės vaikams ir suoleliai mamoms. Tai labai svarbu seniesiems rajono gyventojams, kurie „Sveikatingumo trasą“ dar atsimena ir jaučia jai didelius sentimentus.

Tik mūsų kuriamas Sveikatingumo takas  bus didesnis, meniškesnis ir modernesnis – taip sukursime dar vieną visam miestui naudingą ir išskirtinį vilniečių traukos objektą.

Saviraiškos studija AK’MENUKAI / Knygų nameliai Pavilnyje

2022 sausio 3 dieną  uždaryta Pavilnyje veikusi biblioteka. Knygos buvo sukrautos į šiukšlių konteinerius.

Spontaniškai susirinkę gyventojai desperatiškai bandė gelbėti vertingiausius leidinius, traukdami juos iš šiukšlių konteinerių.  Didžioji dalis knygų išvežta ir utilizuota. 

Visgi pavyko išgelbėti šimtus vertingų knygų.  Gyventojai laukia galimybės plačiau jomis mainytis.

Projekto tikslas – pagaminti 5 knygų mainų namelius saugiose Pavilnio vietose.

Toks didelės svarbos projektas kompensuotų bibliotekos netektį Pavilnyje.

Knygų mainai prisideda prie ekologinio judėjimo, prie visuomenės švietimo, bendruomenės kūrimo. 2021 –ųjų metų pabaigoje Vilniaus miestui suteiktas literatūrinio miesto statusas. Projektas leistų Pavilnio bendruomenei pasijusti literatūrinio miesto dalimi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.