Vilniaus rinka

„Lietuvos draudimas“ sukūrė robotą seklį

Nuotolinio darbo kultūra daugelį įprastų renginių ir komandas vienijančių veiklų perkėlė į kompiuterių ekranus. Virtualioje erdvėje surengtas ir anksčiau gyvai vykęs „Lietuvos draudimo“ hakatonas,  kurio metu komandos kūrė inovacijas, padedančias dirbtinio intelekto ir duomenų analitikos pagalba identifikuoti įtartinas žalas ir sukčiavimus.

Duomenų hakatono (angl. Datathon) dalyviai visą parą kiekvienas prie savo kompiuterio fokusavosi į konkrečią verslo sritį – sukčiavimų tyrimą žalose. Komandos kūrė seklį robotą, kuris moka atpažinti sukčiavimų schemas bei mokė dirbtinį intelektą atpažinti „padailintas“ nuotraukas.

„Mūsų duomenimis, šiemet per tris pirmus metų ketvirčius išaiškintų sukčiavimų suma siekė 1,2 mln. eurų. Draudimo bendrovės taiko vis inovatyvesnius įrankius, gebančius automatiškai identifikuoti įtariamus nesąžiningus pranešimus apie žalas, draudikams padeda ir robotai, pasitelkiamas ir dirbtinis intelektas. Dėl naudojamų inovatyvių įrankių, draudikams kasmet pavyksta išaiškinti vis daugiau nesąžiningų  bandymų pasisavinti draudimo išmoką, už kurią vėliau sumokėtų kiti vartotojai“, – apie žalų tyrimus kalba Aidas Ignatavičius, vienas iš „Lietuvos draudimo“ Hakatono organizatorių.  Nors pasitaiko ir pavienių bandymų padidinti nuostolio dydį ar pranešti apie nebūtą įvykį, jį inscenizuoti, draudikai vis dažniau pastebi, kad nesąžiningi klientai veikia organizuotai.

„Lietuvos draudimo“ seklys robotas „ŠerlokAI“

 „Lietuvos draudimas“ pirmame nuotoliniame hakatone per parą sukūrė ir išvystė seklio roboto prototipą, kuris remiasi sąryšiais tarp žalų. Seklys robotas gali automatiškai identifikuoti įtartinas žalas duomenų bazėje, suranda sąsajas tarp jų ir taip padeda žalų tyrėjams kasdieniame darbe. Įrankis naudoja grafus, kurie yra plačiai taikomi duomenų ryšiams analizuoti pačiose įvairiausiose srityse – nuo žalų sukčiavimų tyrimo iki pasaulio futbolo čempionato laimėtojo prognozės.

„Komanda užprogramavo 8 skirtingų tipų sukčiavimo schemas, kurias įrankis galės automatiškai identifikuoti iš duomenų. Įrankis naudoja specialią grafų duomenų bazę, kuri leidžia efektyviau analizuoti sąryšius tarp duomenų“, – sako vienas iš „Lietuvos draudimo“ Hakatono organizatorių Aidas Ignatavičius.  


„Padailintoms“ nuotraukoms atpažinti – dirbtinis intelektas „Pixelių genomas“

Pasitaiko vartotojų, kurie apdrausdami automobilį ar kitą turtą draudimo kompanijai pateikia „padailintas“ nuotraukas. Juose įvairių įrankių pagalba „užtušuojamos“ žalos, vėliau apie tokią „žalą“ pranešama draudimo kompanijai ir siekiama gauti draudimo išmoką. Labai dažnai tokių padailinimų plika akimi neįmanoma pamatyti.

„Lietuvos draudimo“ duomenų analitikos hakatone buvo sukurtas dirbtiniu intelektu paremtas „Pixelių genomo“ prototipas, kuris atseka „pakoreguotas“ nuotraukas. Įrankis yra paremtas duomenų analitika ir ilgainiui išmoksta atpažinti netikras nuotraukas. Hakatono dalyviai varžėsi tarpusavyje – „feikerių“ komanda „padailino“ daugiau nei 200 nuotraukų, kurios buvo panaudotos apmokant ir išbandant „gaudytojų“ komandos kuriamą įrankį.

„Mūsų sukurtas prototipas apjungė skirtingus metodus – nuo paprastesnių metodų iki neuroninių tinklų – kurie skirtingais būdais bando identifikuoti „padailintas“ nuotraukas. Nedidele persvara nugalėjo „gaudytojų“ komanda, kas yra gera žinia mūsų prototipui. Šio sukurto prototipo tolesnis tobulėjimas bus paremtas vis didesnio nuotraukų kiekio apdorojimu ir išbandymu“, – pasakoja Hakatono organizatorius Aidas Ignatavičius.

Ankstesniuose hakatonuose komandos prototipus kurdavo visą parą užsidariusios biure. Hakatonus „Lietuvos draudimas“ pradėjo rengti ir nuolat organizuoja nuo 2017-ųjų. Hakatonų metu buvo sukurta ir išvyksta nuosavo „Lietuvos draudimo“ kriptovaliutos – LDCoin idėja, dirbtinis intelektas mokytas atpažinti lietuvių kalbą ir kitos iniciatyvos. „Lietuvos draudimas“ yra didžiausia draudimo bendrovė šalyje, savo paslaugas teikianti daugiau nei 582 tūkstančiams privačių ir verslo klientų. Bendrovėje dirba daugiau nei 1000 darbuotojų, Lietuvoje draudikė užima 30 proc. ne gyvybės draudimo rinkos. „Lietuvos draudimas“ yra ne kartą pripažintas Geriausiu darbdavio Baltijos šalyse. „Lietuvos draudimo“ paslaugas renkasi 40 proc. visų apsidraudusiųjų Lietuvoje, o kitiems bendrovę rekomenduoja 9 iš 10 klientų. „Lietuvos draudimas“ kasdien padeda 430 savo klientų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

38 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
pixelmafia
pixelmafia
2 mėnesius

O jeigu redaguota foto nufotkinam, tai ir viskas, baigiasi pikseliu gaudykles

Oslo
Oslo
2 mėnesius

ar ne paprasčiau būtų buvę pavadinti hakerių (arba programuotojų) festivaliu? Nes tas jūsų “hakatonas” plačiosioms masėms visiškai nieko nesako. Visai nusivažiavot besipiarindami…

kiesha
kiesha
2 mėnesius
Atsakinėti į  Oslo

Hakatonas yra sudurtinis žodis iš Hakinimas+maratonas. Ar maratonas irgi per daug sudėtingas masei žodis? Būtų lengviau suprasti kogero “ilgos distancijos grupinio bėgimo festivalis”. Tada būtų idealu. Tik gaila tokie dažniausiai nemoka skaityt.

Back to top button