Lietuvos bankas rengiasi žengti beprecedentį žingsnį ir dar šiemet išleisti analogų neturinčią centrinio banko skaitmeninę kolekcinę monetą. Planuojama, kad pirmoji tokia moneta bus išleista blokų grandinės (angl. blokchain) ar kitos panašios technologijos pagrindu.

„Taip išskirtinai paminėtume šiemet švenčiamą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį, parodydami pasauliui, kad esame veržli, inovacijas ir naujausias technologijas skatinanti šalis, pirmoji numizmatikoje atverianti kelią skaitmeninėms kolekcinėms monetoms“, – sakė Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.

Tai, kokia bus pasirinkta technologija ir konkretūs įgyvendinimo sprendimai, bus siekiama išsiaiškinti specialiame Lietuvos banko organizuojamame programinės įrangos kūrėjų maratone (angl. hackathon). Jame dalyvauti bus kviečiamos skaitmeninių technologijų kompanijos ir IT specialistai iš viso pasaulio. Numatomas specialus renginys turėtų įvykti šių metų gegužę. Apie konkrečias jo detales ir užduotis bus paskelbta balandžio pradžioje.

Po programinės įrangos kūrėjų maratono, įvertinus visus monetos išleidimo aspektus, bus galutinai apsispręsta ir dėl monetos išleidimo datos, tiražo, nominalo, kainos, technologijos bei platinimo būdo.

Pasak M. Jurgilo, centrinis bankas jau kurį laiką vykdo intensyvius pasirengimo skaitmeninės monetos išleidimui darbus: „Laukia daug technologinių ir kitų iššūkių. Tikimės, kad, juos įveikus, planai virs realybe dar šiemet.“

Lietuvos banko valdyba jau nutarė skaitmeninę kolekcinę monetą įtraukti į oficialų Lietuvos banko 2018 m. numizmatinių vertybių išleidimo planą.

Lietuvos banko išleidžiamų numizmatinių vertybių paskirtis yra kolekcionavimas. Kolekcinės monetos išleidžiamos siekiant įamžinti svarbius įvykius, reiškinius, asmenis. Šiomis monetomis neskatinama atsiskaityti. Kaip ir įprastines kolekcines monetas, kolekcines skaitmenines monetas Lietuvos bankui būtų galima grąžinti už nominaliąją jų vertę kaip mokėjimo priemonę.

Skaitmeninė kolekcinė moneta būtų dar vienas žingsnis įgyvendinant Lietuvos banko inovacijų ir finansinių technologijų (angl. FinTech) strateginę veiklos kryptį. Metų pradžioje centrinis bankas pranešė, kad sieks sukurti blokų grandinės technologija pagrįstą bandomosios aplinkos (angl. sandbox) platformą „LBChain“. Jos tikslas – padėti Lietuvos ir tarptautinėms įmonėms įgyti naujų žinių, vykdyti blokų grandinės technologijos tyrimus, pritaikant ir išbandant šia technologija pagrįstas paslaugas finansų įstaigų veikloje. Numatoma, kad projektas bus pradėtas vykdyti 2019 m. ir dar labiau paskatins pastaraisiais metais gerokai paspartėjusią FinTech kompanijų plėtrą ir steigimąsi Lietuvoje.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist