Įmonės po truputį pradeda suprasti tvarumo naudą, tačiau tik nedidelė dalis jų žino, kaip tvarumą įtraukti į metines verslo strategijas, organizacijos kasdienę veiklą bei procesus.

Lapkričio 12d. Lietuvoje startuoja pirmoji tvarumo mokymų ir mentorystės programa. „Sustain Academy” tvarumo akademija įkurta siekiant suteikti profesionalams visapusiškų, aktualių, praktinių žinių apie tvarumą ir padėti įtvirtinti jas savo organizacijose.

Atsakingam verslui – naujos galimybės

Tvarumas yra ir daugelio vyriausybių atsigavimo plano pagrindas. Žaliojo kurso gaires pristačiusi Europos Komisija įvardijo siekį, kad Europa taptų pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu. Ši strategija iki 2050 m. padėtų žemynui tapti efektyviai išteklius naudojančia ir konkurencinga ekonomika, kuri neišskirtų grynojo šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Numatoma, kad netvari veikla ne tik sukels verslui reputacinės žalos, bet ir neigiamai atsilieps finansiškai – apribos galimybes gauti finansavimą ar net užtrauks sankcijas.

„Listinguojamoms įmonėms ir toms organizacijoms, kurios siekia eiti į tarptautines rinkas, tvarumo klausimas jau turėtų būti ypač aktualus. Pavyzdžiui, vienas iš NASDAQ listingavimo kriterijų yra socialinė atsakomybė, todėl įmonės neišvengiamai turi galvoti kaip tai integruoti į bendrą įmonės strategiją.

Europos komisija numato ketvirtadalį planuojamo paskolų portfelio skirti veikloms, kurios prisideda prie klimato kaitos mažinimo. Negana to, šiuo metu diskutuojama, kad didžioji, jei ne visa dalis planuojamo biudžeto bus skiriama tik toms veikloms, kurios neturi neigiamo poveikio aplinkai. Pagrindinė problema vis tik išlieka ta, kad Lietuvos įmonių tvarumo strategijos vis dar labai fragmentiškos”, – sako tvarumo akademijos „Sustain Academy” bendraįkūrėja Ieva Kazakevičiūtė.

Tvarumas yra viena iš organizacijų stabilumo didinimo priemonių. Tokiu principu veikiančios organizacijos dažnai turi geresnę reputaciją, todėl lengviau atlaiko krizių keliamą žalą.

Tvarus verslas – sisteminės ir nuolatinės edukacijos rezultatas

Nors Lietuvos verslo bendruomenė juda tinkama linkme, tačiau edukacijos dar trūksta.  Atsakingas verslas ir verslas, kuris prisideda prie atsakingų iniciatyvų, nebūtinai yra tas pats.

„Sustain Academy” tvarumo akademija siekia paspartinti organizacijų veiksmus Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslų atžvilgiu, su individualių mentorių pagalba, priklausomai nuo organizacijos brandos, padėti įmonėms parengti tvarumo strategijas ar tvarumo ataskaitas.

Kompleksinė penkių dalių mokymų programa suteiks profesionalams visapusiškų, aktualių, praktinių žinių apie darnų vystymąsi taip formuojant teigiamą pokytį verslų ekosistemoje. 

Organizacijos noriai kalba apie tvarumą, tačiau reikia dar nemažai nuveikti nuveikti edukuojant įmones ir visuomenę, kad atsakingas verslas – tai kompleksinį požiūrį į tvarumą turintis ir sistemingai procesais besirūpinantis verslas. ‘’Svarbiausia žinoti, kad nėra universalios tvarumo strategijos. Tvarumas visų pirma turi būti formuojamas atsižvelgiant į didžiausias įmonės poveikio sritis ir svarbiausių suinteresuotųjų šalių lūkesčius. Tai svarbu tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus organizacijoms’’ – komentuoja I. Kazakevičiūtė.

„Sustain Academy“ komandoje – ilgametę patirtį savo srityse turintys nepriklausomi ekspertai, akademikai, verslo atstovai, kurie dalinsis žiniomis ir gerosiomis praktikomis.

Atsižvelgiant ir į COVID-19 situaciją šalyje, grupės dydis apribotas iki 20 žmonių, pirmoji dalis planuojama nuotoliniu būdu.

Daugiau informacijos apie programą: www.sustainacademy.lt

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Sustain Academy

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist