Šįmet gyventojai aktyviau skolinasi vartojimo reikmėms, rodo „Swedbank“ duomenys. Per pirmąjį šių metų pusmetį bendra banko suteiktų vartojimo paskolų suma gyventojams sudarė daugiau kaip 69 mln. eurų. Tai 23 proc. didesnė suma nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus.

„Sparčiausiai per pirmuosius šešis šių metų mėnesius augo finansavimas saulės elektrinėms ir automobiliams įsigyti. Tokios skolinimosi vartojimo reikmėms tendencijos leidžia daryti prielaidą, kad gyventojai turi pozityvių lūkesčių dėl ateities, o finansinio nerimo banga dėl infliacijos atslūgsta. Kita vertus, ryškėja tendencija, jog gyventojai ieško tvarių vartojimo sprendimų“, – sako Tomas Pulikas, „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.

Saulės elektrinėms išduota 51 proc. daugiau paskolų. Bankas per pirmąją šių metų pusę bendrai finansavo saulės elektrinių už beveik 6,5 mln. eurų. Per pirmąjį šių metų pusmetį išduotų paskolų automobiliams skaičius buvo 52 proc. didesnis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, o bendra jų suma siekė daugiau kaip 19,5 mln. eurų

„Swedbank“ užsakymu šių metų vasarą atlikta šalies gyventojų apklausa parodė, kad nuosavą saulės elektrinę yra įsigijęs kas penktas (20 proc.) būsto savininkas. Tuo metu 46 proc. būsto savininkų svarstytų apie jos įsigijimą ateityje.

„Saulės elektrinės išlieka patraukliu ir paprastai įgyvendinamu sprendimu pagerinti savo būsto energines ypatybes ir ilgainiui sutaupyti pinigų už elektros energiją. Dar vienas gyventojus motyvuojantis veiksnys yra valstybės parama. Aplinkos projektų valdymo agentūrai vasaros pabaigoje paskelbus naują kvietimą kompensacijoms už įsigytas saulės elektrines nutolusiuose parkuose, didelis susidomėjimas saulės elektrinėmis tarp gyventojų turėtų išlikti ir toliau“, – pastebi „Swedbank“ atstovas.

Daugiausiai, kaip ir praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu, gyventojai skolinosi namų remontui – bendra finansavimo suma šioms reikmėms siekė daugiau nei 20 mln. eurų. Dar kiek daugiau nei 5 mln.  eurų gyventojai pasiskolino nekilnojamam turtui įsigyti, be turto įkeitimo. Kaip pastebi „Swedbank“ atstovas, poreikis įsigyti pigesnį nekilnojamąjį turtą (suma iki 20 tūkst. eurų) jo neįkeičiant bankui taip pat augo, tokių paskolų išduota 20 proc. daugiau nei prieš metus.

Kasdienėms vartojimo reikmėms suteiktų paskolų kiekis augo 15 proc., jų bendra suma sudarė 17,5 mln. eurų.

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, per pirmąjį 2023 m. pusmetį vidutinė paskola būsto atnaujinimui siekė 12 tūkst. eurų, automobiliui gyventojai skolinosi vidutiniškai 8,7 tūkst. eurų, o saulės elektrinei – 8,4 tūkst. eurų. Vidutinė vartojimo kredito suma siekė 2,3 tūkst. eurų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

39 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist