Lietuva ketina pasinaudoti Europos Sąjungos suteikta galimybe ir skirti didesnį finansavimą Sostinės (Vilniaus) regionui nei numatyta pirminiame Europos Komisijos (EK) siūlyme.

Vyriausybė trečiadienį pritarė tai numatančiam Partnerystės sutarties, apibrėžiančios ES fondų investicijų kryptis 2021-2027 metų laikotarpiui, projektui, kuris dabar bus teikiamas EK.

Pagal EK pirminį pasiūlymą finansavimas iš Europos socialinio+ ir Regioninės plėtros fondų Sostinės regionui mažėtų iki 43 mln. eurų, todėl Lietuva siūlo šią dalį padidinti iki maksimaliai leistino dydžio – beveik 700 mln. eurų, kuris su nacionalinėmis lėšomis siektų apie 1,4 mlrd. eurų.

„Lėšų skyrimas Sostinės regionui leis maksimaliai išnaudoti Lietuvos augimo potencialą, finansuoti verslo ir mokslo sinergijos projektus, prioritetą skiriant inovacijoms, moksliniams tyrimams, žalinimui bei socialinei atskirčiai mažinti“, – pranešime sakė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pasak jos, konkuruojant tarptautinėje rinkoje, suplanuotos ES fondų lėšos pirmiausia skirtos investicijoms į Lietuvos ekonomikos transformaciją, inovatyvumo ir aukštos pridėtinės vertės kūrimą.

„Tolygiam šalies vystymuisi taip pat bus investuojama į 10 Lietuvos regionų centrų, realizuojant jų ekonominį potencialą. Tokiu būdu investicijų naudą pajustų ne tik konkretaus miesto, bet ir viso regiono gyventojai“, ­– tvirtino G. Skaistė.

Jos teigimu, reikšminga naujojo laikotarpio investicijų dalis bus skirta renovacijos, atsinaujinančių energijos šaltinių, darnaus judumo ir žiedinės ekonomikos skatinimui.

Partnerystės sutartis yra strateginis dokumentas, kuriuo grindžiamos EK ir Lietuvos derybos dėl penkių – Europos regioninės plėtros, Sanglaudos, Europos socialinio fondo+, Teisingos pertvarkos bei Europos jūrų reikalų, žvejybos ir akvakultūros – fondų.

Pagal šią sutartį iš penkių fondų numatyta investuoti beveik 6,35 mlrd. eurų, papildomai Lietuva prisidės 1,7 mlrd. eurų nacionalinio kofinansavimo lėšomis, todėl bendra investicijų apimtis bus apie 8 mlrd. eurų. Ją sudaro 3 programos: 2021–2027 metų ES fondų investicijų programa, Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2021–2027 metų programa bei Materialinio nepritekliaus mažinimo programa.

Po Partnerystės sutarties projekto oficialaus pateikimo EK, ši savo pastabas gali pateikti per 3 mėnesius, o sprendimą dėl Partnerystės sutarties patvirtinimo priimti per 4 mėnesius nuo jos gavimo.

Tačiau valstybiniai projektai, tokiose srityse kaip transportas, žalioji pertvarka ir užimtumas, jau pradedami įgyvendinti. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.