Vilniaus rinka

„Lidl“ paskelbus apie specialias sąlygas senjorų apsipirkimui, kiti prekybos centrai panašių iniciatyvų skelbti neskuba

Dėl karantino prekybos tinklui „Lidl“ paskelbus, kad jo parduotuvėse senjorai rytais galės apsipirkti be eilės, kiti didieji šalies prekybos centrai panašių iniciatyvų imtis neskuba. Dalis jų teigia, kad parduotuvėse yra sudaromos saugios sąlygos apsipirkti, ir tikisi pirkėjų supratingumo, kiti teigia, kad šiuo metu yra svarstomi variantai, kurie geriausiai patenkintų senjorų saugumo klausimą.

„Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigia, kad šiuo metu iniciatyvoms, kurios nesuderintos su atsakingomis institucijomis, yra netinkamas laikas.

„Mes laikomės visų atsakingų institucijų rekomendacijų ir vykdome jų nurodymus: parduotuvėse klientams įrengti dezinfekantai, vienkartinės pirštinės, klientų prašome laikytis bent vieno metro atstumo nuo kitų klientų ir darbuotojų, prie kasų sužymėjome juostas, kad būtų lengviau atstumo laikytis, kasininkams įrengiame organinio stiklo pertvaras ir kt.“, – Eltai atsiųstame komentare teigė ji.

 

„Manome, kad mūsų pačių iniciatyvoms, kurios nesuderintos su atsakingomis institucijomis, šiuo metu yra ne laikas. (…) Prisijungėme prie Vilniaus savivaldybės inicijuoto raginimo ir prašome senjorų likti namuose, o, prireikus pagalbos, kreiptis į savanorius“, – sakė E. Dapkienė.

Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sako, kad šiuo pavojingu vyresnio amžiaus žmonėms laikotarpiu tikisi pirkėjų supratingumo suteikiant senjorams pirmenybę laukiant eilėse.

„Tikrai žinome užsienio prekybos tinklų iniciatyvą skirti specialias valandas, kuriomis gali apsipirkti tik senjorai. (…) Mes suprantame, kodėl šiuo metu vyresnio amžiaus žmonės reikalauja ypatingo dėmesio, tad kviečiame pirkėjus būti supratingus – suteikti pirmenybę senjorams, taip pat besilaukiančioms būsimoms mamoms ir žmonėms su negalia apsipirkti pirmomis darbo valandomis, laikytis garbaus ir saugaus atstumo eilėse, taip saugant ne tik minėtus žmones, bet ir savo sveikatą“, – teigė „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė.

 

Pasak jos, šiuo metu prekybos tinklo prioritetas – darbuotojų saugumas.

„Vis tik šiuo metu svarbiausi mūsų prekybos tinklo prioritetai – darbuotojų saugumas, kad ir toliau galėtume vykdyti veiklą (…). Rūpinamės, kad dirbti ir apsipirkti „Rimi“ parduotuvėse būtų saugu – stengiamės užtikrinti nenutrūkstamą būtinų dezinfekcinių priemonių tiekimą prekybos centrų darbuotojams, organizuojame reguliarią daugiausiai liečiamų paviršių ir darbo įrankių dezinfekciją bei valymą ir kt. (…) Įgyvendinant šias ir visas kitas, čia nepaminėtas, saugumo priemones, „Rimi“ prekybos centruose apsipirkdami vyresnio amžiaus žmonės, būsimos mamos ir žmonės su negalia, kaip ir visi pirkėjai, bet kuriuo metu galės jaustis saugiai bei įsigyti reikiamų prekių patogiausiu metu“, – teigė R. Keršienė.

Tuo metu prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė informavo, kad šiuo metu dar svarstomas geriausias variantas, kaip galėtų padėti vyresnio amžiaus žmonėms apsipirkti saugiai.

 

Savo ruožtu „Norfos“ atstovas spaudai Darius Ryliškis Eltai teigė, kad yra „svarstomi įvairūs planai, bet jokių sprendimų nesame priėmę“.

Prekybos tinklas „Lidl“ nuo ketvirtadienio, kovo 19 dienos, rytais prioritetą skirs apsiperkantiems vyresnio amžiaus žmonėms – nuo 9 iki 11 valandos jie turės galimybę apsipirkti be eilės, primena ELTA.

Siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, Lietuvoje nuo pirmadienio vidurnakčio iki kovo 30 dienos įvestas karantinas. Šalies piliečiams draudžiama išvykti, uždarytos parduotuvės (išskyrus, maisto ir vaistines) bei kavinės.

 

Malvina Baužytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button