Vilniaus rinka

Kovai su koronavirusu būtinų priemonių gamintojų sąraše – 140 bendrovių

Įmonių, galinčių gaminti būtinas medikams ir žmonėms apsaugos nuo koronaviruso priemones bei suteikti reikalingas paslaugas, sąraše jau yra apie 140 Lietuvos bendrovių. Sąrašas skirtas ligoninėms, įmonėms ir kitiems pirkėjams, norintiems užsisakyti priemonių ar gauti paslaugų. 

Sąrašą sudariusios eksporto skatinimo agentūros „Versli Lietuva“, koordinuojančios verslo paramą koronaviruso krizės metu, komunikacijos vadovė Jolita Mažeikienė sako, kad Lietuvos įmonės yra pajėgios gaminti ir tiekti būtiną įrangą.

„Rinka teikia savo pasiūlymus ir tikrai verslas yra pajėgus ir šiai dienai mes turime 200 įmonių, kurios gali tiekti ir tiekia. Ir iš jų jau perka tiek ligoninės, kurios mato tą sąrašą, tiek kiti rinkos dalyviai, kurie ieško, kur įsigyti įrangą“, –  BNS sakė J. Mažeikienė.

 

Vėliau ji patikslino, kad kai kurios įmonės neatitiko kriterijų, todėl sąraše liko 142 bendrovės, siūlančios gaminti dirbtinio plaučių ventiliavimo prietaisus, apsaugines kaukes, respiratorius ir kitas priemones. 

Jame yra dezinfekcinį skystį gaminanti „Vilniaus degtinė“, vienkartines kaukes siuvantis „Utenos trikotažas“, koronaviruso testus gaminanti „Thermo Fisher Scientific Baltics“, plaučių ventiliavimo įrangą gaminti siūlanti „Teltonika“, mobiliojo ryšio operatorė „Tele2“, sveikatos įstaigoms ir medikams teikianti nemokamą internetą ir daug kitų.  

Plaučių ventiliavimo įrangą taip pat siūlo gaminti įmonės „Dr Klinika“, „Smart Factory“, „Kuan Financial“ ir „Evomeda“, respiratorius – bendrovės „Medicina“, „Vorto Gama“, „Vitameda“, „Decoflux“, „Extensum“ ir kitos, reagentus – „Diagnolita“, „Yzzy Biotech“, „Virtues Group“, „Sponge“ ir „Medicinos įranga“.

 

Lietuvos medicinos priemonių gamintoja „Intersurgical“ medikams pagamins 1 mln. vienetų respiratorių, tačiau jos sąraše nėra. 

„Versli Lietuva“ užtikrina, kad sąraše esančių įmonių prekės ir paslaugos atitinka saugumo ir rizikos standartus.

Autorius Paulius Viluckas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button