Aplinkos ministerija ketina skelbti įmonių, su kuriomis bendradarbiaus parodoje „EXPO 2020“ pristatant pasauliui lietuvišką virtuvę ir suvenyrus, atranką. Dubajuje pastatytame Lietuvos paviljone, kuris mūsų šalį reprezentuos pasaulinėje parodoje, toliau vyksta įrengimo darbai. 

Laimėtojos šeimininkaus maitinimo ir prekybos erdvėje, kuri suprojektuota pastato pirmajame aukšte ir bus įrengta per artimiausius mėnesius. Joje yra nedidelė dvidešimt penkių vietų kavinė-baras su šiuolaikiška, visus maisto gamybos ir higienos reikalavimus atitinkančia virtuve ir speciali zona, skirta prekybai lietuviškais gaminiais ir suvenyrais, kuri lankytojams matysis vos užėjus į paviljoną. Bet apsipirkti joje bus galima tik išeinant iš pastato, jau apžiūrėjus visus parodos stendus

Lietuvos paviljono generalinis komisaras Romas Jankauskas, kuriam būsima EXPO paroda jau septintoji, sakosi norintis, kad prekyba Lietuvos paviljone būtų šiuolaikiška ir lankytojai čia galėtų įsigyti tik kruopščiai atrinktų suvenyrų ar kitų gaminių, etiketėse nurodant jų vertingąsias savybes, gamybos metu išmesto CO2 kiekius ir kt. Siūlomi patiekalai ir gėrimai taip pat turėtų būti kuo subtilesni, o kasdienį meniu turėtų  paįvairinti proginiai geriausių mūsų šefų pasirodymai.

„Turėti vieną partnerį būtų daug paprasčiau, tačiau kaip rodo praktika, virtuvės meistrams ne visada sėkmingai sekasi organizuoti prekybą ne maisto gaminiais, o prekiautojai suvenyrais nebūtinai yra ir tikrieji skonio meistrai“, – aiškina R. Jankauskas.

Prekybos ir maitinimo įmonėms, kurios ryšis teikti pasiūlymus, tai gali būti šansas užsidirbti patiems ir padėti uždirbti lietuviškos produkcijos gamintojams. Jų entuziazmą vėsina šiai veiklai būtinos nemažos investicijos (personalo įdarbinimas ir apgyvendinimas, logistika, leidimų ir sertifikatų gavimas ir kt.). Tačiau Dubajuje jau dabar apribojimai prekybos centruose ir maitinimo įstaigose yra minimalūs, o spalio 1 d. atsiversianti paroda dėl teigiamo vakcinavimo poveikio gali tapti tikra taip išsiilgto žmogiškojo bendravimo švente ir būti pelninga.

Pasirinkti komercinės veiklos operatorių Aplinkos ministerijai padės šią savaitę atnaujinta  tarpinstitucinė pasirengimo parodai koordinavimo komisija. Už mūsų šalies pasirodymą Dubajuje atsakinga Aplinkos ministerija šiai parodai ruošiasi jau trejus metus. Dėl pasaulinės pandemijos paroda „EXPO 2020“ visų joje dalyvaujančių valstybių sprendimu pernai buvo atidėta metams. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist