Vilniaus rinka

Ko reikia norint mėgautis skania kava namuose karantino metu

Daugelis savo rytą pradeda gardžios kavos puodeliu. Jis prabudina sustingusį kūną, suteikia energijos ir leidžia žvaliai kibti į darbus. Tiesa, šiuo metu daug laiko praleidžiame namuose ir tos pačios kavos skonis kiekvieną rytą gali nebedžiuginti, o nueiti nusipirkti kavos puodelį ten, kur ją ruošia profesionalai negalime. Kad kavos gėrimas netaptų nuobodus, siūlome šį laiką išnaudoti naujiems atradimams – išbandyti naujas kavos technikas, atrasti dar neragautus skonius savo namuose.

Kavos aparatas – tobulai kavai namuose

Įprastai kavos ruošimas namuose susideda iš kelių pagrindinių žingsnių – jau sumaltos kavos pupelių įberimu į puodelį ir jos užpylimu karštu vandeniu. Toks kavos ruošimas yra itin paprastas ir greitas, tačiau skonis gali greitai nusibosti. Norintiems išmėginti naujus skonius, namuose pasigaminti idealaus skonio latte ar kapučino, siūlome pasidairyti po itin platų kavos aparatų namams pasirinkimą. Tik pagal jūsų poreikius pritaikytas kavos aparatas leis mėgautis išskirtinio skonio kava tiesiog namuose.

Pusiau automatiniai kavos aparatai – norintiems eksperimentuoti

Renkantis kavos aparatą namams reikėtų žinoti, jog šie yra kelių tipų – vieni kavą gali paruošti vieno mygtuko paspaudimu, kiti reikalauja šiek tiek daugiau jūsų darbo. Jeigu nenorite, kad kavos aparatas atliktų visus veiksmus už jus ir norite patys nuspręsti kokio rupumo pupeles dėti į kavą ar kokios temperatūros vandenį naudoti, siūlome išbandyti pusiau automatinius kavos aparatus. Šis aparatas leis patiems nustatyti vandens temperatūrą, spaudimą ar kiek sumaltos kavos norite naudoti. Pusiau automatinis kavos aparatas suteiks jums laisvę eksperimentuoti ir atrasti tobulos kavos paruošimo būdus.

 

Automatiniai kavos aparatai namams – paruoš kavą už jus

Jei norite palikti aparatui daugiau kontrolės, bet toliau norite naudoti šviežiai sumaltas kavos pupeles, geriausiai tiks automatiniai kavos aparatai. Turint šį aparatą užtenka pupeles ir vandenį supilti į tinkamas vietas ir mygtuko paspaudimu pasirinkti, kokios kavos norite. Žinoma, pasirinkę šį aparatą negalėsite tiek eksperimentuoti kiek galėtumėte su pusiau automatiniu kavos aparatu, tačiau didelis kavos gėrimų pasirinkimas leis be jokių papildomų rūpesčių mėgautis skirtingų skonių kava kiekvieną dieną.

Tabletiniai ir pagalvėliniai kavos aparatai namams, kuriuose švara svarbiausia

Jeigu ieškote kiek pigesnio varianto, rekomenduojama rinktis pagalvėlinius ir tabletinius kavos aparatus. Nors kava nebus paruošta iš šviežiai maltų pupelių, jums taip pat nereikės rūpintis dažnu kavos aparato valymu. Kavos ruošimui naudojamos pagalvėlės arba tabletės nepalieka tirščių, o kavos ruošimui naudojamas žemas slėgis netaško kavos, taip palikdamas visišką švarą virtuvėje. 

Naudojant pagalvėlinius aparatus, norint pasigaminti kavą, reikia į specialią talpą įpilti vandens, įdėti pasirinkto kavos skonio pagalvėlę, paspausti mygtuką ir laukti kol puodelis prisipildys karštos kavos. Tabletiniai kavos aparatai veikia lygiai taip pat, tik kava juose būna suspausta stipriau negu pagalvėlėse.

 

Integruota garo sistema – mėgstantiems kavą su pienu

Kavos aparatą svarbu rinktis pagal tai, kokios jų atliekamos atliekamos funkcijos jums yra reikalingos. Jeigu jums svarbu kavos skonių įvairovė ir greitas gėrimų paruošimas, puikiai tiks automatiniai, pagalvėliniai arba tabletiniai kavos aparatai. Jeigu norite prie kavos ruošimo prisidėti patys, rinkitės pusiau automatinius kavos aparatus. O jeigu norite dar labiau eksperimentuoti, siūlome atkreipti dėmesį į aparatus turinčius integruotą garo sistemą. Aparatai su integruota garo sistema leidžia suplakti kokybišką pieno putą. Šiuo aparatu galite pasigaminti latte, kapučiną, dvigubą kapučiną ar kitas kavas su pienu. Taip pat, galite patys reguliuoti kavos ir pieno santykį pagal savo poreikius. Garo sistemą turi dalis automatinių ir pusiau automatinių kavos aparatų, taip pat brangesni kapsuliniai aparatai.

Kavos menas

Į kavos aparatą integruota garo sistema padeda sukurti ne tik tobulos konsistencijos putą, bet taip pat sukuria puikią galimybę išmokti piešti ant kavos. Nors nuostabūs piešiniai iš karto gali nepavykti, kuo daugiau treniruositės, tuo lengviau jūsų kavos puodelyje atsiras pieno gėlės, širdelės ar kiti paveikslėliai. Tiesa, norint gerus rezultatus pamatyti kuo greičiau, svarbu žinoti piešimo žingsnius.

1 žingsnis – pieno putos plakimas

Norint pasigaminti kokybišką putą, į pieno ąsotėlį įpilkite pieno beveik iki snapelio. Tada įdėkite pasiruoštą garo sistemos antgalį į ąsotėlį ir leiskite pienui plaktis, kas kelias sekundes vis pakreipdami ąsotėlį žemyn, kad įleistumėte šiek tiek oro. Turite girdėti šnypštimą. Tada dar kelias sekundes laikykite antgalį panardintą giliau ir jau turėsite tinkamai suplaktą pieną. Žinoma, atkreipkite dėmesį į pieno konsistenciją po plakimo – pienas turi būti ne per tirštas ir ne per skystas, panašus į ištirpusius ledus, būti kiek spindintis ir be didelių burbuliukų.

 

2 žingsnis – piešimas

Tinkamai paruošus putą galima pradėti piešti. Turimą puodelį su espresu reikia paversti link savęs ir iš kelių centimetrų aukščio įpilti pieno. Tai yra latė pagrindas, kuris susimaišo su espresu. Po šio žingsnio, net pusė puodelio dar neturi būti užpildyta. Tada ąsotėlio snapelį laikykite itin arti kavos paviršiaus, vis dar paverstame puodelyje, ir pradėkite pilti pieną nenutrūkstančia čiurkšle. Piešiant svarbu pieną stumti į priekį, kad piešiniui užtektų vietos. Kartu reikia po truputį mažinti puodelio pakrypimą. Norint nupiešti gėlę, pradėkite nuo žiedlapių. Norint storų žiedlapių, reikia pilti paprastai, o norint plonų, reikia judinti ąsotėlio snapelį horizontaliai. Norėdami pradėti naują gėlės dalį, pakelkite ąsotėlį ir vėl nuleiskite, šiek tiek stumdami naują pieną į priekį, kad jūsų piešinio dalys būtų arti viena kitos. Stebėkite, kad kava neišbėgtų, kai piešiate su vis daugiau pieno. Galiausiai lieka gėlės stiebelis, kuriuo vertikaliai perbraukiamas visas simetriškas piešinys. Šiame žingsnyje svarbu kelti ąsotėlį vis aukščiau, kad stiebas nebūtų per storas ir neišstumdytų piešinio. Žinant šiuos pagrindus, reikia tik vaizduotės ir kiekvienas kavos puodelis jūsų namuose bus mažas meno kūrinys.

Pabaigai

Nors šiuo metu išgerti kavos savo mėgstamoje kavinėje negalime, kavos aparatai namams suteikia galimybę savo paties paruošto tobulo skonio kava mėgautis kasdien. Išsirinkite savo poreikius labiausiai atitinkantį aparatą ir nebijokite eksperimentuoti. Įvairios pieno ir kavos variacijos, skirtingos pupelės ir kokybiškai išplakta puta gali visiškai pakeisti kavos skonį. Taigi, eksperimentuokite ir atraskite tobulą kavą savo namuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button