Vilniaus rinka

Kita lauko kavinių pusė: staliukais užstatyta gatvė ir pėsčiųjų zonos

Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į karantino metu užsidariusių kavinių ir restoranų problemas, balandžio pabaigoje lauko kavinėms atvėrė visas miesto viešąsias erdves, paversdama sostinę viena didele kavine po atviru dangumi. Nors toks savivaldybės sprendimas daugumai sukelia itin pozityvių emocijų – kai kas lauko kavinėmis paverčia Trakų gatvės važiuojamąją kelio dalį ir pėsčiųjų zoną, kas trukdo sklandžiam eismui.

Pagal Vilniaus miesto savivaldybės reikalavimus, įsirengiant lauko kavinę jos savininkas privalo užtikrinti ne mažesnę kaip 1.20 m (Senamiestyje) ir 1.50 m (kitose teritorijose) praėjimą pėstiesiems ir atsakyti už karantino laikotarpiu nustatytų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų laikymąsi lauko kavinės teritorijoje.

Kavinė, užstačiusi savo staliukais važiuojamąją Trakų g. dalį (skirtą pėstiesiems) kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę telefonu, klausdami ar galima įsirengti medinį paklotą (terasą), nes grindinys yra labai nelygūs. Miestovaizdžio poskyrio specialistai tam pritarė.

 

,,Atsižvelgus į gautus vilniečių skundus, kad esanti medinė terasa trukdo sklandžiam eismui, šios kavinės savininkams buvo pasiūlyta kita vieta toje pačioje gatvėje, šiek tiek toliau nuo jų patalpų, tačiau su šiuo pasiūlymu pastarieji nesutiko”, – atsakė Vilniaus miesto savivaldybė į mūsų redakcijos užklausą.

Vilniaus miesto savivaldybė taip pat priminė, kad išduodama leidimus, buvo pasilikusi galimybę keisti kavinės vietą, jeigu kiltų nesklandumų ir skundų. Savivaldybė užtikrina, kad kavinei Trakų g. pasiūlyta įsirengti lauko staliukus kitoje vietoje šaligatvyje. Kreiptasi ir dėl terasos demontavimo gatvės važiuojamojoje dalyje. Tačiau kavinės savininkai taip ir neatsižvelgė į miesto savivaldybės prašymą.

,,Vilniaus miesto savivaldybės administracija turi teisę tikslinti schemą įvertinusi dėl įrengtos lauko kavinės atsiradusius pėsčiųjų judėjimo ir gatvės inžinerinės infrastruktūros priežiūros apribojimus. Lauko kavinės savininkas atsakingas už susitarimus su gretimų patalpų savininkais, ties kurių fasadu pasistato lauko kavinės įrangą ir neatsako už pasekmes, kilusias dėl tokių susitarimų nebuvimo”, – komentuoja Rūta Matonienė, Vilniaus miesto savivaldybės  Vyriausiojo miesto architekto skyriaus vyresnioji patarėja.

 

Lauko kavinėje, įrengiamoje ant žolės arba įkalnėje, per šių metų vasaros sezoną leidžiama įrengti medžio lentų (ar kitų panašių savybių medžiagų) paklotą, pritaikytą žmonių su negalia reikmėms. Jis turi būti išmontuotas pasibaigus leidimo prekiauti lauko kavinėje galiojimo terminui, teritorija turi likti tvarkinga, žemės paviršius – švarus, nepažeistas.

Lauko kavinėje naudojama įranga turi būti minimali – santūrių spalvų, ažūrinių konstrukcijų lengvi lauko baldai, skėčiai arba laisvai pastatomos markizės.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
vilnietis
vilnietis
1 metus

Kodel nera nurodomos kavines pavadinimas. Tai yra apbsurdas, kaip galima toje vietoje daryti terasas. Absurdas

Irgi vilnietis
Irgi vilnietis
1 metus
Atsakinėti į  vilnietis

O prieš tai šioje vietoje daug metų tiesiog automobiliai važinėjo arba stovėjo priparkuoti. Ir niekas nesiskundė. Geriau, kad taip būtų?

awd
awd
1 metus
Atsakinėti į  Irgi vilnietis

Rimtai??? cia tu juokauji??? Taigi ten buvo uztverta dalis. Tai isivaizduokime kaip atrodytu miestas, jei visi taip darytu.

Irgi vilnietis
Irgi vilnietis
1 metus
Atsakinėti į  awd

Ta dalis užtverta buvo maždaug prieš metus. Iki tol daugybę metų ta vieta buvo skirta automobiliams ir niekas dėl to neverkė. O dabar savivaldybė nusprendė dalį tos zonos laikinai skirti lauko kavinei, kadangi paliekamas 1,20 metro pločio praėjimas pėstiesiems šaligatviu. Toks pat, kokiu daugelį metų jie ir naudojosi. O dabar teks pasinaudoti tik kelis mėnesius, bet jau tragedija dėl to?

Gyte
Gyte
1 metus
Atsakinėti į  Irgi vilnietis

O delko buvo uztverta? Gal delto kad zmonems ten nebuvo kur praeiti? Savaitgali mane toje vietoje vos nenuskyne su bokalu girtas lankytojas. Jei nori toje vietoje praeiti turi eiti i kita kelio puse. Matosi kad verslininkai bando bet kokia kaina prastumti tokia nesamone.

Mantas
Mantas
1 metus

As ir nesupratau, kaip ant gatves leido terasa irengti…

na,,
na,,
1 metus
Atsakinėti į  Mantas

kaip kaip – norint gaut is verslo bapkiu bet kokia kaina dar ne tokiu stebuklu padaro…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button