Dėl koronaviruso grėsmės paskelbto karantino gyvenimas Lietuvoje sulėtėjo, o daugelis gyventojų didžiąją dalį laiko praleidžia namuose. Dėl pastarosios priežasties atliekų tvarkymo įmonei „Ekonovus“ šis laikotarpis tapo pačiu darbymečiu – rūpindamasi gyventojų gerove ir Vilniaus miesto švara bendrovė atitinkamai koreguoja savo veiklą, kad laiku būtų išvežti perpildyti konteineriai. Kaip sako „Ekonovus“ vadovas Romas Draskinis, atlikdama savo funkcijas bendrovė susiduria ir su iššūkiais, nulemtais pačių šalies gyventojų.

Keičia vežimo grafikus

R. Draskinio teigimu, dėl paskelbto karantino, kai dauguma gyventojų didžiąją laiko dalį praleidžia namuose, „Ekonovus“ reaguoja į susidariusią padėtį ir atitinkamai koreguoja atliekų vežimo tvarkaraščius.

„Suprasdami neeilinės situacijos galimas pasekmes, kuomet susidaro didesni atliekų kiekiai, gyvenamosiose teritorijose dažniname aptarnavimo grafikus. Tvarkaraščius koreguojame atsižvelgdami į atliekų konteinerių persipildymus, kad šie būtų išvežami laiku. Siekiame, kad karantino laikotarpiu šalies gyventojai nepatirtų jokių nepatogumų, o miestas būtų švaresnis“, – pasakoja R. Draskinis.

Anot įmonės vadovo, šiukšliavežės nevažiuoja į tuos objektus, kurie laikinai sustabdė savo funkcijas: mokyklas, darželius ir kt. Tokiu būdu taupomi resursai paskirstomi į gyvenamuosius mikrorajonus, kuriuose atliekų susidarymo mastai ženkliai išaugę.

Ragina nepamiršti rūšiavimo

Kalbėdamas apie karantino laikotarpį R. Draskinis gyventojus ragina nepamiršti rūšiavimo svarbos. Išaugus atliekų kiekiui būtina tinkamai išrūšiuoti atliekas. Tada jos gali būti lengvai perdirbamos į antriniam panaudojimui tinkamas žaliavas.

„Blogiausia, ką gyventojai gali padaryti su savo atliekomis, tai sumesti jas į mišrių atliekų konteinerius. Nors ir jų turinys keliauja į mechaninio bendro apdorojimo įrenginius, bet dalis atliekų būna užterštos taip, kad nebetinka perdirbimui“, – teigia R. Draskinis.

Taip pat svarbu ruošiamas rūšiuoti pakuotes išplauti arba pašalinti maisto likučius. Taip bus užtikrinama, kad likęs antrinių atliekų konteinerio turinys nebus išteptas ir bus tinkamas perdirbimui.

„Savo padaliniuose neturime galimybės perplauti pakuočių su maisto likučiais, todėl dažnai tokios atliekos keliauja deginimui. Žinoma, stengiamės kiek galima daugiau žaliavos „išgelbėti“, bet nešvarios pakuotės užteršia ir kitas, tinkamai išrūšiuotas atliekas“, – pastebi R. Draskinis.

Kad „Ekonovus“ darbas vyktų greičiau, gyventojai turėtų ir atsakingai mesti, vengti stambiagabaričių atliekų, kurioms prie buitinių atliekų konteinerių ne vieta.

Užstato konteinerius

Įmonė šiuo laikotarpiu teigia susidurianti ir su kliūtimis, kurios ne visada leidžia pilnai atlikti savo funkcijas. Sprendžiant jas neretai prireikia policijos pagalbos, nors situaciją galėtų pataisyti didesnis gyventojų sąmoningumas.

Anot bendrovės vadovo, kadangi didžioji dalis gyventojų dabar būna apsistoję namuose, tai ir automobilių mastai kiemuose yra ženkliai išaugę. Dėl to pasiekti atliekų konteinerius sunkiasvorei „Ekonovus“ technikai kartais tampa dar sudėtingiau.

„Užstatyti atliekų konteineriai – labai rimta problema. Deja, daliai gyventojų trūksta sąmoningumo ir šie palieka savo transporto priemones taip, kad atliekų vežėjams saugiai ištuštinti konteinerius nėra galimybės. Dėl šios priežasties prie konteinerinių aikštelių statomi automobilių stovėjimą draudžiantys kelio ženklai, tačiau pastebime, kad tai ne visuomet padeda“, – pasakoja R. Draskinis.

Anot jo, darbuotojams bandant išmanevruoti tarp automobilių neretai įvyksta ir nelaimingų nutikimų, o vėliau dėl apgadinto turto ir gyventojai lieka nepatenkinti, ir konteineriai lieka neištuštinti. Pasak bendrovės vadovo, neretai tokiose situacijose, kai gyventojai užblokuoja privažiavimus prie konteinerių, tenka į pagalbą kviesti ir policijos pareigūnus.

„Puikiai suprantame, kad vien tik baudomis norimo rezultato nepasieksime. Todėl geriausia išeitis šiuo atveju – gyventojų sąmoningumas nestatant savo transporto priemonių prie konteinerių ir paliekant pakankamai vietos kiemuose atliekų tvarkymo mašinoms pravažiuoti. Tik bendromis pastangomis galime greičiau ir efektyviau užtikrinti švarą ir tvarką visose miesto dalyse“, – dėsto R. Draskinis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist