Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius mano, kad jau reiktų ruoštis rinkos pokyčiams, kuriuos sukels Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) veiklos pradžia. Pasak jo, nors esamos biokuro žaliavos pasiūlos Lietuvoje turėtų užtekti artėjančiam šildymo sezonui, jos padidinimas yra reikalingas norint išvengti biokuro kainų augimo, kuris neigiamai atsilieptų šildymo sąskaitoms.

„Visi ženklai pakankamai nuramina, tačiau, tai nereiškia, kad nereikia ruoštis pokyčiams, kurie įvyks. Ir jie ypač vyks Vilniuje, kur pradeda veikti naujas objektas – didžiulė biokuro katilinė, kuri pareikalaus didelio kiekio biokuro ir dėl kurios labai greitai pasikeis rinka. Dėl to reikia iš anksto pasirūpinti biokuru, ne tik turint omenyje vilniečių šildymo sąskaitas, bet ir visų kitų savivaldybių, kur kainos gali pasikeisti dėl to, kad Vilniuje bus sukurta tokia didelė paklausa“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė J. Neverovičius.

„Neabejoju, kad jeigu rinkoje atsiranda didelė paklausa, kainos turi tendenciją didėti. Tai atitinkamai reikėtų pasiruošti ir užtikrinti adekvačią pasiūlą“, – pridūrė jis.  

ELTA primena, kad pasak Lietuvos energetikos agentūros (LEA) prognozių, Lietuvoje ateinančiam šildymo sezonui turėtų užtekti esamos biokuro žaliavos pasiūlos. Į šiuos skaičiavimus įtraukta ir Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) veikla.

Jų pateiktais Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, Lietuvos biokuro pasiūla siekia 6,1 mln. kubinių metrų (4,3 mln. kub. m iš miškų, 1,8 mln. kub. m iš kitų šaltinių), tuo metu metinis poreikis energijos gamybai, įtraukus ir VKJ – 4,5 mln. kub. m.

Visgi, anot jų, Vilniuje šilumos kaina didės, nes patenkinti sostinės šilumos poreikį reikėtų daugiau biokuro, tiekiamo iš vietovių, kuriose žaliava ruošiama ir kitiems miestams.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist