Vilniaus rinka

Išradingas verslas: Senamiestyje lauko kavinės diegia naujas apsaugos priemones

Kovo viduryje prasidėjęs karantinas sukrėtė maitinimo įstaigų sektorių – verslininkai kasdien turi galvoti ne apie pelną, o apie išgyvenimą ir verslo išlaikymą. Galimybė aptarnauti klientus lauke – mažas žingsnis į priekį. Jis leidžia verslams po truputį atsigauti ir grįžti į normalias vėžias. Tiesa, apribojimams švelnėjant daugelis kavinių ir restoranų savininkų įvardija ne vieną sunkumą, su kuriuo dėl šiuo metu galiojančių apribojimų susiduria jų verslai: nustatyto saugaus atstumo laikymasis tarp stalų leidžia priimti tik nedidelį kiekį restorano svečių. Tai neišvengiamai daro įtaką įmonių finansinėms galimybėms, darbuotojų išlaikymui ir kitų finansinių prievolių laikymuisi. Suteikus restoranams galimybę didinti staliukų kiekį, būtų galima į darbo vietas iš prastovų sugrąžinti nemažą dalį darbuotojų (padavėjų, virėjų, indų plovėjų).

Ieškodamas sprendimo, leidžiančio maksimaliai apsaugoti tiek klientų, tiek įstaigos darbuotojų saugumą bei leidžiančio padidinti aptarnaujamų staliukų kiekį, senamiestyje įsikūrusio restorano „Cozy“ savininkas Bernie ter Braak pasakoja atkreipęs dėmesį į įvairias plastmasines sieneles-pertvaras, kurios naudojamos prie parduotuvių ar vaistinių kasų, siekiant atskirti klientą ir pardavėją.

„Pamaniau, kad panašų sprendimą būtų galima taikyti ir aptarnaujant klientus atviroje erdvėje. Tad nusprendėme įsigyti ir išbandyti kilnojamąsias sieneles-pertvaras. Jomis atskyrėme staliukus vieną nuo kito, taip papildomai apsaugodami kiekvieną klientą ir išlaikydami saugius atstumus tarp staliukų“, – pasakoja Bernie ter Braak.

 

Restorano savininkas džiaugiasi, jog pasiteiravus klientų nuomonės apie pertvarų panaudojimą, šis sprendimas susilaukęs tik teigiamų atsiliepimų: „Visi vieningai atsakė, jog tokios sienelės ne tik leidžia jaustis saugiems, bet taip pat sukuria ir daugiau privatumo. Be to, daugelis minėjo, jog tokios pertvaros apsaugo ir nuo vėjo, todėl sėdėti lauke ir mėgautis maistu ar gėrimais dar maloniau“.

Vienas iš bendrovės „Medienos era“ akcininkų Donatas Miničius pasakoja, jog idėja pradėti gaminti tokias pertvaras kilo nuolat stebint kintančią situaciją: „Karantino pradžioje pamatę dėl įvairių apribojimų laisvėjančius gamybos pajėgumus ir atsižvelgdami į rinkos poreikį priėmėme sprendimą gaminti apsauginius veido skydelius. Dabar vis švelnėjant karantinui pastebėjome, su kokiais sunkumais susiduria kavinių restoranų verslai, todėl kilo idėja pradėti gaminti šias kilnojamas sieneles-pertvaras, kurios ir padidintų žmonių apsaugą, ir sudarytų galimybę verslams greičiau atsigauti“.

Ne tik apsauga, bet ir papildoma pagalba verslui

Restorano „Cozy“ savininkas teigia, jog tokių pertvarų panaudojimas ne tik padidina žmonių apsaugą, bet ir sukuria papildomas galimybes verslui. Todėl „Medienos era“ ir „Cozy“ Sveikatos apsaugos ministerijai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai pateikė projekto pasiūlymą, kuris leistų kavinėms ir restoranams lauke įsirengus tokias sieneles-pertvaras turėti galimybę pastatyti ir aptarnauti daugiau staliukų.

 

„Pavyzdžiui, mes, anksčiau lauke galėjome pastatyti 10 staliukų ir aptarnauti iki 40 žmonių. Šiuo metu, laikantis visų saugumo reikalavimų, galime pastatyti 7 staliukus ir prie jų vienu metu pasodinti vos 14 klientų. Tačiau jei būtų patvirtintas leidimas staliukus atskirti pertvaromis ir taip juos sustatyti tankiau, tuomet galėtume lauke kaip ir anksčiau pastatyti 10 staliukų ir iš viso vienu metu aptarnauti 20 klientų. Nors tai vis vien dvigubai mažiau nei prieš karantiną, tačiau žvelgiant iš kitos pusės mūsų lankytojų skaičius pastačius sieneles padidėtų net 43 proc.“, – skaičiuoja restorano savininkas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietis
Vilnietis
2 metus

Gerai, kai čia platus šaligatvis.
Kitur pristato staliukų, taip, kad praeiti neįmanoma.
Tuo labiau negali laikytis saugaus atstumo.

Vaidas
Vaidas
2 metus
Atsakinėti į  Vilnietis

Šiaip senamiestyje visur Gyvenamoji zona, tai šaligatvių ir nereikia. Tuoj ir automobilių beliks vos vienas kitas

zigmus
zigmus
2 metus

Nemąsonė.
Virusas plinta oru, lauke didesnis jo judėjimas, tad jokios durnos pertvarėlės neapsaugos žmonių nuo jo platinimo.

Vaidas
Vaidas
2 metus
Atsakinėti į  zigmus

Taip taip, plinta dar ir 5g bei radijo ryšiu

Runkelis
Runkelis
2 metus
Atsakinėti į  zigmus

Reikia dar po acto bliūdą į tarpus pastatyti, plokščiažemininkams, antivakseriams ir nepaskiepytiems nuo 5G apsaugoti 🙂

Tomas
Tomas
2 metus

puikus sprendimas

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button