Vilniaus rinka

Išmanus saugių savarankiškų ekskursijų audio gidas gelbės kelionių pasiilgusius žmones ir įmonių Kalėdas

Lietuvoje jau gruodžio pradžioje pradės veikti pirmasis Lietuvos rinkoje išmanusis audio gidas – į mobilų telefoną intaliuojama programėlė „Guide 24/7“, kuri leis keliautojams savarankiškai pažinti žymiausias miestų vietas, pasirinkti įdomiausius maršrutus Vilniuje ir Kaune. Gido kūrėjai tikisi, ši paslauga taps populiariu sprendimu ir ekskursijų pasiilgusiems savarankiškiems keliautojams, ir įmonėms, ieškančioms išeičių kaip saugiai įtraukti ir motyvuoti savo darbuotojus, kai nebegalima rengti įprastinių įmonių kalėdinių švenčių.

Apie tai, kas paskatino imtis unikalios idėjos, kuo išmanusis audio gidas yra pranašesnis už tradicines ekskursijas pandemijos laikotarpiu ir kodėl jie jau šiandien vadinami keliautojų ateities įrankiu „Made in Vilnius“ pasakoja idėjos autorė, kelionių organizatoriaus „Aš keliauju“ vadovė Inesa Daujotienė.

Kaip gimė ši unikali idėja kurti pirmąjį išmanų audio gidą Lietuvoje?

 

Į pandemiją nusprendėme pažiūrėti ne kaip į apribojimų, o kaip į galimybių metą. Užsidariusios sienos mums nepasirodė priežastimi kabinti spyną ant ilgus metus puoselėtos kelionių organizavimo veiklos, o tik paskatino veikti čia ir dabar. Šią idėją su komanda brandinome jau seniai, rengdami maršrutus individualiai keliaujantiems turistams po Europos šalis. Užsienyje vis labiau populiarėjantį keliavimo būdą su išmaniais audio gidais nusprendėme diegti ir Lietuvoje, tuo pačiu pasiūlant rinkai visiškai naują „pandeminę“ laisvalaikio praleidimo formą – saugiai keliauti ir pažinti įžymiausias dviejų didžiausių šalies miestų vietas.

Žmonių gyvenimo ritmas tampa vis intensyvesnis, o poreikis naudingai išnaudoti laisvalaikį – vis aktualesnis. Ar galima teigti, kad audio gidai bus vienas pagrindinių keliautojų pasirinkimų ateityje?

Turbūt šiandien visi pripažįstame, kad išmanieji įrenginiai jau yra tapę neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, o siekis prasmingai išnaudoti laiką kasdien darosi vis svarbesnis, tad ir turizmas turi transformuotis bei ieškoti naujų būdų kaip prisitaikyti prie besikeičiančių gyventojų poreikių. Išmanieji audio gidai ateityje bus vienas pagrindinių pasirinkimų, norintiems aktyviai keliauti, pažinti naujas vietas ar net spontaniškai nusprendus aplankyti įdomų objektą. Žmonėms nebereikės skirti laiko gido ar maršrutų paieškoms, derintis prie ekskursijų grupių, nes norimas vietas bus galima aplankyti savarankiškai ir jiems pačiu patogiausiu metu.

 

Papasakokite, kaip veiks naujasis audio gidas ir kuo jis bus išskirtinis?

Išmanųjį gidą kiekvienas žmogus galės parsisiųsti kaip telefono programėlę, kurioje ras kruopščiai paruoštus ekskursijų maršrutus, sudarytus iš daugybės tarpusavyje sujungtų lankytinų vietų. Programėlė automatiškai nustatys vartotojo buvimo vietą bei aplinkines lankytinas vietas, pateiks maršrutų pasiūlymus. Tačiau žmogus turės galimybę pasirinkti vietoves ir savarankiškai, tam specialiai sukurtame lankytinų vietų žemėlapyje.

Naudojantis audio gidu, su istorinėmis vietomis bus galima susipažinti keliaujant dviračiu ar pėsčiomis, tuo pat metu klausantis profesionalių aktorių įgarsintų unikalių ir vaizdingų pasakojimų apie lankomus objektus. Maršrutai pritaikyti keliaujantiems ir po vieną, ir mažomis grupėmis.

 

Lietuvos rinkoje yra panašių programėlių apie šalies kurortus, tačiau tai daugiau informacinio pobūdžio audio gidai be įdomių istorijų pasakojimo.

Daugelis gyventojų turi nusistovėjusią nuomonę, kad Kaunas ir Vilnius – tai jiems jau gerai pažįstami miestai. Ką naujo juose bus galima pamatyti ir sužinoti, naudojantis išmaniuoju audio gidu?

Į visus maršrutus kruopščiai atrinkome ir sudėjome pačius įdomiausius šių miestų objektus, turinčius savo unikalias istorijas. Kiekviename mieste mes galime rasti dar nepažintų vietų, todėl mūsų komanda, pasitelkusi ilgametę patirtį, sukūrė tokias ekskursijas pėsčiomis, kurių žmonės greitai ir paprastai tikrai nerastų interneto platybėse. Be to, vieną ekskursiją po Vilnių vartotojai galės išbandyti nemokamai.

 

Kaip manote, kokiems žmonėms ši inovatyvi keliavimo forma bus itin patraukli?

Nauja keliavimo forma su išmaniuoju audio gidu pandemijos laikotarpiu bus puikus būdas visiems Lietuvos gyventojams kaip įdomiai ir saugiai Vilniuje ar Kaune praleisti laisvalaikį, kuomet pramogų mums visiems pastaruoju metu itin trūksta. Naudojant šį gidą, bus galima lengvai išlaikyti socialinę distanciją, išvengti žmonių grupių, turistinių autobusų ar kitų galimų susibūrimo vietų.

Žvelgiant plačiau, mes siekėme orientuotis į aktyvius keliautojus, kurie yra savarankiški ir nemėgsta keliauti su nepažįstamų turistų grupe. Keturioliką metų planuodami individualias keliones užsienyje pastebėjome, kad žmonės nenori gaišti laiko, ieškant informacijos ką pamatyti, ir nori keliauti jau iš anksto paruoštu maršrutu, todėl įtraukėme kuo įvairesnius lankytinus objektus.

 

Audio gidas taip pat taps puikia galimybe mokinių ekskursijų organizavimui ar bendra pramoga įmonių darbuotojų kolektyvams.

Užsiminėti, kad audio gidas gali tapti puikiu pasirinkimu ne tik laisvalaikio praleidimo būdų ieškantiems žmonėms, bet ir mokykloms bei įmonėms. Kaip jie galės naudingai išnaudoti išmanaus audio gido suteikiamas galimybes?

Naujasis audio gidas galės itin pasitarnauti Lietuvos mokytojams, organizuojantiems mokiniams ekskursijos po Vilnių ir Kauną. Esu tikra, kad jaunajai kartai tokia edukacijos forma turėtų labai patikti, nes ji veiks kaip tam tikras žaidimas su galimybe gauti įdomiai pateiktų istorinių žinių, susipažinti su iškiliomis Lietuvos istorinėmis asmenybėmis. Taip pat išmanios ekskursijos galės būti dar neišbandytu pasirinkimu įmonių personalo vadovams, organizuojantiems bendras pramogines veiklas darbuotojams, kurias įšaldė siaučianti pandemija.

Pandemija baigsis, atsivers valstybių sienos ir sugrįš galimybės keliauti. Ar planuojate audio gido plėtrą ir kitose šalyse?

Tikrai taip, intensyviai ruošiamės teikti individualių kelionių paslaugas populiariais maršrutais užsienyje. Naudojantis išmaniuoju audio gidu bus galima pėsčiomis ar dviračiu aplankyti istorines ne tik Vilniaus ir Kauno, bet ir Rygos, Talino, Berlyno ar net Maltos vietas. Individualių kelionių automobiliu mėgėjams pasiūlysime galimybę su audio gidu keliauti populiariais atostogų maršrutais Škotijoje, Graikijoje, Ispanijoje, Kipre, Prancūzijoje ir Portugalijoje. Be to, išmanusis gidas veiks net tose vietovėse, kur nėra interneto.

Kiek objektų ketinate įtraukti į ekskursijų maršrutus užsienyje? Galbūt keliautojai turės galimybę pasirinkti ir jiems įdomiausias lankytinas vietas?

Skirtingus audio gidus automobiliu sudaro nuo 50 iki 100 lankytinų objektų, o audio gidus po miestus – apie 20-40 skirtingų objektų, nes įvertinome vaikščiojimo pėsčiomis atstumą ir laiką.

Dar viena mūsų siūloma naujovė – kiekvienas keliautojas lankytinas vietas galės pasirinkti pagal individualius poreikius ir pomėgius, nes objektai bus suskirstyti pagal temas, pavyzdžiui, gamta, istorija, archeologija, degustacija ir panašiai. Kiekvienas turės galimybę keliauti tik ten, kur nori ir kada nori.

Išmanaus gido projektas įgyvendintas pagal Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo plano priemonę „Turizmo inovacijos“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button