Vilniaus rinka

Išbandęs naują praktiką Panevėžyje, kalinčias moteris „Iki“ įdarbins ir Vilniuje

Prekybos tinklas „Iki“, nuo spalio bendradarbiaujantis su Panevėžio pataisos namais ir įdarbinantis kalinčias moteris, tokį modelį taikys ir Vilniuje. Jau šią savaitę pradedamas bendradarbiavimas su Vilniaus pataisos namais. Pasak Alinos Buidovaitės-Gurklienės, prekybos tinklo „Iki“ personalo verslo partnerės, šis žingsnis padeda spręsti iš karto dvi problemas – padeda nuteistosioms lengviau integruotis į visuomenę bei sprendžia darbuotojų trūkumo problemą.

„Šiemet nuteistąsias prekybos tinkle įdarbinome pirmą kartą. Įvertinę mūsų ir pačių įdarbintųjų patirtis bei atsiliepimus, toliau tęsime šį projektą. Tai neabejotinai prisideda prie nuteistųjų integracijos į visuomenę, padeda keisti nuostatas jų atžvilgiu. Kartu sprendžiame ir darbuotojų trūkumo problemą, kuri dabar itin aktuali visam sektoriui“, – A. Buidovaitė-Gurklienė.

Pasak personalo verslo partnerės, šiuo metu 5 nuteistosios iš Panevėžio pataisos namų dirba prekybos tinklo kulinarijos ceche ir 8 nuteistosios logistikos centre. Čia jos užima virtuvės darbuotojų ir prekių komplektuotojų pareigas. Į darbo vietas nuteistosios, kaip ir kiti darbuotojai, atvažiuoja įmonės autobusais. Tam specialaus maršruto sukurti nereikėjo, tai – tik papildoma stotelė.

 

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė sako, kad nuteistosios už įstaigos ribų dirbdavo ir anksčiau, tačiau tai būdavo labiau sezoniniai darbai, dirbdavo mažiau nuteistųjų. Šiemet pirmasis didelis įdarbinimo projektas pradėtas būtent su prekybos tinklu „Iki“. Šis bendradarbiavimas suteikia galimybę įsidarbinti daug didesniam moterų skaičiui.

„Nuteistosioms suteiktą galimybę dirbti didžiulėje verslo įmonėje vertiname labai teigiamai. Tai tikrai gera praktika. Moterys įdarbintos pagal visus Darbo kodekso reikalavimus, išlaiko socialines garantijas, joms skaičiuojamas darbo stažas. Taip pat itin svarbu ir tai, kad jos įgauna realaus darbo įgūdžių, galbūt galės išlaikyti darbo vietą ir vėliau. Šį projektą vertiname kaip sąlygas nuteistosioms  pradėti integruotis į visuomenę dar atliekant bausmę, dirbti įprastus darbus, išmokėti ieškinius ir susitaupyti lėšų gyvenimo laisvėje pradžiai“, – sako L. Skrickienė.

Pradėjus bendradarbiavimą, prekybos tinklo atstovai vyko į pataisos namus, susipažino su dirbti galinčiomis ir norinčiomis moterimis, paaiškino darbo principus, galimas pareigybes.

 

Pasak A. Buidovaitės-Gurklienės, moterys per mėnesį perprato darbo specifiką. Prekybos tinklo darbuotojai sutiko šiltai ir rūpesčių įsilieti į komandą nebuvo, jos lengvai tapo komandos dalimi.

„Mūsų žiniomis, nuteistosios yra patenkintos darbu tiek logistikos centre, tiek kulinarijos ceche, vertina suteikiamas naudas, galimybę pakeisti aplinką ir bendrauti su įvairesniais žmonėmis. Jos teigia, kad darbo pobūdis joms yra įdomus, ypač logistikos centre, kur tenka atlikti įvairias užduotis. Taip pat pastebime, kad jos aktyviai domisi galimybe ir atlikus bausmę dirbti mūsų įmonėje“, – sako A. Buidovaitė-Gurklienė.

Jos teigimu, vien Panevėžio miestu neapsiribojama. Šiuo metu pradedamas bendradarbiavimas su Vilniaus pataisos namais, aptartos darbo galimybės Vilniaus mieste. Vilniaus logistikos centre įdarbinamos moterys, kalinčios atvirojoje kolonijoje.

 

Šiuo metu prekybos tinklas ieško daugiau nei 500 darbuotojų dirbti parduotuvėse, logistikos bei gamybos skyriuose. Daugiausiai laisvų pozicijų įvairiuose šalies miestuose siūloma kasininkams ir salės darbuotojams.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Super
Super
15 dienas (-ų)

Dabar kasoje pas Rome bus galima nusipirkti iš po sijono ir kontrabandinių cigarečių ir kokso

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button