Vilniaus rinka

„Ignitis grupė“ ir Vilniaus valdžia susiginčijo dėl šilumos kainos

Vilniaus savivaldybė pareiškė, kad jos valdomos šilumos tiekėjos Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) ir „Igničio grupės“ valdomos Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) derybos dėl šilumos šilumos pirkimo-pardavimo sutarties ir jos kainos atsidūrė aklavietėje.

Savo ruožtu „Ignitis grupė“ tikina vykdysianti įsipareigojimus, kaip ir numatyta 2017 metais pasirašytame susitarime.   

Miesto vicemeras Valdas Benkunskas ragina „Ignitis grupę“ šilumos kainas nustatyti pagal prieš ketverius metus pasirašytą susitarimą, nes dabartinis jos pasiūlymas neatitinka jo sąlygų. 

 

„Elektrinė turėjo reikšmingai atpiginti šilumą vilniečiams, tačiau šiandien iš Vilniaus kogeneracinės jėgainės vadovų girdime, kad susitarimo nuostatų, susijusių su kainos apskaičiavimu, į sutartį įtraukti nenorima“, – pranešime teigė V. Benkunskas.

Pasak jo, VKJ vadovas Mantas Burokas nurodė, kad susitarimas pasirašytas su „Ignitis grupe“, todėl VKJ jo nuostatos negalioja. Vicemero teigimu, „Ignitis grupė“ yra vienintelė jėgainės akcininkė, todėl ji turi laikytis susitarimo. 

„Ignitis grupė“ žada vykdyti visus susitarimo įsipareigojimus, tačiau teigia laukianti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) ir Konkurencijos tarybos sprendimų dėl jų perkėlimo į šilumos pirkimo-pardavimo sutartis. 

 

„Šilumos supirkimas vykdomas aukcionų būdu, todėl į sutartį įdėtos nuostatos galimai sudarytų situaciją, kai Vilniaus šilumos tinklai turėtų galimybę matyti konfidencialią VKJ gamybos informaciją, o tai iškreiptų konkurenciją, todėl reikia papildomo institucijų išaiškinimo“, – teigia grupė. 

Tuometinė „Lietuvos energija“, VŠT bei Vilniaus savivaldybė 2017 metų gegužės pabaigoje pasirašė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią „Lietuvos energija“ iš VŠT už 9,935 mln. eurų tų metų rudenį perėmė Vilniaus trečiąją termofikacijos jėgainę (TEC-3), o VŠT gavo teisę įsigyti iki 5 proc. VKJ akcijų, su sąlyga, jei tam pritars Europos Komisija (EK), Europos investicijų bankas ir Konkurencijos taryba.

V. Benkunskas tuomet aiškino, kad įgyvendinus projektą, šiluma bus pigesnė, o miestas, tapęs projekto dalininku, kontroliuos, kad jėgainės veikla būtų skaidri ir efektyvi.

 

Tuomet skaičiuota, kad dėl pigesnės šilumos vilniečiai kasmet sutaupys apie 13 mln. eurų. 

Jėgainės projektas finansuojamas Europos Sąjungos (iki 140 mln. eurų), Europos investicijų banko paskolos (iki 190 mln. eurų) bei grupės lėšomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
24 dienas (-ų)

Ir vėl visus … 🤣🤣🤣

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button