Vilniaus rinka

Į Nerį išsiliejo dalinai išvalytos „Vilniaus vandenų“ nuotekos

Dėl remonto darbų vienoje iš „Vilniaus vandenų“ siurblinių sostinėje į Nerį išsiliejo dalinai išvalytos nuotekos, BNS patvirtino įmonės atstovė.

„Vienoje iš mūsų siurblinių buvo vykdomi planiniai remonto darbai ir dalinai išvalytos nuotekos, praskiestos nuotekos, plaunant rezervuarą, galimai pateko į upę. Tas priežastis mes dar tiksliname, tai tikrai nebuvo avarija, kai nuotekos liejasi nevalytos į upę“, – BNS sakė įmonės atstovė Renata Saulytė-Smalskė.

Pasak jos, „Vilniaus vandenų“ brigada buvo operatyviai išsiųsta į įvykio vietą, kad išsiaiškintų taršos šaltinį. 

 

„Tarša šiuo metu yra sustabdyta“, – komentavo R. Saulytė-Smalskė.

Įmonės atstovės teigimu, dar nėra aišku, kiek dalinai išvalytų nuotekų pateko į upę.

„Dar neturime šitų duomenų, tai nebuvo ilgalaikė tarša“, – aiškino ji.

 

Vėliau pirmadienį R. Saulytė-Smalskė patikslino, jog ne iki galo išvalytos atliekos pateko į upę, nes įvyko „momentinis siurblinės rezervuaro valymo proceso sutrikimas“.

„Preliminariais skaičiavimais, technologinis sutrikimas buvo fiksuotas nuo pusvalandžio iki valandos, per tą laiką galėjo išbėgti iki 100 kubinių metrų ne visai išvalytų, nedidelės koncentracijos nuotekų“, – sakė ji.

Anot „Vilniaus vandenų“, apie įvykį pranešta Vilniaus regiono aplinkosaugininkams, kurie ir nuspręs, ar žala gamtai buvo padaryta bei kokio ji dydžio.

 

„Siekiant, kad panašūs įvykiai nepasikartotų ateityje, bendrovė savo ruožtu artimiausiu metu peržiūrės siurblinių rezervuarų valymo procesą, prevenciškai patikrins ir siurblinėse esančius technologinius įrenginius“, – komentavo įmonės atstovė.

Anot Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus aplinkos apsaugos inspekcijos vyriausiosios specialistės Rasos Peleckytės, iš vietos, kur tekėjo nuotekos, paimti mėginiai, bus vertinama padaryta žala gamtai.
 
„Mėginiai paimti, tačiau kai jau fekalijos nustojo tekėti. Paimti yra Neries vandens mėginiai. Aišku, jau bus prasiskiedusios tos nuotekos ir nerodys visų viršijimų, bet akivaizdžiai iš nuotraukų matosi ir ant žolių tualetinis popierius, ir pačios fekalijos“, – sakė ji.
 
„Užklausime „Vilniaus vandenų“ duomenų, kiek išleista nuotekų ir skaičiuosime žalą aplinkai. Taip pat bus priimtas sprendimas dėl administracinio poveikio priemonių taikymo, kitaip tariant – baudos už tai, kad tos nuotekos pateko į aplinką“, – pridūrė aplinkosaugininkė.

Pirmoji apie į Nerį teršiančias nuotekas pranešė asociacija „Lašišos dienoraštis“, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalinusi vaizdo įrašu.

 

Autorius Augustas Stankevičius

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button